Lego Duplo

Lego Duplo to jeden z trzech podstawowych rodzajów klocków Lego, który przeznaczony jest dla dzieci do piątego roku życia. Klocki te są dwukrotnie większe od klasycznych klocków Lego, stąd właśnie nazwa „Duplo”, która została zaczerpnięta z łacińskiego „duplus”, oznaczającego słowo „podwójny”.

✅ Seria ta swoją światową premierę miała w 1969 roku, a powstała z myślą właśnie o małych dzieciach. Dzięki większym od standardowych rozmiarom klocków Lego Duplo, dzieci mogą bezpiecznie bawić się nimi bez ryzyka ich połknięcia czy zrobienia sobie jakiejkolwiek krzywdy.
Mało tego, wszystkie oferowane przez serię Lego Duplo zestawy skonstruowane są w taki sposób, aby najmłodsi miłośnicy klocków produkowanych przez duńską firmę nie mieli absolutnie żadnych problemów z zabawą za ich pomocą, a mniej sprawne rączki małych dzieci nie miały problemu z budowaniem swoich pierwszych konstrukcji Lego.

☝️ Zestawy z tej serii spokojnie łączyć można z innymi zestawami firmy Lego. Nie ma więc problemu, aby dzieci powyżej szóstego roku życia mogły bawić się ze swoim młodszym rodzeństwem czy kuzynostwem. Lego Duplo to idealna okazja dla najmłodszych do rozpoczęcia przygody z zestawami Lego. A jeśli Państwo szukają czegoś jeszcze to polecamy artykuł o różnych seriach Lego.
⭐ Każdy dedykowany Lego Duplo zestaw wykonany jest z niezwykle jakościowego i w 100% bezpiecznego dla dzieci materiału, a więc rodzice nie muszą w żadnym stopniu bać się o swoje pociechy ani o ich zdrowie w czasie inspirującej zabawy. Klocki Lego Duplo to znakomita okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale i nauki oraz rozwoju wyobraźni, kreatywności czy umiejętności manualnych naszych maluchów. Każdy zestaw pełen jest rozmaitych elementów i inspirowany jest naprawdę różnorodną tematyką, o czym przekonacie się już niebawem.
Zapraszamy do lektury ❗️

 

Lego Duplo pociąg

Tak jak napisaliśmy – klocki Lego Duplo inspirowane są przeróżną tematyką i tym samym przedstawiają naprawdę zróżnicowane modele.
Od różnych ⭐ pojazdów, maszyn czy budynków, aż po zwierzęta, zawody i postacie. ⭐
Zestawy Lego Duplo w swojej okazałej ofercie posiadają również komplety dedykowane popularnym bajkom dla dzieci, takim jak na przykład Lego Duplo Kraina Lodu czy Lego Duplo Spiderman. Tym razem jednak skupimy się na dwóm wybranym przez nas zestawom, przedstawiającym modele pociągów.
W końcu kto w dzieciństwie nie interesował się tym niesamowitym środkiem transportu i nie marzył o tym, aby mieć go na własność?

 

➡️ Pierwszym z takich właśnie przygotowanych przez nas pakietów będzie zestaw o numerze katalogowym 10875 – Lego Duplo Pociąg towarowy.
⭐ W zestawie tym znajduje się lokomotywa do zbudowania z funkcją ręcznego startu wraz ze światłami i funkcją wydawania przez ciuchcię dźwięku, a także dwa wagony towarowe z wywrotkami, pięć klocków funkcyjnych w różnych kolorach, port z małym dźwigiem i łódką, duży dźwig, kawiarnia, stacja przeładunkowa i 24 fragmenty torów, w tym zwrotnice, wzgórza, przejazd kolejowy i kozły oporowe.

Pociąg towarowy od Lego Duplo jest banalnie prosty w obsłudze, a wszystko za sprawą funkcji ręcznego startu. Do ruszenia lokomotywy wystarczy delikatnie ją popchnąć, a następnie przytrzymać lub podnieść w celu jej zatrzymania.
Klocki umożliwiają także odegranie sygnału dźwiękowego, włączanie i wyłączanie świateł pociągu, jego zatrzymanie i zatankowanie, zmianę kierunku jazdy, a także zatrzymanie pojazdu.
Specjalnie dedykowana temu zestawowi aplikacja mobilna umożliwia również opcję zdalnego sterowania pociągiem za pomocą telefonu lub tabletu. W zestawie znaleźć można również trzy figurki Lego Duplo, przedstawiające maszynistę, kelnerkę i rybaka. Każda dedykowana serii Lego Duplo figurka, podobnie jak wszystkie inne klocki z tej serii, jest większa od klasycznych figurek Lego.
Dodatkowo ze względu bezpieczeństwa dzieci nie posiada ona możliwości odłączania od niej kończyn i głowy.
Pakiet zawiera także kilka rozmaitych elementów, takich jak pompa paliwa, ekspres do kawy, kubek, tabliczka czekolady, butelka mleka, sieć rybacka, bagietka, kasa sklepowa, klucz, ryba czy menu.

☝️ Znajdujący się w zestawie pociąg potrzebuje baterii, których niestety nie ma w komplecie.
Łódka, która zawarta jest w zestawie bez problemu nada się do zabawy w wodzie. Pod żadnym pozorem jednak nie można pozwolić, aby tytułowy pociąg towarowy Lego Duplo i znajdujące się w nim baterie zetknęły się z wodą. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.
Zestaw ten to prawdziwa gwarancja naprawdę udanej i inspirującej zabawy dla najmłodszych. Całości jeszcze więcej charakteru dodaje fakt, iż zestaw ten połączyć można z innymi kompletami, które przedstawimy wam już za chwilę.
Tym samym umożliwiamy naszym dzieciom jeszcze więcej wciągającej zabawy pełnej niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo będą one mogły jeszcze bardziej rozwinąć swoje wyobraźnie i kreatywność, a także ulepszyć swoje umiejętności konstruktorskie.
☝️ Całość składa się ze 105 elementów, a cena katalogowa tego zestawu wynosi 599,99zł. Obecnie jego najniższa cena rynkowa wynosi 429,99zł.

Lego Duplo Pociąg

 

➡️ Lego Duplo Pociąg parowy o numerze katalogowym 10874 to właśnie jeden z tych zestawów, z którymi połączyć można ten opisany przez nas powyżej i tym samym stworzyć jedną, wielką trasę dla naszych pociągów wraz z rozmaitymi akcesoriami i otaczającymi je budynkami.
✅ W zestawie, oprócz tytułowego pociągu na baterię wraz z opisaną przez nas wcześniej funkcję ręcznego startu i kontrolowanymi światłami, znajdziemy także wagon pasażerski oraz pięć klocków funkcyjnych w różnych kolorach, stację kolejową, wywrotkę z węglem, drzewo i kolejnych 16 fragmentów torów, które w każdej chwili złączyć możemy z tymi zawartymi w poprzednim komplecie.
Pociąg parowy Lego Duplo tak samo jak jego poprzednik posiada funkcję wydawania dźwięku
. Do tego potrzebne są jednak baterie, których nie ma w zestawie. Informację o ilości i typie baterii bez problemu znajdziemy jednak na opakowaniu.

✅ Całość uzupełniają Lego Duplo figurki, w tym figurka pana z łopatą, małej dziewczynki, czekającej na stacji kolejowej na pociąg oraz figurkę wiewiórki, która doskonale będzie komponować się w zestawie wraz z figurką ptaka, którą znajdziemy w zestawie z pociągiem towarowym.
⭐ Oprócz figurek postaci Lego Duplo do pakietu dodane zostały różne akcesoria, takie jak kanister paliwa, walizka, bagietka i łopata. Zestaw ten również posiada funkcję sterowania pociągiem za pomocą aplikacji mobilnej Lego Duplo. ⭐
Nie da się ukryć, że są to idealne klocki dla każdego kto chciałby, aby jego dziecko zaczęło stawiać swoje pierwsze kroki w świecie klocków Lego i tym samym przygotować je na przyszłość, aby mogły zdobyć swoje pierwsze konstruktorskie doświadczenie, rozwijać swój mózg i jego możliwości, a także czerpać radość i satysfakcję z kreatywnej i inspirującej zabawy.
☝️ Zestaw ten jest mniejszy od poprzednika – zawiera bowiem zaledwie 59 elementów. Jego cena katalogowa wynosi 299,99zł.

 

➡️ Jeśli jesteśmy już przy temacie klocków Lego Duplo i zbudowanych z nich pociągów, niesposób jest nie wspomnieć o specjalnych zestawach, które zawierają specjalne dedykowane serii Lego Duplo tory.
Tory kolejowe Lego Duplo pozwalają na rozbudowanie posiadanych już przez nasze pociechy zestawów i zapewnienie im jeszcze więcej kreatywnej i pełnej frajdy i niezapomnianych wrażeń zabawy. Oprócz torów kolejowych znajdziemy także specjalne zestawy, zawierające wiele innych elementów otoczenia, które bez wątpienia urozmaicą zestawy posiadane już w kolekcji przez nasze dzieci.
Najmłodsi miłośnicy klocków Lego dowolnie mogą wymieniać tory ze sobą i modyfikować ich ułożenie, tym samym umożliwiając pociągom zmianę kierunku jazdy.

 

 

Lego Duplo pojazdy

✅ Seria Lego Duplo umożliwia małym dzieciom na budowę wielu różnych pojazdów przeznaczonych do różnych celów.
W dzisiejszym artykule postanowiliśmy wybrać kilka, naszym zdaniem, najciekawszych pojazdów, jakie możemy znaleźć w zestawach z serii Lego Duplo i właśnie je postaramy się wam jak najlepiej przedstawić.

 

➡️ Zaczniemy od zestawu, który naszym zdaniem najlepiej wprowadza dzieci w świat Lego Duplo i dedykowanych mu pojazdów.
Nie dość, że umożliwia naszym pociechom zaznajomienie się z pojazdami Lego Duplo oraz tym w jaki sposób się z nimi obchodzić to na dodatek dzieci mogły będą zdobyć dzięki niemu swoje pierwsze doświadczenie w budowaniu modeli samochodów i innych pojazdów z serii Lego Duplo.
Zestaw o numerze katalogowym 10816, czyli Lego Duplo Moje pierwsze pojazdy, to idealny wręcz komplet dla każdego, kto chciałby, aby jego dziecko zaczęło swoją przygodę z klockami Lego Duplo w ciekawy i kreatywny sposób.
W skład tego, składającego się z zaledwie 36 elementów, zestawu wchodzą m.in. modele klasycznego samochodu osobowego, wywrotki, dźwigu oraz wozu strażackiego do zbudowania.

✅ W komplecie znajdują się także trzy podwozia, dźwig oraz specjalne dekorowane klocki Lego Duplo o tematyce motoryzacyjnej. Dekorowane klocki przedstawiają różne okna, kierowców i pasażerów oraz stację uzupełniania wody, a także specjalny, dwustronny klocek z dekoracją sygnalizatora ulicznego.
Elementy te bez dwóch zdań urozmaicą zabawę każdemu dziecku i sprawią, że te mogły będą popisać się swoją niezwykłą kreatywnością i pomysłowością poprzez tworzenie rozmaitych samochodów i ciężarówek. Karty z informacjami o samochodach, zawierają proste i czytelne instrukcje, dzięki którym dzieci z łatwością zbudują własne modele pojazdów Lego Duplo.
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 79,99zł.

 

Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci dbania o środowisko.
W końcu nikt z nas nie chciałby, aby te dorastały i żyły w zaniedbanym i brudnym świecie, prawda ❓
Nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę, a taką właśnie możliwość dają nam klocki Lego Duplo ❗️
➡️ Jednym z takich zestawów jest komplet Lego Duplo o numerze katalogowym 10945, czyli Lego Duplo Śmieciarka i recykling.

☝️ Zestaw ten składa się z zaledwie 19 elementów i oprócz dwóch minifigurek zawiera także tytułową śmieciarkę Lego Duplo wraz z kolorowymi koszami na śmieci i workami.
Dzieci wraz z rodzicami mogą dzięki temu zestawowi ćwiczyć segregację śmieci, właśnie poprzez wkładanie kolorowych worków do odpowiednich koszów. Śmieciarka Lego Duplo otwiera się, dokładnie tak samo, jak pokrywy każdego kosza na śmieci. Za pomocą akcesorium miotły nasze pociechy będą mogły uczyć się także sprzątania po sobie.
Wszystko dzięki funkcji zamiatania śmieci Lego Duplo, które również możemy znaleźć w zestawie. To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat wprowadzać u dzieci takie zachowania. To ważne zarówno dla środowiska, jak i ich własnego dobra.
Nie zapominajmy jednak również o fakcie, iż zestaw ten to idealna okazja do znakomitej i kreatywnej zabawy, będącej gwarancją szczęścia, radości i płynącej z niej satysfakcji.

Lego Duplo Śmieciarka

 

➡️ Kolejnym zestawem Lego Duplo przedstawiającym naprawdę interesujące pojazdy, które z całą pewnością przypadną naszym dzieciom do gustu, jest zestaw Lego Duplo Ciężarówka i koparka gąsienicowa.
Jest to komplet o numerze katalogowym 10931, który składa się z zaledwie 20 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 84,99zł. Zabawka ta pozwoli dzieciom zapoznać się z tym jak wygląda prawdziwy plac budowy ❗️
Wszystko za sprawą znajdujących się w zestawie ciężarówki, koparki oraz dwóch figurek robotników Lego Duplo.

✅ Popychana Lego Duplo ciężarówka posiada funkcję wywrotki, natomiast popychana Lego Duplo koparka posiada specjalną obrotową łyżkę, za pomocą której dzieci mogą załadować zabawkowe głazy z klocków Lego na ciężarówkę, a następnie wysypać je dzięki funkcji wywrotki. Głazy te przedstawione są w komplecie jako zwykłe szare klocki Lego Duplo, jednak wielki zabawkowy głaz również znajduje się w zestawie. Co ciekawe głaz ten można rozdzielić na dwie części ❗️
Dodatkowo w pakiecie znajdziemy także łopatę dla jednego z robotników. Zestaw nie potrzebuje żadnych baterii.
Całość zasilana jest tylko i wyłącznie za pomocą dziecięcej wyobraźni ❗️

⭐ Dzieci z pewnością fascynują się nie tylko pojazdami lądowymi, ale i tymi powietrznymi. W końcu to właśnie one wydają się być najciekawsze.
Dlaczego ❓ To bardzo proste.
⭐ Dzieci rzadko kiedy mają okazję obcować z maszynami, które oglądać mogą jedynie z ziemi, widząc jak lecą po niebie lub w bajkach.
W końcu to, co nieznane naturalnie staje się też najciekawsze, czyż nie ❓
⭐ Fakt ten sprawia, że będą one tym bardziej zainteresowane tymi zestawami Lego Duplo, które przedstawiają właśnie te latające cuda techniki.
A alternatywą dla klocków Duplo są klocki Playmobil, które także mogą się dobrze sprawdzić przy malcach.

 

➡️ Jednym z takich zestawów jest Lego Duplo Samolot i lotnisko o numerze katalogowym 10961, który uruchomi kreatywność i wyobraźnie każdego dziecka, a także zainspiruje go do wymyślania swoich własnych, inspirujących historii podczas zabawy.
✅ W zestawie, oprócz figurek pilota samolotu oraz taty z córeczką, znajdziemy również kolorowy i dwuczęściowy model samolotu pasażerskiego ze zdejmowaną górną połową, aby móc włożyć figurki do środka i pobawić się w nim.
Lotnisko, na którym znajduje się Lego Duplo samolot, ma otwierane drzwi, obracającą się wieżę kontroli lotów, a także charakterystyczną zjeżdżalnię dla bagaży
. Realizmu całości nadaje figurka pluszowego misia dla dziewczynki znajdującej się w zestawie, a także specjalna flaga i otwierana walizka ❗️
Zestaw składa się z 28 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 129,99zł. Wymiary całego kompletu to ok. 22 cm wysokości, 38 cm szerokości i 29 cm głębokości. Bez najmniejszego problemu w każdej chwili można dowolnie połączyć go i modyfikować z innymi zestawami na swój własny sposób – wszystko wedle uznania.
Wszystkie te aspekty sprawiają, że komplet ten inspiruje do jeszcze lepszej i jeszcze ciekawszej i jeszcze bardziej kreatywnej zabawy. Dodatkowo może choć trochę przybliżyć maluchom wygląd prawdziwego lotniska.
Do kompletu dodana została także specjalna książeczka z instrukcjami i ciekawą historyjką obrazkową dedykowaną najmłodszym.

☝️ Te, jak i wiele innych pojazdów, takich jak na przykład Lego Duplo karetka czy Lego Duplo motocykl policyjny, z pewnością spodobają się waszym pociechom i bardzo szybko skradną ich serca.
⭐ Wszystko dzięki ogromnym możliwościom i wielu pomysłom na ciekawą, kreatywną i inspirującą zabawę, z której każde dziecko czerpać może mnóstwo radości i satysfakcji. Nie zapominajmy również o rozwoju i nauce, jaką maluchy mogą pobierać podczas zabawy zestawami Lego Duplo, bez względu na tematykę i przeznaczenie.
A jeśli już mowa o rozwoju.. Mamy dla Was artykuł, który może się spodobać❗️ Dotyczy tego jak można pomóc dziecku rozwijać logikę, poprzez gry.

 

 

Lego Duplo farma

✅ Zostawmy na chwilę pojazdy i przenieśmy się na wieś po to, aby poznać trochę natury i wiejskiego życia wraz z zestawami, które naszym zdaniem idealnie sprawdzą się w tej roli.
Zestawy, które postanowiliśmy specjalnie dla was wybrać, zawierają różne dedykowane serii Lego Duplo zwierzęta. Co ciekawe figurki zwierząt Lego Duplo są jednoczęściowe i mają bardziej zaokrąglone kształty niż te z klasycznych klocków Lego.
✅ Zestawy, zawierające Lego Duplo zwierzątka przedstawiają zarówno figurki dorosłych osobników, jak i ich młodych. W odróżnieniu od klasycznych figurek nie posiadają one wycięcia w grzbiecie pozwalającego na obsadzenie na nich figurki Lego. Zamiast tego wyróżniają się specjalnym kołeczkiem na wierzchu służącym do przymocowania tam specjalnej, siedzącej figurki.
Wiecie już nieco o zwierzętach z serii Lego Duplo, nadszedł więc czas na to, na co chyba wszyscy czekają najbardziej, a więc prezentację zestawów ❗️

 

➡️ Zestaw Lego Duplo Duża farma to pakiet Lego o numerze katalogowym 10525, który obowiązkowo musiał znaleźć się na naszej liście. Zestaw składa się z liczby 121 elementów, co jak na zestawy z serii Lego Duplo jest naprawdę niezłym wynikiem.
Trafił do sprzedaży w 2014 roku, a jego cena katalogowa wynosiła 249,99zł. Obecnie jednak najniższa cena rynkowa za ten zestaw wynosi aż 799,99zł!
Co w takim razie znajdziemy w tak sporo wartym obecnie zestawie ❓
✅ Komplet zawiera stodołę, dom wiejski ze zmienianym dachem, stajnię dla konia, płot i specjalny składany z klocków Lego Duplo traktor. W stodole możemy przechowywać żywność Lego Duplo, natomiast w wiejskim domu znajduje się komplet krzeseł.

Stodoła zawiera otwierane wrota i kołowrót pozwalający podnieść siano z Lego Duplo. Wiejski domek ma otwierane drzwi i okno, a także dwa krzesła i specjalny klocek Duplo z dekoracją przedstawiającą piękny kwiatek.
Stajnia dla konia ma otwierane okno i obrotowy żłób, a składany traktor możliwość doczepienia specjalnej platformy. W zestawie znajdują się także różnie wiejskie akcesoria, takie jak widły, żłób, dwa kwiaty oraz wiele rozmaitych klocków Duplo zarówno z dekoracjami, jak i bez nich.
Całość uzupełniona jest figurkami Lego Duplo, przedstawiającymi farmera i dziecko, a także rozmaite wiejskie zwierzęta, takie jak koń, krowa, cielę, kura i kot.
☝️ Jest to zestaw, który z pewnością pokocha każde dziecko, które będzie mogło zapoznać się z gospodarczymi zwierzętami oraz życiem i pracą na farmie!
Nasze pociechy czeka znakomita i pełna radości oraz satysfakcji kreatywna zabawa, która wciągnie je na wiele długich godzin ❗️

Lego Duplo Farma

 

➡️ Jeśli mowa o farmie to nie mogło również zabraknąć zwierząt gospodarskich, które najczęściej możemy tam znaleźć ❗️
Z pomocą przychodzi nam zestaw Lego Duplo o numerze katalogowym 10949 – Lego Duplo Zwierzęta gospodarskie.
✅ W skład tego zestawu wchodzą figurki zwierząt Lego Duplo, takich jak świnka, owieczka, kaczka i kot! Nie da się ukryć, że to faktycznie dość częsty do spotkania widok podczas odwiedzin na klasycznej farmie. Oprócz zwierzątek w pakiecie znajduje się także stodoła do zbudowania wraz z kwiatem oraz klocek Lego Duplo imitujący belę siana.
⭐ Wspaniałe figurki słodkich zwierząt na 100% zachwycą wszystkich najmłodszych miłośników ziemskiej fauny i flory, a całość zachęci dzieciaki do kreatywnej i inspirującej zabawy pełnej radości.
Dzieci w każdej chwili mogą połączyć ten zestaw na przykład z tym wspomnianym przez nas wcześniej, powiększając swoją farmę o kolejne elementy i zwierzęta. Fakt ten sprawia, że na nasze pociechy w każdej chwili czekać może świetna zabawa, wpływająca na ich rozwój i dobre samopoczucie.
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 45,99zł. Obecnie znajdziemy go na rynku nawet za zaledwie 29,99zł ❗️

 

 

Lego Duplo dla dziewczynki 👧

Jedną z wielu naprawdę świetnych cech klocków Lego jest fakt, że absolutnie każdy znajdzie wśród dedykowanych im zestawów coś dla siebie. Niezależnie od wieku czy płci, firma Lego przygotowała wiele naprawdę zróżnicowanych kompletów o niezwykle zróżnicowanej tematyce.
Wśród nich znajdziemy zestawy przeznaczone zarówno głównie dla dziewczynek, jak i chłopców. Przykład to klocki Lego Crator ❗️
Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii zestawów Lego Duplo. Na początku artykułu wspomnieliśmy o fakcie jak bardzo zróżnicowaną tematykę porusza seria Lego Duplo i że wśród jej ogromnej oferty znajdziemy również te zestawy dedykowane najpopularniejszym bajkom dla dzieci i nimi właśnie inspirowane. A jak poszukujecie czegoś dla starszych dziewczynek polecamy zajrzeć do artykułu o Lego Friends ❗️
✅ Przechodząc jednak do meritum sprawy, nadszedł czas, abyśmy zaprezentowali wam, naszym zdaniem, najlepsze i najciekawsze zestawy Lego Duplo dla dziewczynek, które zainspirowane zostały właśnie bajkami dla dzieci, ale i nie tylko. Zapraszamy ❗️

 

➡️ Pierwszym zestawem przeznaczonym stricte dla dziewczynek będzie zestaw Lego Duplo o numerze katalogowym 10899, czyli Lego Duplo Zamek z Krainy Lodu.
⭐Jak już możecie się domyślić jest to zestaw w 100% inspirowany bajką Disneya – „Kraina Lodu” i dedykowany właśnie najmłodszym fankom historii Elsy i jej siostry Anny ❗️ Lego Duplo Kraina Lodu to coś, co na bank w swojej kolekcji chciałaby mieć każda dziewczynka, która widziała tę bajkę.
Jednak czy tylko ❓ Otóż nie ❗️
Zestaw ten jest na tyle ciekawy i pełen rozmaitych elementów znanych z bajki, że przyciągnie uwagę dosłownie każdej dziewczynki.
Co w takim razie zawiera ❓
Oprócz figurek głównych bohaterów bajki – Elsy, Anny i Olafa, w skład kompletu wchodzi także tytułowy zamek znany z Krainy lodu od Disneya, który zawiera zjeżdżalnię, stół, krzesła i wyposażenie kuchenne. Zamek posiada funkcję podświetlenia go za pomocą specjalnego świecącego, wielobarwnego klocka sterowanego specjalnym przyciskiem ❗️
Klocki te można dowolnie ustawiać, modyfikując przy tym ten zabawkowy zamek na swój własny i wymarzony sposób. Dzieci mogą odtworzyć sceny znane doskonale z bajki Disneya lub dać upust swojej wyobraźni i stworzyć swoje własne inspirujące historie z bohaterami „Krainy Lodu” w roli głównej ❗️
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 229,99zł, jednak obecnie na rynku znajdziemy go już za kwotę 169,99zł ❗️

 

➡️ Kolejnym z dedykowanych dziewczynkom zestawów Lego Duplo będzie zestaw Lego Duplo Przyjęcie urodzinowe Minnie ❗️
Pakiet o numerze katalogowym 10873 zawiera salę, przygotowaną specjalnie na przyjęcie, z otwieranym oknem, stół, krzesło, tort urodzinowy do zbudowania oraz samochód Myszki Minnie ❗️
✅ Jak łatwo można się domyślić w zestawie nie zabrakło figurki Lego Duplo Minnie, czyli tytułowej i głównej bohaterki tego kompletu. Oprócz tego w komplecie znaleźć można także dwa specjalne klocki Lego Duplo z nadrukami prezentów urodzinowych, którymi w trakcie zabawy może zostać obdarowana Lego Duplo Myszka Minnie oraz specjalny portret urodzinowy Myszki Minnie do powieszenia na ścianie w środku sali urodzinowej.
✅ Całość uzupełniona jest figurką ukochanego kotka Minnie, czyli Figaro ❗️ Jesteśmy pewni, że dosłownie każdej dziewczynce, bez wyjątku, zestaw ten przypadnie do gustu. To, w jaki sposób dzieci postanowią świętować i spędzić urodziny Myszki Minnie zależy w 100% od nich oraz ich kreatywności i wyobraźni, które mogą rozwijać właśnie dzięki zabawie tym zestawem.
Dziewczynek nie ogranicza absolutnie nic. Szczególnie, że w każdej chwili mogą dowolnie połączyć go z innymi zestawami Lego Duplo i cieszyć się jeszcze większą i ciekawszą zabawą.
☝️ Cena katalogowa za ten zestaw wynosi 89,99zł.

Lego Duplo Urodziny Minnie

 

➡️ Zestaw o numerze katalogowym 10942 to kolejny komplet Lego Duplo dla dziewczynek przedstawiający przygody Myszki Minnie, który z pewnością spodoba się każdej z nich.
Lego Duplo Dom i kawiarnia Myszki Minnie oferuje mnóstwo pomysłów i możliwości na kreatywną i inspirującą zabawę! Domek z kawiarnią i ogródkiem, który jest częścią tego kompletu, figurki Myszki Minnie i Kaczuszki Daisy oraz mnóstwo ciekawych i rozmaitych akcesoriów bez dwóch zdań zainspirują dzieci do wciągającej zabawy, gwarantującej radość i satysfakcję. ⭐
Akcesoria, które urozmaicą zabawę to m.in. babeczki, gofry, imbryk do herbaty, konewka, miotła, bagietki oraz mikser. Zestaw ten to idealny prezent dla każdej malutkiej miłośniczki magicznego świata Disneya i ich bohaterów, takich jak na przykład również znajdujący się wśród zestawów z serii Lego Duplo Myszka Miki.
☝️ Cena katalogowa tego kompletu wynosi 229,99zł.

 

➡️ Wszystkie dzieci uwielbiają wesołe miasteczka, prawda ❓
Nam również wydaje się, że tak i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przedstawić wam zestaw, który spodoba się nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom.
Zestaw Lego Duplo Wesołe miasteczko to komplet Lego o numerze katalogowym 10841, który w 100% oddaje klimat i charakter każdego wesołego miasteczka, które bez cienia wątpliwości każde dziecko choć raz marzyło, aby odwiedzić. Małym dzieciom z pewnością spodoba się obrotowa karuzela z czterema konikami i funkcją koła zębatego. ⭐
✅ Aby uruchomić karuzelę i obserwować, jak figurki koników obracają się dookoła niej, wystarczy obrócić znajdujący się na jej szczycie daszek. Oprócz tego zestaw zawiera również stragan z dwiema pofalowanymi zjeżdżalniami, kasę biletową z otwieranym oknem, automat z napojami oraz stół i krzesła, dzięki którym dzieci dowolnie odtwarzać mogą wymyślone przez siebie historyjki z czterema figurkami Lego Duplo znajdującymi się w pakiecie.
☝️ Cena katalogowa za ten zestaw wynosi 189,99zł. Firma Lego wypuściła jednak również drugi zestaw przedstawiający wesołe miasteczko – Lego Duplo Duże wesołe miasteczko o numerze katalogowym 10840, który dodatkowo zawiera diabelski młyn z trzema kabinami i funkcją obracania, pociąg z wagonikiem, lodziarnię ze stołem i krzesłami oraz specjalny klocek przedstawiający toaletę z ubikacją i umywalką. Oba zestawy uzupełnione zostały wieloma akcesoriami i specjalnie dekorowanymi klockami Lego Duplo, imitującymi różne niezbędne w każdym wesołym miasteczku przedmioty, inspirujące dzieci do jeszcze ciekawszej i pomysłowej zabawy.
☝️ Cena katalogowa zestawu Lego Duplo Duże wesołe miasteczko wynosi 329,99zł.

 

 

Lego Duplo dla chłopca 🧒

Wyżej skupiliśmy się na zestawach Lego Duplo przeznaczonych dla dziewczynek.
✅ Nie moglibyśmy jednak zapomnieć również o chłopcach i choć opisane przez nas wcześniej zestawy również im mogą się spodobać i przynieść sporo radości, tak jednak tym razem chcielibyśmy zaprezentować wam te zestawy, które dedykowane są typowo dla chłopców. Przykłady to: Lego Minecraft lub Lego Ninjago.
Tak jak dziewczynki uwielbiają księżniczki i bajki Disneya, tak chłopcy bez dwóch zdań uwielbiają superbohaterów. Możecie być jednak spokojni, seria Lego Duplo w swojej ofercie posiada również zestawy przedstawiające ulubionych superbohaterów wszystkich chłopców i nie tylko.
O jakich bohaterach mowa ❓ Przekonajcie się sami.

 

➡️ Zestaw Lego Duplo Kwatera główna Spider-Mana o numerze katalogowym 10940 to wręcz idealny prezent dla każdego chłopca powyżej drugiego roku życia, szczególnie takiego, który uwielbia przygody człowieka-pająka.
✅ Zestaw zawiera trzy figurki superbohaterów, w tym figurka Lego Duplo Spiderman, Lego Duplo Miles Morales oraz Lego Duplo Ghost Spider. Ich tytułowa kwatera główna w kształcie stroju spidermana wypełniona jest wieloma ciekawymi akcesoriami inspirującymi do pomysłowej zabawy, takimi jak motocykl Spidermana, zjeżdżalnia i specjalna huśtawka linowa, przypominająca pajęczą sieć, jaką tryskał główny bohater.
☝️ Zestaw, którego cena katalogowa wynosi 139,99zł, to prawdziwa gratka dla każdego młodego fana świata superbohaterów i gwarancja pełnej niezapomnianych wrażeń zabawy na wiele długich godzin ❗️

 

➡️ Kolejnym z zestawów Lego Duplo dla chłopców, przedstawiającym jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych superbohaterów na świecie, jest zestaw Lego Duplo o numerze katalogowym 10919 – Lego Duplo Jaskinia Batmana.
✅ Znajdujący się w tym zestawie Lego Duplo Batman to jednak niejedyna i nie największa atrakcja, jaka czeka nasze pociechy. Oprócz figurki Batmana w zestawie znajdziemy również figurki Robina oraz ich największego wroga – Jokera ❗️
Zadaniem małych chłopców będzie zatem walka z odwiecznym przeciwnikiem bohatera Gotham City i pokonanie go! Jednak na tym nie koniec. To, jaką historię postanowią odtworzyć dzieci, zależy tylko i wyłącznie od nich samych i tego, co podpowie im wyobraźnia. Mogą dowolnie tworzyć swoje własne historie z wieloma różnymi zakończeniami, a los bohaterów zestawu leży w ich rękach.
Zestaw ten daje różne ogromne możliwości do pomysłowej i kreatywnej zabawy oraz stymuluje ich rozwój. W zestawie znajduje się też więzienie z otwieraną bramą oraz robiący naprawdę spore wrażenie, idealnie odwzorowany Lego Duplo Batmobil ❗️
☝️ Cena katalogowa za ten niezwykły i dopracowany zestaw wynosi 159,99zł.

Lego Duplo Batman

Który chłopiec nie chciał nigdy być policjantem czy strażakiem ❓
Myślę, że raczej mało kto nigdy nie myślał o tym, że właśnie któryś z tych zawodów wykonywał będzie w przyszłości.
Skąd takie zainteresowanie akurat tymi zawodami wśród chłopców ❓
Tego niestety nie wiemy. Wiemy jednak za to, jakie zestawy z serii Lego Duplo w takim razie najbardziej przypadną chłopcom do gustu i już za moment wam je zaprezentujemy ❗️

 

➡️ Zacznijmy od marzenia o byciu policjantem. Zestawem, który umożliwia naszym dzieciom poczucie się częścią policyjnej społeczności, jest zestaw Lego Duplo o numerze katalogowym 10959, czyli Lego Duplo Posterunek policji i helikopter.
✅ W komplecie znajdują się figurki policjanta i policjantki Lego Duplo oraz psa policyjnego. Oprócz figurek w zestawie znajdziemy także Lego Duplo radiowóz z funkcją ręcznego startu, sterowanymi światłami i syreną policyjną, do których baterie znajdują się w zestawie oraz Lego Duplo helikopter policyjny z obracającym się śmigłem.
✅ Częścią posterunku jest m.in. wieża obserwacyjna oraz specjalne klocki z nadrukami komputera i kamer monitoringu. Zestaw ten ma dosłownie wszystko, aby móc poczuć się jak prawdziwa, będąca częścią serii Lego Duplo policja.
☝️ Jego cena katalogowa wynosi 219,99zł.

 

➡️ Była policja, a więc przyszedł czas na straż pożarną ❗️
Z pomocą przychodzi nam zestaw Lego Duplo Remiza strażacka i helikopter, czyli pakiet o numerze katalogowym 10970, którego z pewnością nie powstydziłby się żaden zawodowy strażak. Zestaw składa się ze 117 elementów i zawiera figurki strażaka i strażaczki, Lego Duplo wóz strażacki z funkcją ręcznego startu, drabiną, wężem strażackim, sterowanymi światłami i syreną, wydającą dźwięki, helikopter strażacki oraz pełna detali i szczegółów bliskich prawdziwej Lego Duplo remiza strażacka. ⭐
✅ Częścią remizy strażackiej jest oczywiście niezbędna zjeżdżalnia, za pomocą której nasi bohaterowie mogą ruszyć do akcji. Na jej dachu znajduje się lądowisko dla helikoptera, którego w każdej chwili dzieci mogą użyć! Aby zajrzeć do jego środka lub umieścić w jego środku figurkę wystarczy podnieść jego górną połowę.
Lego Duplo straż pożarna posiada również wiele elementów, których nie mogło zabraknąć w przypadku takiego zestawu, takich jak narzędzia do gaszenia pożarów oraz specjalne klocki, imitujące płomienie ognia. Zabawka ta pełna jest wielu funkcji i innych aspektów, inspirujących najmłodszych miłośników klocków Lego to pełnej wrażeń, kreatywnej zabawy, którą zapamiętają na długo.
⭐ Aby jeszcze bardziej zwiększyć emocje, radość i satysfakcję z zabawy oraz skłonić nasze pociechy do rozwijania ich kreatywności i wyobraźni zestaw ten można zawsze połączyć z innymi kompletami Lego, dając dzieciom jeszcze więcej pola do popisu i wymyślania emocjonujących historii i przygód Lego Duplo.
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi zawrotne 449,99zł ❗️

 

 

Lego Duplo domek

✅ Wśród wielu, jak widać naprawdę różnorodnych i niezwykle zróżnicowanych, zestawów z serii Lego Duplo nie mogło zabraknąć również konstrukcji, bez której ciężko byłoby wyobrazić sobie jakikolwiek zestaw zbudowany z klocków Lego. Mowa oczywiście o domku z Lego ❗️
Każdy znajdujący się w zestawach z serii Lego Duplo domek charakteryzuje się różnymi ciekawymi elementami, nad którymi warto byłoby się skupić. My jednak postanowiliśmy wybrać tylko jeden konkretny zestaw Lego Duplo, który, naszym zdaniem, przedstawia najlepszy domek z Lego Duplo, jaki tylko mógł powstać. A gdy dziecko podrośnie i dalej będzie chciało tworzyć swoje miasta z klocków, można sięgnąć po Lego City.
Czy mamy rację ❓ Sprawdźcie i oceńcie sami ❗️

Zestaw Lego Duplo o numerze katalogowym 10929, czyli Lego Duplo Wielofunkcyjny domek, który sprawi, że zabawa wskoczy na niespotykane dotąd nigdy wcześniej, przy okazji zestawów Lego dla małych dzieci, obroty ❗️
Słynna zabawa „w dom” może zacząć się już teraz, wszystko dzięki temu kompletowi Lego Duplo. Z tym bardzo łatwym do zbudowania, otwartym domkiem Lego Duplo z dostępem do wszystkich części zabawa stanie się dużo przyjemniejsza, a satysfakcja z niej płynąca wręcz nie do opisania.
Ten kolorowy domek dla lalek ma współczesny wygląd i oferuje mnóstwo możliwości do nauki poprzez zabawę. Zawiera mnóstwo ciekawych detali i elementów, które zainspirują nasze pociechy do świetnej i pomysłowej zabawy.
Łatwy do złożenia domek ma otwarte pomieszczenia, do których łatwo się dostać. Podczas zabawy w budowanie i dowolne przebudowywanie i modyfikowanie go maluchy ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz inne niezbędne umiejętności. Mało tego, zestaw ten korzystnie wpływa na rozwój ich wyobraźni i kreatywności.
Ten wielofunkcyjny domek Lego Duplo ma kuchnię, salon, łazienkę i sypialnię. W pomieszczeniach znajduje się mnóstwo realistycznych elementów, których nie mogłoby zabraknąć w żadnym domu rodzinnym. W komplecie znajdują się także figurki mamy, taty, dziecka, pieska i pluszowego misia oraz inne różne ciekawe akcesoria, urozmaicające zabawę.
Domek ma ok. 36 cm wysokości, 39 cm szerokości i 10 cm głębokości i w każdej chwili można połączyć go z innymi zestawami Lego Duplo, tym samym dając dzieciom jeszcze więcej możliwości do zabawy.
☝️ Cena katalogowa tego kompletu wynosi 269,99zł i według nas jest to idealny prezent na każdą okazję dosłownie dla każdego dziecka.

Lego Duplo Domek

 

 

Płytka Lego Duplo

✅ Seria Lego Duplo oprócz wielu naprawdę ciekawych i inspirujących zestawów o różnorodnej tematyce w swojej ofercie posiada także specjalne płytki konstrukcyjne z Lego, dzięki którym dzieci z ogromną łatwością mogły będą dowolnie przenosić swoje zestawy z miejsca na miejsce bez strachu i ryzyka przed ich ewentualnym zniszczeniem w czasie transportu.
Płytki konstrukcyjne Lego Duplo umożliwiają także na wygodne i bezpieczne ustawienie każdego zestawu na półce po zakończonej zabawie. Zestawy będą jeszcze lepiej i dumniej prezentować się postawione właśnie na specjalnej płytce konstrukcyjnej z Lego.
Każda płytka konstrukcyjna Lego Duplo jest innych rozmiarów, innego kształtu i koloru. To, na jaką z nich postanowimy się zdecydować, zależy też m.in. od tego, jak sporych rozmiarów zestaw mamy zamiar na niej ustawić. ⭐
☝️ Ceny płytek konstrukcyjnych z Lego są bardzo mocno zróżnicowane. Zdarza się, że ceny katalogowe niektórych z nich sięgają nawet kwoty 69,99zł za płytkę.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co zbudować z Lego Duplo?

Z klocków Lego Duplo zbudować można wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Wszystko zależy od naszej kreatywności i wyobraźni, cała reszta jest w naszych rękach.

Lego Duplo gdzie najtaniej?

Ceny zestawów z serii Lego Duplo jak wszystkich zestawów Lego są bardzo mocno zróżnicowane, a ich kwota zależy od ich wielkości, rzadkości, przeznaczenia i jak dawno zostały wypuszczone na rynek. Ceny w różnych sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych również diametralnie różnią się od siebie.

Lego Duplo jaki wiek?

Klocki Lego Duplo przeznaczone są dla dzieci od 1 do 5 roku życia.

Jakie klocki pasują do Lego Duplo?

Na rynku znajduje się wiele klocków w pełni kompatybilnych z Lego Duplo. Wśród nich znajdują się m.in. klocki Mega Bloks, klocki Mubi czy klocki Wader.