Lego Minecraft

Minecraft to survivalowa gra komputerowa o w pełni otwartym i niezależnym świecie stworzona przez szwedzkich programistów i założycieli firmy Mojang, przez którą gra do dziś jest nieprzerwanie i konsekwentnie rozwijana i aktualizowana
Pierwsza publiczna testowa wersja gry ujrzała światło dzienne 17 maja 2009 roku
, jednak oficjalna pełna wersja gry zadebiutowała 18 listopada 2011 roku i z marszu skradła serca dosłownie wszystkich graczy komputerowych na całym świecie – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Mnóstwo twórców internetowych (polskich, jak i zagranicznych) zbudowało i rozwinęło swoje kariery właśnie dzięki grze Minecraft. Polecamy także zapoznać się z inną serią Lego odnoszącą się do innej kultowej gry, oczywiście chodzi nam o Lego Super Mario ❗️

Gra pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty i przeżywać różne niezapomniane przygody, tworząc swoje własne historie.
Gra posiada tryb dla jednego gracza, ale pozwala także na wspólną zabawę z innymi graczami z całego świata poprzez tryb multiplayer i ogromną listę zarówno publicznych, jak i prywatnych serwerów.

Jeszcze przed swoją oficjalną premierą gra zdobyła ogromną popularność i wiele nagród. Sukces gry spowodował, że zaczęto sprzedawać związane z nią przedmioty, takie jak np. książki, zabawki czy tematyczne klocki Lego Minecraft.
To właśnie na tych ostatnich skupimy się w dzisiejszym artykule, przedstawiając wam, naszym zdaniem, najlepsze i najciekawsze zestawy z serii Lego Minecraft ❗️

 

 

Lego Minecraft zestawy

Pierwszy zestaw Lego Minecraft zadebiutował 1 czerwca 2012 roku, a więc niespełna osiem miesięcy po oficjalnej premierze gry. Od tej pory firma Lego regularnie po dziś dzień produkuje i wydaje przeróżne znane z Lego Minecraft zestawy.
Komplety klocków z Lego Minecraft są bardzo mocno zróżnicowane i każdy z nich przedstawia zupełnie inną, odrębną i niezwiązaną z pozostałymi lokację znaną ze świata pikselowych klocków oraz pewną związaną z danym miejscem historią.
Jednak to jaki obrót spraw ona nabierze zależy już tylko i wyłącznie od nas samych.

Zestawy możemy łączyć ze sobą, powiększając i rozbudowując swój własny świat, aby móc przeżywać w nim jeszcze więcej niesamowitych i niezapomnianych przygód i historii. Wrażenia z zabawy mają szansę wzrosnąć, a nasze pociechy czeka jeszcze więcej radości i jeszcze więcej świetnej zabawy, jaką bez wątpienia seria ta gwarantuje.
Seria Lego Minecraft, jak każda inna seria firmy Lego pozwala swoim fanom na popisanie się swoją kreatywnością i wyobraźnią, choćby poprzez tworzenie swoich własnych historii związanych z danymi zestawami. To jedna z najważniejszych cech plastikowych i kolorowych klocków duńskiego producenta.

 

➡️ Jak już wspomnieliśmy na samym początku artykułu, dziś postaramy się zaprezentować wam, naszym zdaniem, najciekawsze, najlepsze i najbardziej warte uwagi zestawy z serii Lego Minecraft. Bez zbędnego przedłużania zaczniemy od jednego z pierwszych wydanych przez firmę Lego zestawów z Minecraft.
Wydany 15 listopada 2014 roku zestaw Lego Minecraft o numerze katalogowym 21115 – Lego Minecraft Pierwsza noc, jak sama nazwa wskazuje pozwala nam przenieść się nam do świata Minecrafta i przeżyć w nim naszą pierwszą noc wraz z głównym bohaterem gry – Stevem.

Zestaw ten składa się z 408 różnych elementów i umożliwia nam budowę schronienia z drewnianym ogrodzeniem oraz zagrodą dla zwierząt gospodarskich. Dodatkowo możemy stworzyć skrzynię, łóżko, piec i stół warsztatowy dla naszego bohatera i umieścić je w środku naszego wzniesionego schronienia.
W zestawie oprócz minifigurek Steve’a, różowej świnki i creepera, znajdują się także różne minecraftowe akcesoria, takie jak chleb, kilof, siekiera i miecz.

Zestaw ten można dowolnie przebudowywać i rozbudowywać, łącząc go z innymi zestawami z serii Lego Minecraft, tworząc tym samym swój własny i niezależny świat Minecraft. Taki aspekt pozwala dzieciom na rozwijanie ich kreatywności, wyobraźni, a także wpływa na ich szczęście i radość poprzez długie godziny znakomitej i niezapomnianej zabawy pełnej wrażeń.
Schronienie, będące główną atrakcją pakietu, posiada specjalny zawias, który ułatwia dostanie się do środka budynku, a także zdejmowanym dachem ogrodowym, który pozwala rozszerzyć obszar zabawy.

☝️ Wymiary tego zestawu wynoszą 10 cm wysokości, 33 cm szerokości i 24 cm głębokości, a jego cena katalogowa to 179,99zł. Obecnie jednak komplet ten znaleźć możemy zaledwie w cenach sięgających nawet ponad 800zł.

Lego Minecraft Pierwsza Noc

 

➡️ Lego Minecraft Pierwsza przygoda to kolejny zestaw z serii Lego Minecraft, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej.
Zestaw o numerze katalogowym 21169 składa się z liczby 542 elementów i zachęca dzieci do przeżycia ich pierwszej niezapomnianej przygody w świecie Minecrafta wraz z jego bohaterami.

✅ Zestaw zawiera aż cztery minifigurki – Steve’a i Alex wyposażonych w miecz i kilof oraz dwóch mobów doskonale znanych z gry Minecraft - szkieletów z łukami. Oprócz tego w pakiecie znaleźć można również figurki kota, krowy oraz owcy ❗️
Całość uzupełniona jest wieloma ciekawymi funkcjami, takimi jak wodospad z windą, zapadające się tory kolejowe czy przesuwane bryły ziemi oraz funkcje eksplozji.

☝️ Ten trójpoziomowy model Lego Minecraft znakomicie sprawdzi się jako idealny prezent na dosłownie każdą okazję dla każdego młodego miłośnika gry Minecraft.
Zestaw ma ok. 23 cm wysokości, 20 cm szerokości i 18 cm głębokości i będzie rewelacyjnie prezentował się jako część kolekcji klocków Lego, niekoniecznie z serii Lego Minecraft. Jest także gwarancją świetnej i niezapomnianej zabawy dla każdego.
Cena katalogowa tego wydanego w marcu 2021 roku zestawu wynosi 279,99zł.

 

➡️ Kolejnym przykładowym zestawem z serii Lego Minecraft, jaki postanowiliśmy wybrać specjalnie dla was będzie ten o numerze katalogowym 21147 – Lego Minecraft Przygody na skale macierzystej.
Ten składający się z 644 elementów zestaw trafił na rynek w 2018 roku i do dziś budzi wiele pozytywnych emocji wśród najmłodszych miłośników klocków Lego. Dzięki temu zestawowi można na własnej skórze doświadczyć przygód ze świata Minecraft.
Modułowe sekcje tego modelu można z łatwością zamieniać miejscami lub wymieniać z sekcjami z innych zestawów. Wszystko po to, aby móc dowolnie i według własnego uznania tworzyć swój własny, niepowtarzalny świat Lego Minecraft.

✅ Zestaw zawiera fragment świata Lego Minecraft do zbudowania wraz z kopalnią i poziomami skały macierzystej, które połączone są ze sobą za pomocą drabin.
Charakteryzuje się on kilkoma różnymi i ciekawymi funkcjami, takimi jak obracający się spawner jaskiniowych pająków, znajdujących się w komplecie, funkcję wybuchu dynamitu oraz funkcję spawnowania rybików cukrowych, które również znalazły się w zestawie.
Oprócz tego zestaw posiada różne akcesoria, w tym drzewo, pajęczyny, grzyby, obsydian, spływającą lawę i wodospady, a także siedem różnych rud do wydobycia.

✅ Całość zawiera także figurki Lego Minecraft – Steve’a i Alex, czyli głównych bohaterów serii oraz minifigurkę  nietoperza. Oprócz tego do zestawu dodany został również mob creepera, jaskiniowego pająka oraz zombie, z którymi przyjdzie nam zmierzyć się w trakcie zabawy. W zestawie znajdują się również akcesoria przeznaczone dla jego głównych postaci.
Wśród nich znaleźć możemy diamentowy kilof, żelazny miecz, żelazną zbroję, którą w każdej chwili możemy założyć naszym bohaterom, a także tarcza, łopata, wiadro, pochodnie, stół rzemieślniczy, piec i skrzynia.

☝️ Zestaw ten to prawdziwa gwarancja długiej zabawy pełnej wielu niezapomnianych, bez dwóch zdań, wrażeń. Jego wymiary wynoszą ok. 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 14 cm głębokości, natomiast cena katalogowa 429,99zł.

Lego Minecraft Przygody na Skale

 

⭐ Minecraft  cechuje m.in. podziałem świata na tzw. biomy, czyli obszary, które mają określony krajobraz, florę, temperaturę i wysokość oraz na różne wymiary, jak np. nether (piekło) czy kres (znany graczom jako end).
Każdy z wymiarów diametralnie różni się od pozostałych zarówno biomami, jak i mobami, czyli istotami zamieszkującymi dany teren. Dedykowane serii Lego Minecraft zestawy również posiadają w swej ofercie te poświęcone właśnie pozostałym wymiarom całego świata Minecraft – nie tylko tego klasycznego i najbardziej znanego.

 

➡️ Zestaw o numerze katalogowym 21122 to jeden z takich właśnie pakietów.

Lego Minecraft Forteca Netheru to zestaw, dzięki któremu mamy szansę przenieść się do jednego z rzadko odwiedzanych przez zwykłych i niedoświadczonych graczy wymiaru.
W zestawie znajdują się świecący netherowy portal, dwa świecące elementy jasnogłazu do zbudowania, który służy do oświetlenia drogi, Ghast zmieniający wyraz twarzy i strzelający ognistymi kulami, wypływająca lawa, trzy przenośne płomienie do zbudowania, elementy grzybów i netherowych brodawek, dwa kawałki rudy kwarcu z klocków oraz skrzynia, w której znajdują się dwa diamenty.

Całą konstrukcję można dowolnie przebudowywać, ustawiając most znajdującej się w zestawie fortecy pod kątem 90 lub 180 stopni. Zestaw można również łączyć z pozostałymi zestawami z serii Lego Minecraft lub wymieniać wzajemnie ich elementy – wszystko według własnego uznania, naszej wyobraźni i kreatywności.
Całość ma ok. 18 cm wysokości, 40 cm szerokości i 12 cm głębokości i uzupełniona jest figurkami Steve’a, Alex, świni-zombie oraz netherowego płomyka i Ghasta, strzelającego kulami ognia z pyska.
W komplecie nie zabrakło oczywiście różnych akcesoriów znanych z gry Minecraft oraz broni i sprzętu dla naszych bohaterów, takich jak trzy miecze i kilof.

☝️ Zestaw ujrzał światło dzienne w 2015 roku, składa się z 571 klocków Lego, a jego cena katalogowa wynosi 409,99zł. Obecnie jego najniższa cena z jaką możemy się zetknąć na rynku wynosi zawrotne i naprawdę imponujące 999,99zł.

Lego Minecraft  Forteca Netheru

 

➡️ Kompletem z serii Lego Minecraft, którego prezentacji nie mogliśmy sobie odmówić jest także zestaw przedstawiający kolejny z dodatkowych i intrygujących wymiarów. Opisaliśmy już zestaw Lego Minecraft przedstawiający Nether. Teraz przyszedł czas na poświęcenie czasu dla kresu (endu).
Zestaw Lego Minecraft Smok Kresu o numerze katalogowym 21117, bo o nim mowa, składa się z liczby 634 klocków Lego, zawiera cztery figurki Lego Minecraft i posiada wiele naprawdę ciekawych cech i funkcji, które z całą pewnością doceni każdy miłośnik tej kultowej gry komputerowej od firmy Mojang.
Zestaw trafił do sprzedaży w 2014 roku, a jego cena katalogowa wynosi 299,99zł. Aktualnie jego najniższa cena rynkowa wynosi aż 890zł.

✅ W skład tego zestawu wchodzą minifigurka Steve'a z broniami i akcesoriami, a także trzech Endermanów i tytułowy Smok Kresu, będący głównym i największym rywalem i wyzwaniem dla każdego gracza minecrafta.
Zestaw zawiera piaskową wyspę, na której toczyć będzie się walka ze smokiem, smocze jajo, klocki przedstawiające Kryształy Kresu, za pomocą których smok może się regenerować oraz obsydianowe filary, służące do stworzenia portalu po zakończonej i wygranej walce.
Bronie, jakie znajdują się w komplecie to miecz i łuk, a akcesoria, mające za zadanie urozmaicić zabawę w ostateczne starcie ze smokiem to zbroja i hełm dla naszego bohatera.

☝️ Wymiary Smoka Kresu to 21 cm wysokości, 34 cm długości i 33 cm szerokości, więc bez wątpienia jest to naprawdę imponujący i idealnie odwzorowany model największego i najgroźniejszego moba ze świata minecraft.
Wymiary piaskowej wyspy, na której toczy się walka to ok. 17 cm wysokości, 23 cm szerokości i 22 cm głębokości. Jak widać zatem dzieci nie będą mogły narzekać na brak zabawy i nudę, a czeka je naprawdę ciekawa i gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń zabawa.
To właśnie od nich samych zależy jak potoczy się walka ze smokiem i Endermanami i jaki obrót spraw nabierze cała historia i przygoda Steve’a w świecie Lego Minecraft.

 

 

Lego Minecraft wioska

⭐ Po całym świecie gry Minecraft rozsiane są różne wioski, w których znaleźć można wiele różnorodnych i rzadko spotykanych w innych miejscach sprzętów, akcesoriów czy surowców. Wioski te najczęściej zamieszkane są przez tzw. osadników (villagerów), z którymi możemy handlować, wymieniając surowce na różne rzadkie oferowane przez nich przedmioty.
⭐ Niekiedy jednak zdarza się, że trafić możemy na opuszczoną i opustoszałą wioskę pełną wielu różnych tajemnic i niebezpieczeństw. Zestawy Lego Minecraft również posiadają w swojej ofercie komplety przedstawiające przykładowe wioski ze świata wirtualnych klocków i właśnie na kilku z nich, które najbardziej przykuły naszą uwagę, skupimy się w tym wpisie.

 

➡️ Pierwszym zestawem, któremu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej jest zestaw o numerze katalogowym 21190. Lego Minecraft Opuszczona wioska to komplet, który trafił na rynek stosunkowo niedawno, bo w sierpniu 2022 roku.
Składa się z 422 elementów i zawiera aż 4 różne sekcje, na jakie został podzielony. Znajdują się wśród nich dom zombie myśliwego, w którym znaleźć możemy łóżko, piec, świece, stół warsztatowy, a także pochodnie i tarczę.
Oprócz domu myśliwego zestaw zawiera również warsztat zombie osadnika z piecem, ogniskiem, stojakiem na zbroję i diamentową zbroją w środku, pole dyniowe zombie farmera, uzupełnionym o kompostownik i pochodnie, a także opuszczony dom z dyniami, beczkami, przecinarką i figurką czarnego kota.

Zestaw ten pozwala na dowolną przebudowę i rozbudowę każdej z jego sekcji lub połączenie go z innymi zestawami z serii Lego Minecraft, aby stworzyć swój własny unikalny świat.
Głównym założeniem tego kompletu i zadaniem, jakie czeka na jego dumnego posiadacza, jest odbicie wioski z rąk zombie i przywrócenie jej dawno utraconej chwały. To jak potoczą się losy naszego bohatera zależy tylko i wyłącznie od nas samych.
Nasze pociechy mogą dać tu upust swojej kreatywności i wyobraźni i tworzyć swoje własne historie w świecie Lego Minecraft.

☝️ Zestaw uzupełniony jest wieloma różnymi i ciekawymi akcesoriami znanymi każdemu graczowi minecrafta, które z pewnością nadadzą temu pakietowi i zabawie nimi jeszcze więcej charakteru i sprawią, że przyjemność z zabawy stanie się jeszcze większa.
Cena katalogowa tego zestawu wynosi 239,99zł.

Lego Minecraft Opuszczona Wioska

 

➡️ Kolejnym wybranym przez nas, specjalnie na potrzeby tego artykułu, zestawem, który przedstawia wioskę osadników z gry minecraft będzie zestaw Lego Minecraft Wioska lamy o numerze katalogowym 21188.
Komplet ten trafił na rynek w czerwcu 2022 roku, a więc niedługo przed tym opisanym przez nas chwilę temu. Składa się z o wiele większej i bardziej okazałej ilości elementów, gdyż w jego skład wchodzi aż 1252 klocków Lego.
W zestawie tym, którego cena katalogowa wynosi imponujące 629,99zł znajdziemy aż sześć minifigurek Lego
.

✅ Każdy gracz minecrafta z pewnością doceni świetnie dopracowane detale tego zestawu, a także elementy i akcesoria przedstawiające te doskonale znane każdemu miłośnikowi tej znanej na całym świecie gry.
W zestawie znajdują się bowiem klasyczne minecraftowe postacie i istoty, takie jak pasterz lam, lama rycerz, wieśniak z sawanny, kowal z wioski, rozbójnik, obrońca wioski, a także lama, mała lama i owieczka.
Zestaw składa się z sześciu dowolnie modyfikowalnych modułów, które można ustawiać i przebudowywać oraz rozbudowywać w dowolny sposób
. Zarówno wokół budynku w kształcie ogromnej lamy, między jej nogami, oraz na grzbiecie. Oprócz tego zestaw posiada kilka innych budynków różnego przeznaczenia.
✅ Ogromna lama posiada funkcję „plucia” na wrogich mobów, którzy ośmielą się zaatakować tę wioskę. Złych mobów niestety na próżno szukać w tym zestawie. W każdej chwili można jednak połączyć ten zestaw z innymi kompletami z serii Lego Minecraft i cieszyć się jeszcze kreatywniejszą i naprawdę inspirującą zabawę pełną niezapomnianych wrażeń.

☝️ Zestaw umożliwia naszym dzieciom wiele różnych opcji zabawy. Możemy opiekować się zwierzętami znajdującymi się w zestawie, a także dowolnie modyfikować sześć budynków, będących częścią wioski.
Ogromny budynek w kształcie lamy otwiera się i umożliwia dowolną modyfikację, znajdujących się w jego środku pomieszczeń – wszystko według naszego własnego uznania.
Model ma ok. 31 cm wysokości, 30 cm szerokości i 30 cm głębokości i można go dowolnie modyfikować i rozbudowywać, więc na każdego miłośnika gry minecraft i klocków Lego czeka wiele długich godzin znakomitej zabawy. Idealnie sprawdzi się również w roli dumnej ozdoby półki każdego pomieszczenia.

Lego Minecratf WIoska Lamy

 

➡️ Ostatnim z zestawów Lego Minecraft, przedstawiających modele wiosek znanych z gry Minecraft, które chcielibyśmy wam zaprezentować, będzie jeden z bez wątpienia największych zestawów całej serii Lego Minecraft.
Lego Minecraft Wioska o numerze katalogowym 21128 składa się z liczby 1600 elementów
i bez dwóch zdań budzi niemały podziw wśród zarówno fanów klocków Lego, jak i tych wirtualnych minecraftowych klocków. Jeśli dzieciaki uwielbiają tworzenie miast czy wiosek możemy polecić jeszcze jedną serię Lego, odnoszącą się właśnie do tworzenia miasta - Lego City ❗️

✅ W tej imponującej wiosce obejmującej kilka różnych biomów znajdują się różne budynki, takie jak strażnica, biblioteka, warsztat kowalski, stragan rzeźnika oraz targowisko z punktem handlowym. Model ten został stworzony specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach wirtualnych klocków.
W zestawie znajdują się także cztery figurki Lego Minecraft, w tym minifigurka Steve’a, Alex, zombie, wieśniaka zombie, a także Creeper, enderman, świnia, prosiak, żelazny golem i dwóch wieśniaków, uzupełniających cały pakiet.

Na terenie wioski występują trzy różne biomy – tropikalny, śnieżny i pustynny. Biblioteka, stragan rzeźnika oraz dach targowiska rozkładają się, umożliwiając tym samym zajrzenie do ich środka i dowolną modyfikację pomieszczeń.
Akcesoria znajdujące się w zestawie to stół warsztatowy, wiadro z wodą, klocki rudy szmaragdu, dwie dyniowe głowy i skrzynia z klockami pełniącymi rolę szmaragdów, które w świecie gry wymieniać możemy na różne rzadkie przedmioty.

☝️ Wymiary tego inspirującego do kreatywnej i pomysłowej zabawy zestawu wynoszą 15 cm wysokości, 49 cm szerokości i 44 cm głębokości, natomiast jego cena katalogowa robi wrażenie, gdyż wynosi zawrotne 899,99zł.
Obecnie jednak najniższa cena rynkowa za ten pakiet wynosi 3199,99zł. Jak widać jest to prawdziwa gratka i prawdziwy Święty Graal pośród kolekcjonerów Lego i miłośników gry Minecraft
.

Lego Minecraft Wioska

 

 

Lego Minecraft domek

⭐ Jednym z głównych i najważniejszych założeń minecrafta jest budowanie. Gra bez tego kluczowego elementu jest właściwie niemożliwa. Aby przeżyć w pełnym niebezpieczeństw, czyhających na gracza z każdej strony, świecie minecrafta należy m.in. zająć się budową własnego domku, który będzie pełnił rolę naszego schronienia.
Firma Lego zadbała również o to, aby i miłośnikom klocków Lego nie zabrakło wrażeń ze stawiania swojego własnego domku z Lego w uniwersum minecrafta.
⭐ Dziś przedstawimy wam dwa wybrane przez nas zestawy z serii Lego Minecraft, które naszym zdaniem przedstawiają najlepsze i najciekawsze koncepcje domków, jakie zbudować można w minecrafcie.

 

➡️ Pierwszym z nich będzie zestaw o numerze katalogowym 21174 – Lego Minecraft Nowoczesny domek na drzewie.
Składa się on z 909 elementów i zawiera naprawdę duży, imponujący i niezwykle wszechstronny model domku na drzewie. Bez wątpienia zestaw ten sprawi mnóstwo radości i szczęścia każdemu fanowi gry Minecraft, który doceni świetnie odwzorowane detale z wirtualnego świata gry.

Dzieci mogą zbudować aż cztery różne pomieszczenia, w tym kuchnię, bibliotekę, gabinet i sypialnię, a następnie wyposażyć je w autentyczne akcesoria znane ze świata gry, takie jak charakterystyczne meble, pościel, narzędzia czy blok TNT.
Cały budynek, jak i znajdujące się w nim pomieszczenia można dowolnie przebudowywać wedle własnego uznania.

☝️ Zestaw zawiera figurkę Creepera, skórkę pandy, skórkę ocelota, figurkę zombie, a także figurki kota i kurczaka. Całość uzupełniona jest wieloma innymi autentycznymi akcesoriami znanymi z gry Minecraft, o których wspomnieliśmy nieco wcześniej.
Ten modułowy Lego Minecraft domek ma ok. 29 cm wysokości, 20 cm szerokości i 17 cm głębokości. Doskonale nadaje się więc zarówno do kreatywnej zabawy, jak i postawienia go na półce. Bardzo łatwo łączy się również z innymi zestawami z serii Lego Minecraft.
Cena katalogowa tego kompletu wynosi 569,99zł. Trafił on do sprzedaży w marcu 2021 roku.

 

➡️ Drugim z zestawów poświęconych inspirującym i kreatywnym budynkom z serii Lego Minecraft będzie zestaw Lego Minecraft Domek w kształcie świni o numerze katalogowym 21170.
Pakiet ten co prawda składa się z niepozornej ilości zaledwie 490 elementów, ale zawiera znakomicie wykonany model domku w kształcie świni, który uzupełniony został o wiele różnych ciekawych funkcji i detali.
Bok modelu można otworzyć, aby zajrzeć do dużego pokoju, a na głowie świni znajduje się zdejmowany dach, pod którym kryje się jeszcze więcej ciekawych pomieszczeń i miejsca do zabawy. Model można przekształcać według własnego uznania.
Dodatkowo głowa świni jest odczepiana, więc bez problemu da się ją przenieść w dowolne miejsce.

✅ Model ma ok. 14 cm wysokości, 20 cm szerokości i 19 cm głębokości, więc będzie idealnym prezentem dla każdego młodego fana gry Minecraft. Może posłużyć zarówno do kreatywnej zabawy, jak i do ozdoby pomieszczenia w każdym domu czy mieszkaniu.
Posiada on także funkcję „eksplozji”, dzięki której w każdej chwili możemy „wysadzić” nasze dzieło.

☝️ Zestaw uzupełniony jest figurką głównej bohaterki gry – Alex oraz jej przeciwnikiem – zielonym Creeperem. W komplecie znajdują się także małe różowe świnki oraz różne ciekawe akcesoria dla Alex i marchewki dla zwierząt.
Cena katalogowa tego zestawu wynosi 239,99zł.

Lego Minecraft Domek w Kształcie Świni

 

Lego Minecraft kopalnia

⭐ Tak jak budowanie, tak i kopanie w poszukiwaniu różnych niezbędnych do przeżycia w świecie minecrafta surowców jest dość istotnym elementem całej rozgrywki, którego po prostu nie mogło zabraknąć. Tak samo jak nie mogło zabraknąć zestawów Lego poświęconych właśnie temu istotnemu elementowi gry.
Zestawy Lego Minecraft kopalnie przedstawiają różne miejsca przeznaczone właśnie do poszukiwania i odkrywania niezbędnych surowców potrzebnych do wytwarzania różnych przedmiotów – od narzędzia, bronie, po zbroje i bloki niezbędne przy budowie jakiejkolwiek konstrukcji. Postanowiliśmy nie być gorsi i wybrać specjalnie dla was kilka zestawów z serii Lego Minecraft przedstawiających słynne i znane chyba każdemu graczowi minecrafta kopalnie.

 

➡️ Lego Minecraft Opuszczona kopalnia o numerze katalogowym 21166 to zestaw, który bez cienia wątpliwości przypadnie do gustu dosłownie każdemu fanowi minecrafta i klocków Lego. Ten na pierwszy rzut oka niepozorny zestaw składający się z zaledwie 248 elementów w swojej ofercie posiada tytułową kopalnie, w której dzieci będą mogły znaleźć wiele różnych i ciekawych surowców, a także zmierzyć się z czyhającymi tam na nich przeciwnikami.

✅ Dzieci wraz ze Stevem, którego figurka znajduje się w zestawie, za pomocą żelaznego kilofa mogą wydobyć węgiel, żelazo i niezwykle rzadki diament. Przeszkadzać im w tym będą zombie i groźny pająk, którzy również są częścią całego zestawu.
Pakiet posiada funkcję zrzucanego żwiru Lego, dzięki której możemy pokonać naszych przeciwników przesiadujących w opuszczonej kopalni i w spokoju zebrać potrzebne nam surowce. Funkcja ta uruchamiana jest za pomocą ręcznie obsługiwanego narzędzia.
Oprócz wielu różnych minecraftowych akcesoriów i detali oraz figurek Steve’a, zombie i pająka w komplecie znalazło się także miejsce dla żywego śluzu, znanego dobrze każdemu graczowi.

☝️ Ten niesamowity zestaw ma ok. 14 cm wysokości, 19 cm szerokości i 12 cm głębokości i może być dowolnie łączony z innymi zestawami Lego Minecraft, aby stworzyć swój własny i niepowtarzalny świat minecraft z Lego.
Cena katalogowa za ten wszechstronny i przejrzysty zestaw wynosi 109,99zł. Komplet trafił na rynek w 2020 roku, a obecnie jego najniższa cena rynkowa wynosi ok. 75zł.

 

➡️ Kolejny równie wartym uwagi zestawem jest ten o numerze katalogowym 21118 – Lego Minecraft Kopalnia.
Zestaw ten składa się z 922 elementów i zawiera cztery klasyczne zawarte w każdym zestawie Lego Minecraft figurki
. W zestawie znajduje się minifigurka Steve'a z broniami i akcesoriami, a także figurki mobów, takich jak Creeper, zombie, szkielet i pająk.
Bronie Steve’a to miecz i łuk, natomiast akcesoria to zbroja, hełm oraz kilof. Zestaw zawiera mnóstwo różnych detali ze świata minecrafta.

✅ Wśród wielu części tego zestawu znaleźć możemy długie kopalniane tory, po których jeździć może kopalniany wózek.
Dodatkowo komplet posiada skrzynię, dynamit, skałę z funkcją wybuchu, diament, czerwony kamień i węgiel, a także pochodnie oraz dwa drzewa, znajdujące się u góry całego zestawu – tuż nad tytułową kopalnią umieszczoną pod ziemią.

☝️ Wymiary tego gwarantującego świetną i kreatywną zabawę, rozwijającą wyobraźnię dziecka, zestawu wynoszą 32 cm wysokości, 40 cm szerokości i 25 cm głębokości.
Bez problemu jednak można dowolnie przebudowywać go i powiększać, łącząc z innymi kompletami z serii Lego Minecraft. Zabawa i przyjemność z niej płynąca, a także satysfakcja po złożeniu zestawu może być więc jeszcze większa.
Model idealnie sprawdzi się w roli zabawki, jak i dumnie prezentującej się ozdoby, będącej również częścią kolekcji Lego. Cena katalogowa tego pakietu wynosi 449,99zł.
Obecnie żaden nowy zestaw nie jest dostępny w oficjalnej sprzedaży, a jego aktualna cena rynkowa wynosi 749,90zł
.

Lego Minecraft Kopalnia

 

 

Lego Minecraft jaskinia

⭐ W świecie minecrafta znaleźć można wiele różnych ciekawych i tajemniczych jaskiń, w których oprócz rzadko spotykanych, ekskluzywnych i niesamowitych surowców, bloków czy przedmiotów znajduje się także mnóstwo niebezpiecznych istot, takich jak pająki, szkielety, creepery, zombie czy endermany.
Jaskinie to jedne z najbardziej intrygujących, inspirujących i najczęściej odwiedzanych miejsc w świecie gry przez wszystkich graczy. Nie mogło zatem zabraknąć zestawów z serii Lego Minecraft dedykowanych właśnie im. W dzisiejszym wpisie skupimy się, co prawda, tylko na jednym z nich, ale wybraliśmy właśnie jego nie bez powodu, o czym przekonacie się już za chwilę.

 

➡️ Zestaw Lego Minecraft Górska jaskinia o numerze katalogowym 21137 to zdecydowanie największy zestaw całej serii dedykowanej popularnej grze komputerowej.
Komplet ten składa się bowiem z zawrotnej i imponującej liczby 2863 elementów i robi naprawdę ogromne wrażenie oraz budzi podziw na każdym komu kiedykolwiek przyszło zobaczyć go na własne oczy.
Ten wydany w 2017 roku zestaw zawiera górską jaskinię ze świetnie wykonanymi torami na wózek kopalniany i windą napędzaną czerwonym kamieniem oraz wieloma innymi ekscytującymi i zapierającymi dech w piersiach funkcjami, takimi jak wybuchający dynamit, obracający się spawner pająków, naładowany i wybuchający Creeper czy bulgocząca lawa.

Jaskinia ta posiada dosłownie wszystko, czego tylko moglibyśmy zażyczyć sobie schodząc do mrocznych podziemi świata minecrafta.
Dwa wózki kopalniane, proste schronienie z łóżkiem, pochodnią i paleniskiem, a także specjalny świecący klocek, drzewa, wodospad, lawa i dodatkowe pochodnie to akcesoria, które urozmaicą dosłownie każdą zabawę i wywrą na posiadaczach tego zestawu ogromne wrażenie.
Ten zestaw to gwarancja świetnej i niezapomnianej zabawy
, która porwie nasze pociechy na wiele długich godzin, dając im tym samym mnóstwo szczęścia, radości i satysfakcji. Zestaw wpływa również na rozwój kreatywności i wyobraźni.
Dlaczego ❓
Otóż można go dowolnie modyfikować i rozbudowywać, a dziejące się tam historie i przygody, jakie przeżywać będą jego bohaterowie i ich losy zależą już tylko i wyłącznie od bawiących się dzieci.

✅ W zestawie znajdują się również dwie minifigurki Lego Minecraft – Steve i Alex oraz aż trzynaście mobów - pająk jaskiniowy, wilk, mały wilk, duży śluz, dwa małe śluzy, dwa nietoperze, zombie, Enderman, szkielet, owca i naładowany creeper. Za pomocą specjalnego świecącego klocka możemy oświetlić każdą z trzech kondygnacji modelu górskiej jaskini.
Model posiada również opcję jego otwarcia i zajrzenia do środka w celu modyfikacji wnętrza. Pośród wielu różnorodnych akcesoriów znaleźć możemy m.in. surowce do wydobycia (w tym rzadka ruda diamentu), diamentowy miecz, łuk, tarczę, złotą zbroję dla naszych bohaterów, a także oczy pająka, mapa ze skarbem, dynamit i osiem elementów rudy (diament, lazuryt, szmaragd, czerwony kamień, złoto, żelazo i dwie rudy węgla).
Ten ogromny i zróżnicowany zestaw oprócz tak wielu aspektów, detali i funkcji pochwalić może się też imponującymi rozmiarami. Model posiada bowiem ok. 31 cm wysokości, 53 cm szerokości i 29 cm głębokości.

☝️ Jest to, jak widać, bez wątpienia największy, ale i najdroższy zestaw z serii Lego Minecraft. Jego cena katalogowa wynosi bowiem 1190,00zł, natomiast obecnie jego ceny rynkowe wahają się w granicach między 3999,99zł, a 4999,99zł.

Lego Minecraft Górska Jaskinia

 

 

 

 

Lego Minecraft kreatywny warsztat

⭐ Jakiś czas temu w jednym z poprzednich artykułów wspomnieliśmy wam o zestawach Lego 3w1, z których złożyć można było aż trzy różne modele z jednego modyfikowalnego zestawu. Tak się składa, że seria Lego Minecraft również posiada podobną opcję.
W trzech specjalnych zestawach z serii Lego Minecraft, które zaprezentujemy wam w tym artykule, znajduje się właśnie opcja budowy trzech dowolnie wybranych modeli za pomocą jednego zestawu.
⭐ Oczywiście tak jak w przypadku Lego 3in1, tak i tym razem kreatywni konstruktorzy Lego zbudować mogą wszystko czego tylko zapragną – oczywiście związanego z minecraftem i jego światem.

 

➡️ Pierwszy z takich właśnie zestawów jest Lego Minecraft Kreatywny warsztat wydany w 2014 roku i składający się z liczby 521 klocków. Zestaw o numerze katalogowym 21116 umożliwia budowę własnych minecraftowych modeli.

✅ Korzystając z instrukcji 8w1 lub wzorując się na inspirujących obrazkach i scenariuszach dodawanych do zestawu, które za zadanie mają ułatwienie zbudowania własnych niesamowitych biomów, możemy wybudować wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy.
Zestaw ten pozwala wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności i dać popis swoich umiejętności konstruktorskich. Pakiet pozwala nam dowolnie zmieniać i modyfikować wybudowane przez nas modele Lego Minecraft.

☝️ W zestawie dodatkowo znajduje się także minifigurka Steve'a wraz z akcesorium (diamentowy kilof), a także wrogi szkielet z łukiem oraz grzybowa krowa. Zawiera również klocek czerwonego kamienia i lazurytu oraz pochodnie, różne rośliny, piec, dynamit i dojrzałą pszenicę.
Wszystkie te elementy urozmaicają cały komplet i sprawiają, że nabiera on jeszcze więcej minecraftowego charakteru. Cena katalogowa tego zestawu wynosi 249,99zł.

 

➡️ Drugim zestawem jest Lego Minecraft Kreatywny warsztat 2.0 o numerze katalogowym 21135.
To nieco większy od poprzedniego zestaw, za pomocą którego również można wybudować dowolny wybrany przez siebie model z Lego Minecraft. Ten konfigurowalny, modułowy zestaw składa się z 715 klocków Lego i zawiera pięć woreczków z klockami, które ułożyć można na trzy różne sposoby.
W zestawie znajduje się także minifigurka Steve’a oraz figurki konia, krowy, śluzu i Creepera.

✅ Modele, które możemy stworzyć za pomocą tego zestawu to między innymi dom Steve’a, kopalnia, pustynia, a także pola, na których można hodować zwierzęta i uprawiać rośliny.
W zestawie nie zabrakło też różnych minecraftowych akcesoriów, urozmaicających cały pakiet. Są to na przykład złoty kilof, dynamit, narzędzia, pochodnie, stół warsztatowy, skrzynia, rośliny uprawne oraz klocki przedstawiające rudę czerwonego kamienia i rudę złota. Oczywiście absolutnie nic nie stoi nam na przeszkodzie, abyśmy pokusili się o budowę zupełnie innego dowolnego modelu Lego Minecraft za pomocą klocków z tego zestawu. W połączeniu z innymi zestawami z tej serii może powstać naprawdę imponująca konstrukcja.
Skomplikowane konstrukcje możemy jeszcze dostać w serii Lego Technic ❗️

☝️ Cena katalogowa tego wydanego w 2017 roku zestawu wynosi 329,99zł. Obecnie jego najniższa cena rynkowa to 494,99zł.

Lego Minecraft Warsztat Kreatywny 2.0

 

➡️  Ostatnim już na dziś zestawem i tym samym ostatnim z trzech poświęconych kreatywnym warsztatom z Lego Minecraft będzie ten o numerze katalogowym 21161 – Lego Minecraft Kreatywny warsztat 3.0.
Jest to zestaw pełen naprawdę rozmaitych klocków i elementów konstrukcyjnych firmy Lego, który pozwala przenieść do realnego świata radość i emocje z popularnej gry komputerowej Minecraft.

Zestaw zawiera 564 klocki Lego i innych elementów, dzięki którym dzieci poczują się dokładnie tak samo jak w wirtualnym świecie gry minecraft.
Zestaw zawiera popularne postacie z gry Minecraft, takie jak Steve oraz Alex, a także figurki świni, zombiaka czy creepera oraz mnóstwo niezwykłych i rozmaitych funkcji, takich jak wyrzutnia TNT do walki z Creeperem.

✅ Dzieci za pomocą tego zestawu mogą zbudować m.in. zamek, pełną życia farmę i wiele innych rozmaitych lokacji ze świata minecrafta, jakie tylko przyjdą im do głowy. Zestaw ten, tak jak dwa poprzednie cechuje pełna dowolność w budowie i stawianiu różnych konstrukcji.
Jest to prawdziwa gratka dla każdego kto uwielbia kreatywne budowanie i lubi, kiedy zestawy Lego wymagają od niego nieco więcej niż podążanie za instrukcjami.
W zestawie znajduje się także wiele różnych, ciekawych akcesoriów znanych z gry Minecraft.

☝️ Wymiary znajdujących się w komplecie konstrukcji: model zamku ma ok. 18 cm wysokości, 27 cm szerokości i 26 cm głębokości, a model farmy ok. 16 cm wysokości, 26 cm szerokości i 26 cm głębokości.
Cena katalogowa całego zestawu wynosi 379,99zł. Zestaw Lego Minecraft Kreatywny warsztat 3.0 trafił do sprzedaży w 2020 roku
.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ile kosztuje Lego Minecraft?

Ceny zestawów z serii Lego Minecraft są bardzo zróżnicowane. Kwota katalogowa, jaką przyjdzie nam zapłacić za nowe zestawy Lego Minecraft mieści się w przedziale od 79,99zł aż do 1099,99zł.

Gdzie można kupić Lego Minecraft?

Zestawy z serii Lego Minecraft można kupić w dowolnie wybranym przez nas sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci. Niektóre ze starszych zestawów nie są jednak dostępne w oficjalnej sprzedaży.

Jakie Lego Minecraft wybrać?

To kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego czego tak naprawdę poszukujemy i co najbardziej zainteresuje nasze pociechy, które chcemy obdarować danym zestawem. Jesteśmy jednak przekonani, że bez względu na wszystko, każdy miłośnik klocków Lego i gry Minecraft doceni i pokocha dosłownie każdy zestaw ze swojej ulubionej serii.