Lego Super Mario

✅ Jedną z wielu ogromnych zalet i charakterystycznych cech klocków firmy Lego jest fakt, że potrafi ona trafić do dosłownie każdej grupy docelowej. Zarówno ze względu na wiek, płeć, jak i zainteresowania. Klasycznym wyborem okazują się klocki Lego Classic, zachęcamy zajrzeć do artykułu poświęconemu właśnie tej serii.
Wśród różnorodnych serii firmy Lego znaleźć możemy w końcu zestawy przedstawiające zarówno modele najpopularniejszych i najbardziej luksusowych samochodów na świecie (gratka dla miłośników motoryzacji), zestawy dedykowane najpopularniejszym seriom filmowym, jak i te poświęcone grom komputerowym i nie tylko.

Seria Super Mario to prawdziwy klasyk świata gier. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie ten kultowy już hit firmy Nintendo okazał się prawdziwym przełomem na rynku gier wideo.

W takim wypadku po prostu nie mogło zabraknąć również zestawów Lego Super Mario, prawda ❓
W końcu kto nie chciałby poczuć się częścią niezwykłych przygód bohaterów tej serii w realnym świecie ❓
➡️ W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się całej serii Lego Super Mario nieco bliżej i zaprezentować wam naszym zdaniem najciekawsze i najbardziej warte uwagi zestawy z tej serii.

 

 

Lego Mario

✅ Jedną z bez wątpienia najciekawszych cech całej serii Lego Super Mario jest fakt, że praktycznie wszystkie zestawy są ze sobą połączone i wiele z nich tak naprawdę nie może funkcjonować bez uprzedniego zaopatrzenia się w tzw. zestawy startowe.
Zestawy te zawierają figurki głównych bohaterów serii – Mario, Luigiego i Peach, bez których nie bylibyśmy w stanie odkrywać pełni potencjału wielu innych zestawów z serii Lego Super Mario, będących bezpośrednimi rozszerzeniami i uzupełnieniami zestawów startowych.

 

➡️ Jednym z takich właśnie zestawów jest ten, przedstawiający głównego bohatera całej serii, czyli oczywiście tytułowego Mario.
Lego Super Mario o numerze katalogowym 71360 to zestaw startowy, przygotowujący nasze pociechy do przeżywania niezapomnianych przygód z Mario.Pakiet ten składa się z 231 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 259,99zł.

Zestaw zawiera figurkę Lego Mario, która dzięki zamontowanemu ekranowi LCD i głośnikowi natychmiast odpowiada na wszystkie zadawane jej pytania.
Gracze mogą zarabiać wirtualne monety, przesuwać figurkę Lego Mario z rury startowej do końcowego słupka. Mogą w tym celu wirować, korzystać z platform przypominających chmurki oraz z pytajnikowych bloków.
Jakby tego było mało gracze mogą także toczyć zaciekłe bitwy z przeciwnikami Mario - Goombą i Bowserem Jr.Układając klocki w innej kolejności, dzieci mogą dowolnie tworzyć nowe poziomy do pokonania.

W komplecie znajduje się aż siedem klocków funkcyjnych, umożliwiających różnego rodzaju interakcje z figurką Mario, dzięki którym nasz bohater może przemieszczać się po planszy, skacząc po blokach i platformach, walczyć z przeciwnikami i zbierać wirtualne złote monety.
Figurka Mario z Lego posiada czujniki koloru, a w oczach, ustach i na brzuchu wyświetlacze LCD, które pozwalają przekazać ponad 100 różnych natychmiastowych reakcji na ruch. Ma również głośnik, który pozwala odtwarzać kultowe dźwięki i muzykę z popularnej gry wideo.
Zasilana jest dwoma bateriami AAA, które pozwalają jej reagować na działania graczy i nagradzać ich kreatywność poprzez zabawę z mnóstwem różnych interakcji.

⭐ Nie da się ukryć, że zestaw ten charakteryzuje się cechami i funkcjami w zasadzie niespotykanymi dotąd w innych seriach klocków Lego. Ta interaktywna zabawka firmy Lego z serii Lego Super Mario zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zestawów.
Należy jednak pamiętać, że to tylko zestaw startowy, co oznacza, że skoro taki pakiet oferuje nam tyle różnorodnych funkcji to pozostałe po prostu muszą gwarantować wspaniałą i niezapomnianą zabawę na wiele długich godzin.
Zestaw ten to prawdziwa gratka dla wszystkich dzieci, które uwielbiają zabawy pobudzające ich kreatywność i rozwijające wyobraźnię.

☝️ Prezent idealny na dosłownie każdą okazję, który w połączeniu z bezpłatną aplikacją mobilną Lego Super Mario sprawia, że nie sposób jest oprzeć się pokusie zakupu tegozestawu. Naszym zdaniem naprawdę warto dać mu szansę i przekonać się o jego niesamowitych właściwościach na własnej skórze.
W aplikacji nasze pociechy znaleźć mogą narzędzia do obracania i przybliżania, które ułatwiają budowanie, kreatywne wskazówki dotyczące budowania i zabawy, a także platformę do dzielenia się pomysłami ze swoimi przyjaciółmi.

Lego Super Mario Zestaw Startowy- Mario

 

➡️ Kolejnym równie wartym uwagi zestawem z serii Lego Super Mario jest zestaw o numerze katalogowym 71362 – Lego Super Mario Twierdza Strażnicza, będący bezpośrednim rozszerzeniem dla poprzedniego opisanego przez nas zestawu startowego z interaktywną figurką Mario.
Zestaw ten będzie idealnym prezentem dla szkrabów, posiadających już w swojej kolekcji Lego Super Mario zestaw startowy. Pakiet Lego Mario z wieżą strażniczą zawiera fortecę do zbudowania, katapultę, lawową i wodną drogę z klocków, a także figurki przeciwników Mario, którymi są Bob-omb, Koopa Troopa i Piranha Plant.

☝️ W połączeniu z tym zestawem świetnie sprawdzi się darmowa mobilna aplikacja Lego Super Mario, dostępna w Sklepie Google Play oraz Appstore. Można znaleźć w niej ciekawe i  użyteczne narzędzia, za pomocą których budowa modeli staje się jeszcze bardziej intuicyjna niż wcześniej.
Mało tego, bezpieczna platforma dla dzieci pozwala dzielić się pomysłami oraz mnóstwem inspirujących pomysłów na kreatywne budowanie i zabawę z innymi.

 

➡️ Dzieci mogą połączyć zestaw dodatkowy Strzeżona forteca o numerze katalogowym 71362 z zestawem Lego Super Mario Przygody z Mario —zestaw startowy i zaprosić przyjaciół do wspólnej rywalizacji lub współpracy.
Gracze, aby dotrzeć do fortecy i zdobyć cyfrowe monety zmuszeni są do użycia katapulty, przeskoczenia nad lawą z klocków lub pokonania klockowej wody, skacząc z kamienia na kamień.
✅ Nasz bohater reaguje na wiele różnych sposobów w zależności tego, którego przeciwnika spotka i pokona.

⭐ Ten kolekcjonerski i niezwykle kreatywny zestaw składający się z 468 elementów będzie perfekcyjnym prezentem dla wszystkich dzieci powyżej 8 roku życia, które posiadają zestaw startowy Lego Super Mario. Zestawy te w połączeniu ze sobą pozwalają naszym pociechom na tworzenie swoich własnych kreatywnych poziomów w zależności od upodobania.
☝️ Cena katalogowa zestawu Lego Super Mario Wieża Strażnicza wynosi 229,99zł.

 

➡️ Zestaw Lego Super Mario Toad szuka skarbu to kolejny zestaw rozszerzający z tej serii, który idealnie nadaje się do połączenia go z zestawem startowym, zawierającym figurkę Lego Mario.
Zestaw ten o numerze katalogowym 71368, składający się z 464 elementów, pozwoli dzieciom nie tylko na dowolne rozbudowanie i przebudowanie innych zestawów z serii Lego Super Mario i tworzenie swoich własnych poziomów, ale także wzbogaci ich pokaźne kolekcje o kolejne figurki z uniwersum Super Mario, takie jak figurki Toada i Toadette, dwa Cheep Cheepy oraz Goombę.

✅ W tym zestawie Lego Super Mario znajdują się domki Toadów, drzewo, skrzynia ze skarbem, zjazdowe i obrotowe platformy, 10 klocków funkcyjnych, a także minifigurki bohaterów, gwarantujące wiele godzin cudownej zabawy.
Dzięki temu kolorowemu zestawowi dodatkowemu Toad szuka skarbu, dzieci mogą wzbogacić swój zestaw podstawowy Lego Super Mario Przygody z Mario o popularne postacie, klocki funkcyjne i różne ciekawe wyzwania, które sprawią, że nasze pociechy będą mogły dowoli tworzyć kolejne nowe poziomy do pokonania według własnego uznania.

⭐ Zadaniem graczy będzie pomoc figurce Lego Mario, będącej częścią innego zestawu o numerze katalogowym 71360, znaleźć bloki z cyframi 1, 2 i 3 ukryte na drzewie, za drzwiami jednego z domków Toadów oraz w skrzyni ze skarbem.
Gdy bohater wskoczy na bloki w odpowiedniej kolejności, zdobędzie bonusowe monety cyfrowe. Wszystko to jest gwarancją prawdziwej satysfakcji, szczęścia i niekłamanej radości, które czekają naszych podopiecznych w trakcie niezapomnianej zabawy pełnej wrażeń.

✅ Model w podstawowej konfiguracji po jego złożeniu ma ok. 17 cm wysokości, 44 cm szerokości i 41 cm głębokości.
Dzieci mogą do woli przerabiać go na różne sposoby i łączyć z zestawem startowym oraz innymi zestawami dodatkowymi z serii Lego Super Mario. Zestaw nie wymaga baterii - aby zabawa nabrała tempa, wystarczy połączyć go z figurką Lego Mario z zestawu Przygody z Mario — poziom startowy.

Seria Lego Super Mario w swojej ofercie posiada wiele różnych zestawów dodatkowych i rozszerzających, które można w dowolny sposób łączyć ze sobą, sprawiając, że przyjemność, frajda i satysfakcja z zabawy nimi będzie dużo bardziej niesamowita niż normalnie.
Wszystko za sprawą interaktywnych figurek zawartych w zestawach startowych. ⭐
Takie rozwiązania były jak dotąd niespotykane w innych seriach firmy Lego, więc to coś co zdecydowanie wyróżnia zestawy Lego Super Mario na tle pozostałych, nawet równie ciekawych i okazałych, zestawów klocków Lego.

☝️ Niestety nie sposób jest w szczegółowy sposób opisać wszystkich zestawów rozszerzających oferowanych przez serię Lego Super Mario, dlatego postanowiliśmy wybrać te najciekawsze i najbardziej warte uwagi z nich wszystkich, choć naszym zdaniem wszystkie są na swój sposób niesamowite i naprawdę warto jest przekonać się o tym samemu. Absolutnie nikt nie pożałuje wydania na nich swoich pieniędzy. Jesteśmy pewni, że to prawdziwa inwestycja w radość i szczęście zarówno nasze, jak i naszych pociech.
W końcu szczęśliwe dzieci to i szczęśliwi rodzice, czyż nie ❓

 

 

Lego Mario zestaw startowy

Jak wspomnieliśmy wcześniej seria Lego Super Mario nie obyłaby się bez zestawów startowych, które stanowią podstawę wszystkich pozostałych zestawów Lego z tej serii.
✅ Pod poprzednim nagłówkiem opisaliśmy dla was zestaw Lego Super Mario, zawierający interaktywną figurkę głównego bohatera – tytułowego Mario. To jednak tylko jeden z trzech zestawów startowych, jakie oferuje nam ta seria. Teraz przyszedł czas na omówienie dwóch pozostałych.
Zanim jednak do nich przejdziemy, chcieliśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z naszym artykułem o Lego Duplo, czyli pierwszych klockach dla maluszków.

 

➡️ Lego Super Mario zestaw startowy o numerze katalogowym 71387 zawiera figurkę drugiej z trzech głównych postaci z serii Lego Mario – Luigiego.
Zestaw ten pozwoli waszym pociechom rozpocząć niezapomnianą przygodę z Luigim. Pakiet posiada figurkę Luigiego, zawierającą wyświetlacz LCD i specjalny głośnik, dzięki którym żywiołowo reaguje ona na otoczenie i to, co dzieje się wokół niej. Gracze muszą pomagać Luigiemu w pokonaniu wirującej huśtawki i ukończeniu zadań z lataniem.
Za wszystkie te aktywności graczy czeka nagroda w postaci cyfrowych monet. Figurka Luigiego może również wchodzić w interakcje z Pink Yoshim i stanąć do walki z Boom Boomem oraz Bone Goombą.

✅ Luigi z Lego podobnie jak jego poprzednik posiada czujnik kolorów, ekran LCD, na którym natychmiast pokazuje różne reakcje na ruch oraz głośnik, który odtwarza kultowe odgłosy i muzykę z gry wideo.
Luigi podobnie jak Mario musi przejść trasę z rury startowej do słupka końcowego, zbierając po drodze cyfrowe monety. Może także skorzystać z pytajnikowego bloku i odpowiednio zareagować na spotkane po drodze postacie Pink Yoshiego, Boom Booma i Bone Goomby.

☝️ Zestaw ten składa się z 280 elementów i zasilany jest dwoma bateriami AAA, dzięki którym zawarta w nim figurka reaguje na działania graczy i nagradza ich kreatywność, pozwalając na zabawę z mnóstwem różnorodnych interakcji.
Zestawy Lego Super Mario umożliwiają również przebudowę modeli na wiele różnych sposobów, modyfikując tym samym poziomy do pokonania lub tworząc całkowicie nowe. Wszystko według własnego uznania. Pakiet ten dokładnie tak samo, jak poprzedni omawiany przez nas potrafi w naprawdę niezwykły sposób pobudzić kreatywność i rozwinąć wyobraźnię.
☝️ Wszystko to zawarte jest w cenie katalogowej, wynoszącej 259,99zł.

Lego Super Mario Zestaw Startowy- Luigi

 

➡️ Kolejnym i ostatnim już zestawem startowym tak samo kluczowym dla istnienia całej serii, jak dwa poprzednie jest ten o numerze katalogowym 71403 – Lego Super Mario Przygody z Peach.
Zestaw ten co prawda nie różni się zbytnio od dwóch pozostałych, jednak zawiera na tyle ciekawe i zróżnicowane funkcje, że grzechem byłoby nie poświęcić mu chwili w tym artykule.

✅ Wszystkie znane z serii Lego Super Mario zestawy charakteryzują się posiadaniem interaktywnych figurek, zaopatrzonych w ekrany LCD i głośniki, które pozwalają reagować im na otoczenie oraz odtwarzać kultowe odgłosy i muzykę z serii znanych na całym świecie gier wideo.
Figurkę Lego Peach można połączyć z figurkami Lego Mario lub Lego Luigi z poprzednich zestawów za pomocą technologii Bluetooth, aby zdobywać dodatkowe monety za współpracę.

Nieograniczone możliwości w przebudowie, przekształceniu czy nawet stawianiu tego, jak i dwóch pozostałych zestawów z tej serii sprawiają, że zabawa nimi, a także radość i satysfakcja, jakie gwarantują są wręcz nie do opisania. Tego po prostu trzeba doświadczyć samemu.
Zestawy te dają miłośnikom klocków Lego i kultowych gier wideo od Nintendo pole do popisu i wykazania się swoją wyobraźnią oraz kreatywnością.

Dzięki technologii bluetooth gracze mogą łączyć swoje figurki ze sobą i przeżywać niezapomniane przygody w trybie współpracy. To sprawia, że radość z zabawy będzie zdecydowanie większa niż zazwyczaj.
W końcu kto nie chciałby pokonywać przeszkód, przeciwników, zarabiać złote monety i odkrywać świat Lego Super Mario wraz ze swoim najlepszym przyjacielem?
Teraz jest to możliwe.

⭐ Wszystkie wymienione przez nas cechy i funkcje sprawiają, że zestawy te wyraźnie wyróżniają się na tle wszystkich innych serii klocków Lego. Nie da się ukryć, że te innowacyjne i niespotykane jak dotąd nigdy wcześniej w żadnym zestawie Lego funkcje i technologie są po prostu gwarancją naprawdę dobrej, udanej i niezapomnianej zabawy.
Są to prezenty idealne dla każdego i na każdą okazję. Zarówno dzieci, jak i dorosłych czeka mnóstwo frajdy. Jedynym problemem może okazać się problem z oderwaniem się od zabawy tymi zestawami przez naprawdę długie godziny.
Czyż nie jest to niesamowite ❓ Przekonajcie się sami.

☝️ Zestaw startowy Lego Super Mario, zawierający figurkę Peach składa się z 354 klocków Lego i podobnie jak jego poprzednicy według ceny katalogowej wart jest 259,99zł.

 

 

Lego Mario figurka

✅ Seria Lego Super Mario nie obeszłaby się również bez figurek postaci znanych doskonale wszystkim miłośnikom gier wideo z serii gier Super Mario Bros wydanej przez Nintendo.
Oprócz wielu różnorodnych i niezwykle kreatywnych zestawów, za pomocą których dzieci mogą przeżywać niesamowite przygody wraz z postaciami z uniwersum Super Mario w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi poprzez łączenie się zestawów. Wszystko to nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie zawarte w zestawach z serii Lego Super Mario figurki.

✅ Poza różnymi bardziej lub mniej rozbudowanymi zestawami z serii Lego Mario, w których znaleźć można wiele figurek postaci z tego uniwersum, duński producent klocków Lego postanowił stworzyć i wydać na rynek kilka specjalistycznych zestawów, zawierających wiele różnych figurek postaci z Lego Super Mario Bros, którymi można uzupełnić pozostałe posiadane zestawy.
Figurki te nie tylko dodadzą barw i ożywienia innym zestawom z tej serii, ale sprawiają, że kolekcje naszych dzieci będą prezentować się jeszcze okazalej niż wcześniej.

Lego wydało aż 5 serii zestawów, zawierających figurki z Lego Super Mario, więc właśnie na nich skupimy się w tym nagłówku.
Postaramy się jak najbardziej szczegółowo przedstawić wam ich zawartość i być może nakłonić was do ich kupna.

 

➡️ Pierwszym zestawem zawierającym Lego Mario figurki, któremu poświęcimy trochę miejsca w tym wpisie będzie ten o numerze katalogowym 71361 wydany w 2020 roku.
W zestawie tym dzieci mogą zgromadzić kolekcję dziesięciu postaci, które mogą wykorzystać do zabawy innymi zestawami Lego Super Mario. Są to Paragoomba, Fuzzy, Spiny, Buzzy Beetle, Bullet Bill, Bob-omb, Eep Cheep, Blooper, Urchin oraz Peepa.
Najmłodsi fani klocków Lego i kultowego włoskiego hydraulika będą w 100% usatysfakcjonowani z oferty, jaką przedstawia ten, jak i pozostałe zestawy postaci Lego Super Mario.

⭐ Zestawy postaci z Lego Super Mario to idealna okazja, aby rozbudować swój świat Lego Mario. Każdy pakiet zawiera specjalną postać do zbudowania i klocek akcji, który wchodzi w różne interakcje.
Aby wykorzystać wszystkie możliwości tych postaci, potrzebne są nam zestawy startowe, o których wspominaliśmy wcześniej, jak na przykład ten o numerze katalogowym 71360 - Przygody z Mario, w którym znajduje się interaktywna figurka wąsatego hydraulika.
Skacząc po postaciach, figurka Lego Mario zdobywa monety i prezentuje różne reakcje w zależności od napotkanej postaci.

Lego Super Mario Figurki Zestaw 1

 

➡️ Kolejnym, drugim pakietem zawierającym figurki z Lego Super Mario jest zestaw 2 o numerze katalogowym 71368, w skład którego wchodzą postacie z uniwersum Super Mario Bros, takie jak Huckit Crab, Spiny Cheep Cheep, Ninji, Foo, Parachute Goomba, Para-Beetle, Poison Mushroom, Thwimp, Fly Guy i Bone Goomba.

➡️ Zestaw postaci z Lego Super Mario serii numer 3 o numerze katalogowym 71394 oferuje nam wyjątkowe figurki Galoomba, Parachute Bob-omb, Boo, Crowbera, Ampa, Torpedo Teda, Bony Beetlea, Grzyba 1UP, Scuttlebuga i Swoopa.

➡️ Przedostatnim zestawem, zawierającym minifigurki postaci z serii Lego Super Mario jest ten o numerze katalogowym 71402.
Zestaw serii 4 w swojej ofercie posiada postacie Mechakoopa, Para-Biddybudyego, Stingbyego, Bullyego, Freezieego, Ant Troopera, Goombrata, Coin Coffera oraz Scaredy Rata.

➡️ Ostatnim zestawem z ostatniej, piątej serii zestawów Lego Super Mario, w których znaleźć możemy figurki uzupełniające pozostałe zestawy Lego ze świata Super Mario Bros jest pakiet postaci o numerze katalogowym 71410.
Zawiera on postacie takie jak Nabbit, Purple Toad, Hammer Bro, Waddlewing, Toady, Baby Yoshi, Red Yoshi i Blue Shy Guy.

☝️ Każdy z wyżej wymienionych pakietów postaci z serii Lego Super Mario według ceny katalogowej wynosi zaledwie 16,99zł. Jedynym wyjątkiem jest zestaw serii 5, którego cena katalogowa to niewiele więcej, bo jedynie 26,99zł.
Jak widać za naprawdę niewielką cenę możemy sprawić naszym dzieciom, bądź sobie samym, jeszcze więcej szczęścia i radości. Wszystko to za sprawą niezwykłych figurek niesamowitych postaci doskonale znanych wszystkim fanom kultowej serii gier wideo. Nie tylko jednak gry wideo są super do rozwoju dzieci, polecamy także zajrzeć do artykułu, poświęconemu grom logicznym dla dzieci ❗️

⭐ Szczególnie warty odnotowania jest również fakt, iż do wykorzystania pełni potencjału wszystkich tych zestawów z figurkami niezbędne będą nam opisane przez nas w tym artykule zestawy startowe, zawierające interaktywne figurki Mario, Luigiego i Peach.
Gdyby tego było mało, zawsze można dodać sobie kolejnych wrażeń i atrakcji, łącząc to wszystko wraz z pozostałymi zestawami dodatkowymi i rozszerzającymi z serii Lego Super Mario – zarówno tymi, którym poświęciliśmy w tym wpisie trochę miejsca i czasu, jak i tymi, które chcąc nie chcąc musieliśmy sobie odpuścić.

✅ Uważamy jednak, że warto sprawdzić i dać szansę absolutnie wszystkim zestawom z tej serii, gdyż charakteryzują się one wieloma różnymi i niespotykanymi jak dotąd w żadnej serii klocków Lego cechami i funkcjami, o których tu wspominaliśmy.
Mamy również nadzieję, że dzięki nam uda wam się przekonać do zakupu niektórych zestawów z serii Lego Super Mario, ponieważ naprawdę warto.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak złożyć Lego Super Mario?

Do każdego zestawu z serii Lego Super Mario dołączona jest zarówno papierowa, jak i interaktywna instrukcja, znajdująca się w bezpłatnej aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na telefony z Androidem, jak i te z systemem IOS. W każdej z nich krok po kroku opisany jest proces budowy każdego z zestawów, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i dorośli nie będą mieli z nim żadnych problemów – wszystko jest jasno i przejrzyście opisane.

Lego Super Mario opinie.

Opinie o zestawach z serii Lego Super Mario są bardzo mocno zróżnicowane. W zdecydowanej większości są to opinie pozytywne, ukazujące wiele różnych niesamowitych cech tych zestawów. Wszystko to dzięki niezwykłemu połączeniu tradycji z nowoczesnością i świetnymi rozwiązaniami, jakie oferuje firma Lego.