GRY PLANSZOWE DLA DOROSŁYCH

⭐ Gry planszowe to kultowa już forma rozrywki znana i uwielbiana na całym świecie, która istnieje od wieków. W końcu za pierwszą w historii grę planszową uznaje się grę odkopaną w królewskich grobowcach z Ur, z około 2600 roku p.n.e.
Przez wieki powstawało wiele różnorodnych i rozmaitych gier planszowych i co ciekawe, wiele z nich zostało z nami do dzisiaj i ludzie wciąż uwielbiają w nie grać. Można wręcz powiedzieć, że gry planszowe są nieśmiertelne. Tak samo jak dla dorosłych tak i dzieci. W innym artukule zajmujemy się właśnie grami dla dzieciaków, tych młodszych i starszych ❗️

Znakomicie sprawdzają się one w każdej okazji - zarówno jako świetny dodatek na imprezę, jak i forma zabicia czasu w leniwe weekendowe popołudnie lub wieczór. Można w nie grać zarówno z rodziną, jak i znajomymi.
Istnieje całe mnóstwo różnych gier planszowych przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wiele z nich posiada także wiele różnych wersji dostosowanych do potrzeb ich miłośników.
⭐ Wśród naprawdę gigantycznej oferty wielu różnych gier planszowych na świecie absolutnie każdy znajdzie i wybierze coś dla siebie i swojej rodziny lub swoich znajomych – tego jesteśmy absolutnie pewni ❗️

➡️ W naszym dzisiejszym artykule postanowiliśmy więc zaprezentować wam, naszym zdaniem, najlepsze, najciekawsze i najbardziej warte uwagi gry planszowe dla dorosłych na każdą możliwą okazję ❗️
Zapraszamy ❗️

 

 

GRY PLANSZOWE NA IMPREZĘ

➡️ Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość dorosłych uwielbia imprezy w gronie najbliższych.
Nie ma nic lepszego co umili i urozmaici czas spędzony wśród przyjaciół niż właśnie gry planszowe ❗️

Gry w Towarzystwie Pełnoletnich

✅ W zasadzie wszyscy wydawcy planszówek mają do zaoferowania fajne gry planszowe na imprezę. Każda taka gra planszowa może być zupełnie inna i różnić się od siebie czym tylko się da. To od nas samych zależy, na którą z nich postanowimy się zdecydować.
Wszystkie gry planszowe dla dorosłych na imprezę są równie inspirujące i gwarantują mnóstwo znakomitej zabawy z przyjaciółmi okraszonej śmiechem i radością.

✅ Pośród naprawdę rozmaitych typów takich właśnie gier możemy znaleźć zarówno te poważniejsze i nieco bardziej wymagające, jak i te prostsze i śmieszne gry planszowe na imprezę. Znajdziemy również tematyczne gry planszowe na imprezę.
Wszystko w zależności od tego, czego potrzebujemy, czego oczekujemy i na jakiego typu imprezę akurat mamy w planach się wybrać.

Impreza halloweenowa ze znajomymi ❓
🎃 Nie ma problemu – bez żadnego problemu znajdziemy również gry planszowe na halloween. Jeśli interesują nas gry planszowe na wieczór panieński lub gry planszowe na wieczór kawalerski to znalezienie takowych również nie będzie żadnym problemem.

Nadszedł jednak czas przejść do rzeczy i zaprosić was do przeczytania artykułu, w którym zaprezentujemy i przedstawimy wam najlepsze imprezowe gry planszowe dla dorosłych ❗️

 

 

Monopoly

➡️ Zaczniemy od największego klasyka, bez którego naprawdę ciężko byłoby wyobrazić sobie niejedną imprezę (może poza kultowym chińczykiem, ale do niego jeszcze dziś przejdziemy).

Najdłuższa i Wciągająca Gra - Monopoly

✅ Monopoly to gra planszowa, której zasad nie trzeba przedstawiać nikomu i tego jesteśmy absolutnie pewni ❗️
Tak samo, jak pewni jesteśmy faktu, iż jest to gra, przy której nie ma mowy o narzekaniu na nudę! Mnóstwo dorosłych osób uwielbia Monopoly.

Czy kogokolwiek to dziwi❓ Wydaje nam się, że nie ❗️
✅ Cóż jest zatem takiego niesamowitego w tej grze ❓ Kto nie chciałby choć przez chwilę poczuć się bogatym inwestorem i właścicielem posiadłości w najpopularniejszych i najpiękniejszych zakątkach świata
Dodatkowo możliwość zdrowej rywalizacji z przyjaciółmi i opcja handlu posiadłościami to kolejna z wielu inspirujących rzeczy, jaką jest w stanie zaoferować nam Monopoly.

✅ Wartym odnotowania zdaje się być także fakt, iż Monopoly, jak zapewne wiadomo, posiada również wiele rozmaitych edycji. Są wśród nich zarówno edycje tematyczne (znajdziemy wśród nich na przykład opcję dla miłośników FC Barcelony, Gry o Tron, itd.), jak i edycje Monopoly z nieco zmienionymi zasadami niż te klasyczne. Mowa tu na przykład o wersji Monopoly dla pechowców, w której warto przegrywać.
Dlaczego ❓ Otóż zasady w tej wersji zostały nieco odwrócone i to właśnie najwięksi przegrani są w stanie wygrać całą rozgrywkę ❗️

☝️ Te zmienione zasady będą wielokrotnie powodem do śmiechu w trakcie gry.
Jak zatem widać, Monopoly to mimo wszystko wciąż jedna z wręcz obowiązkowych pozycji gier planszowych na imprezę dla dorosłych, która nigdy się nie nudzi ❗️

 

 

Chińczyk

➡️ Tak jak zapowiedzieliśmy chwilę wcześniej, przyszedł czas na chińczyka ❗️
Jest to kolejna gra planszowa, która jest tak kultowa, że jej zasad przedstawiać nie trzeba nikomu.

Przyjemna Gra, Kto Będzie Pierwszy, Czyli CHIŃCZYK

✅ Prawdę mówiąc, przy tej pozycji nie trzeba mówić chyba zbyt wiele. Każdy zna chińczyka i wydaje nam się, że większość z was zgodzi się z nami, że jest to idealna gra na absolutnie każdą imprezę.
Możliwość rywalizacji ze znajomymi w grze, która podobnie jak wiele innych gier planszowych jest nieśmiertelna, istnieje od wieków i mimo napływu coraz nowszych gier, ta nie znudziła się jeszcze nikomu i kompletnie nic tego nie zapowiada ❗️

✅ Podobnie jak w przypadku Monopoly, tak i jeśli chodzi o popularnego chińczyka, istnieje mnóstwo różnych odmian i wersji tej gry.
Pośród nich znajdziemy choćby chińczyka dla fanów Harry’ego Pottera zaprojektowanego właśnie w stylu powieści autorstwa J.K. Rowling.

✅ Istnieje również dość popularna wśród wielu dorosłych osób wersja chińczyka w sam raz na każdą imprezę.
Mowa oczywiście o równie popularnym co oryginał alkochińczyku, który oprócz podstawowych i niezmiennych zasad chińczyka charakteryzuje się jeszcze jedną bardzo ważną zasadą.
Mianowicie każdy gracz po utracie swego pionka zmuszony jest wypić kieliszek spożywanego właśnie trunku (najczęściej jest to wódka)
❗️

☝️ Jak sami widzicie, chińczyk jest wręcz ponadczasowy i mimo upływu lat wciąż znakomicie sprawdza się w roli gry planszowej idealnej na każdą imprezę.

 

 

Tajniacy

➡️ Tajniacy to gra planszowa, która będzie znakomitym urozmaiceniem każdej większej imprezy.
Jest to gra, która idealnie wpasowuje się w kategorię „gry planszowe na 8 osób”, gdyż właśnie nawet taka ilość graczy może rzucić się w wir zabawy spowodowany właśnie dzięki „Tajniakom”.

Gra Dobra Na Każdą Imprezę - Tajniacy

✅ Ciężko zatem nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że będzie to gra planszowa dla dorosłych, której po prostu nie może zabraknąć podczas imprezy! Na czym polega? Już spieszymy z odpowiedzią.
Tajniacy to gra, w której występują dwie drużyny. Na czele każdej z nich stoją szefowie wywiadu, których zadaniem jest jak najszybsze porozumienie się ze wszystkimi swoimi agentami, poprzez podawanie im jednego hasła na rundę.

✅ Drużyna musi domyślić się, które z podawanych przez lidera grupy hasła (kryptonimy) należą do agentów ich drużyny, a które do ich przeciwników. Należy jednak mieć się na baczności, gdyż jeden z podawanych kryptonimów należy do zabójcy, którego należy namierzyć!
Zasady tej gry nie są tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać, a sama rozgrywka gwarantuje mnóstwo naprawdę świetnej zabawy i sprawi, że wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli miło i kreatywnie spędzić ze sobą czas, wytężając przy tym nieco swoje umysły w poszukiwaniu właściwych dla swojej drużyny haseł i nie tylko.

☝️ Dodatkowym i bardzo ważnym atutem tej gry jest również właśnie fakt, iż na rozgrywkę pozwolić może sobie większa liczba osób jednocześnie, co uratuje niejedną większą imprezę ❗️

 

 

Podaj dalej ❗️ Bez cenzury

➡️ Ta wersja równie kultowej gry planszowej pod tytułem „Podaj dalej!” przeznaczona dla dorosłych to coś, co bez dwóch zdań urozmaici każdą imprezę i sprawi, że absolutnie żaden jej uczestnik nie będzie w stanie narzekać na nudę ❗️

Podaj Dalej! BEZ CENZURY! Ciekawa Gra w Grupie

✅ Dzięki tej grze z pewnością czeka was mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy! „Podaj dalej! Bez cenzury” to gra planszowa na zasadzie popularnego wśród dzieci głuchego telefonu.
Z tą jedynie dość istotną różnicą, że zamiast szeptać sobie hasła do ucha, należy narysować je na karcie! Na początku każdej rundy poszczególni gracze losują jedno z haseł i rysują jego interpretację na swojej karcie.

✅ Następnie obrazek ten przekazywany jest kolejnej osobie, która próbuje odgadnąć, co przedstawia ów rysunek. Swoją odpowiedź zapisuje słownie i podaje kartę dalej, aby kolejny gracz narysował to, co zostało zapisane.
Wszystko powtarza się do momentu, w którym karta nie wróci do gracza, który zaczął rundę.
✅ Dopiero wtedy czeka nas najlepszy moment całej zabawy, czyli próba odgadnięcia przez pozostałych graczy, jakie hasło zostało wylosowane na początku i co po drodze poszło nie tak, że sens danego hasła po prostu zniknął. No, chyba że uda wam się go szczęśliwie zachować ❗️

☝️ Ta gra to znakomita zabawa na każdą imprezę. Jesteśmy przekonani, że spodoba się ona absolutnie każdemu.
To prawdziwa gwarancja znakomitej zabawy pełnej radości i śmiechu.

 

 

Wiem lepiej

➡️ Kolejną grą, z kategorii najlepsze gry planszowe imprezowe, będzie gra planszowa pod tytułem ‘Wiem lepiej”.
Jest to kolejna wyśmienita gra idealna na każdą większą imprezę, która będzie niezwykle kreatywnym i inspirującym urozmaiceniem czasu spędzonego w gronie naszych najbliższych osób.

Wiem Lepiej! Idealna Gra w Gronie Bliskich Osób

✅ Jest to gra karciana idealna dla miłośników różnego rodzaju quizów i teleturniejów opartych na zasadzie pytania i odpowiedzi.
Nie dość, że gwarantuje naprawdę dobrą zabawę wraz z przyjaciółmi lub rodziną, to na dodatek umożliwia poszerzenie naszej wiedzy ogólnej z wielu różnych dziedzin, takich jak na przykład geografia, historia, biologia czy nawet kinematografia, muzyka, itd.

✅ Gra pełna jest kart z wieloma rozmaitymi pytaniami różnych kategorii. Polega na tym, że gracze biorący w niej udział powinni podzielić się na 2-4 drużyny (wszystko w zależności do ilości graczy).
Każda z drużyn losuje po cztery karty z kategoriami, a następnie decyduje, w których z nich czuje się najlepiej i najmocniej. Na tej podstawie drużyny układają poszczególne kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymują za każdą poprawną odpowiedź na pytanie z danej kategorii.

✅ Drużyny odpowiadają po kolei na wylosowane pytania zaczynając od kategorii, które oznaczyli jako najmniej wartościowe.
Całość uzupełniona została specjalnymi kartami taktycznymi, za pomocą których każda z drużyn może przybliżyć się do zwycięstwa lub oddalić od niego drużyny przeciwne.

☝️ Gra ta to nie tylko gwarancja fantastycznej zabawy na każdej imprezie, ale i prawdziwa kopalnia wiedzy i wielu rozmaitych ciekawostek o otaczającym nas świecie ❗️
To wręcz obowiązkowy umilacz i urozmaicacz czasu na każdej imprezie ❗️

 

 

GRY PLANSZOWE NA IMPREZĘ Z ALKOHOLEM

⭐ Prawdę powiedziawszy, na świecie powstało całe mnóstwo gier, które idealnie nadają się na każdą imprezę. Istnieją jednak również takie gry planszowe, które zostały stworzone specjalnie z myślą o typowych imprezach zakrapianych mniejszą lub większą ilością alkoholu.
Na pierwszy rzut oka mogą one nie wyróżniać się niczym szczególnym spośród wszystkich klasycznych planszówek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Gry z Alkoholem Dla Dorosłych

⭐ Prawda jest jednak inna. Alko gry planszowe, to odmiana planszówek, których rozgrywki bez użycia alkoholu nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Nie będziemy wspominać tu jednak o klasycznych grach planszowych uzupełnionych o kieliszki z alkoholem, takich jak na przykład chińczyk, o którym napisaliśmy  wyżej.

➡️ W tym wpisie postaramy się przedstawić wam specjalne gry planszowe na imprezę z alkoholem, których nie może wam zabraknąć, jeśli wraz z przyjaciółmi planujecie zaszaleć w piątkowy lub sobotni wieczór i oddać się w wir alkoholowej zabawy ❗️

 

 

Pijane Party

➡️ Gra planszowa Pijane Party to właśnie jedna z takich gier, których nie może zabraknąć na imprezach alkoholowych.
To klasyczna alkoholowa gra planszowa dla dorosłych, w skład której wchodzą kostki do gry, pionki, plansza do gry, ruletka, żetony i specjalne karty z rozmaitymi imprezowymi zadaniami do wykonania ❗️

Gra dla Osób z Mocną Głową - Pijane Party

✅ Jest to gra, o której spokojnie można powiedzieć, że łączy ze sobą wszystkie doskonale znane wszystkim gry planszowe alkoholowe, goszczące na stołach większości imprez organizowanych przez dorosłych.
Pijane Party gra planszowa polega na obieganiu pionkami wokół planszy i uzbieraniu jak największej ilości żetonów.

✅ Ten kto zbierze ich najwięcej, ten wygrywa.Po drodze jednak gracze napotykają pola z różnymi alkoholowymi zadaniami.
Mogą także wybrać specjalne karty, na których również znajduje się mnóstwo rozmaitych imprezowych zadań.

☝️ To gra idealna na każdą zakrapianą alkoholem imprezę, dzięki której nuda nie wchodzi w grę.
Wszyscy uczestnicy zabawy bez cienia wątpliwości będą zachwyceni i usatysfakcjonowani znakomitą zabawą
, jaką niesie za sobą ta alko gra planszowa.

 

 

Alkoprzeprawa

➡️ Alkoprzeprawa to zestaw gier planszowych idealnych na absolutnie każdą imprezę alkoholową ❗️

Gra Planszowa Polewana Alkoholem - Alkoprzeprawa

W zestawie znajdziemy aż pięć różnych gier planszowych, których motywem przewodnim jest oczywiście alkohol.
Każda z nich opiera się również na rzutach kostką i odczytywaniu ze specjalnych kart znajdujących się w zestawie naprawdę rozmaitych, zabawnych, kreatywnych, fascynujących i momentami nieco pikantnych zadań do wykonania.

Dobra zabawa pełna śmiechu, radości i wspaniale spędzony czas w gronie przyjaciół przy alkoholu gwarantowana ❗️
Jesteśmy pewni, że nie będziecie żałować jej zakupu. Celem graczy jest jak najszybsze dojście na metę swoimi pionkami.

☝️ Oczywiście wykonując po drodze masę różnorodnych alkoholowych zadań tylko dla dorosłych ❗️

 

 

Do or Drink

➡️ Kolejna alkoholowa gra planszowa dla dorosłych znajdująca się na naszej liście oparta jest na zasadach znanych z popularnej zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży gry w butelkę. Zasady tej gry są banalnie proste.

✅ Gracze siedzący w kółku po kolei wybierają karty podzielone na dwa stosy – biały i czarny.
Czytają na głos wypisane na nich zadania i aby zdobyć daną wybraną przez siebie kartę, która liczona jest jako punkt, muszą wykonać poszczególne zadania! Jeśli uda im się tego dokonać – otrzymują punkt.

Najlepsza Dla Dorosłych Gra Karciana z Alkoholem - Do or Drink

✅ Jeśli jakiś gracz nie będzie chciał wykonać zadania lub nie uda mu się to – musi się napić ❗️ To, w jakiej ilości będzie musiał spożyć dany trunek również wypisane jest na kartach z zadaniami.
Brzmi łatwo, prawda ❓ Jest jednak jeden mały i dosyć istotny szczegół.

Mianowicie nie są to wcale tak proste zadania, jak mogłoby się wydawać. Należy mieć na uwadze, że to gra planszowa dla dorosłych, a znajdujące się na kartach zadania momentami są bardzo pikantne i hardkorowe ❗️
To czy zdecydujemy się wykonać dane zadanie albo, czy uda nam się je wykonać to kwestia sporna, zależąca od naprawdę wielu różnych czynników.

☝️ Jedno jest jednak pewne – w trakcie tej gry czeka nas mnóstwo naprawdę świetnej zabawy pełnej wrażeń i emocji, którymi możemy dzielić się z przyjaciółmi, biorącymi udział w grze ❗️
Ręczymy za to, że absolutnie nikomu gra ta szybko się nie znudzi, a rozmaity wybór zadań znajdujących się w zestawie sprawia, że jest to prawdziwa gwarancja zabawy na wiele długich imprezowych godzin ❗️

 

 

GRY PLANSZOWE TOWARZYSKIE

⭐ Kolejną pozycją na naszej liście najlepszych gier planszowych dla dorosłych będą towarzyskie gry planszowe dla dorosłych ❗️
Gry, które zaprezentujemy wam tym razem, podobnie jak wszystkie opisane przez nas wcześniej, idealnie nadadzą się do urozmaicenia każdej imprezy dla dorosłych, ale nie tylko.

W końcu dorosłe życie to nie tylko ciągłe imprezy, prawda ❓
⭐ Dla tych, którzy raczej preferują spokojne i leniwe popołudnia lub wieczory w kameralnym gronie swoich najbliższych, również będą to gry perfekcyjne. Właśnie to jest najpiękniejsze w grach planszowych – są dla absolutnie każdego i to na każdą możliwą okazję.

Gry Planszowe Dla Grupy

➡️ Przejdźmy jednak do tego, na co chyba czekacie najbardziej.
Czas przedstawić wam najlepsze i naszym zdaniem najciekawsze towarzyskie gry planszowe dla dorosłych, które umilą niejeden wieczór spędzany wśród rodziny lub przyjaciół – niekoniecznie zakrapiany alkoholem.

 

 

Karty dżentelmenów

➡️ Karty dżentelmenów to kapitalna gra towarzyska idealna dla każdego, kto uwielbia czarny humor ❗️
Zabawa, jaką niosą za sobą karty dżentelmenów bez dwóch zdań urozmaicą i umilą niejedno spotkanie osób, które cenią sobie dobre poczucie humoru.

To niezwykle błyskotliwa i humorystyczna gra karciana, gwarantująca mnóstwo znakomitej zabawy pełnej śmiechu i radości. Gra posiada banalnie proste zasady, które zrozumie każdy, nawet ten, kto nigdy wcześniej nie miał okazji obcować z tą grą.
Na czym polega ❓
✅ Otóż w każdej rundzie jeden z graczy przejmuje rolę tytułowego dżentelmena. Rola dżentelmena polega na zadawaniu pozostałym graczom pytań znajdujących się na czarnych kartach.
Reszta graczy musi odpowiedzieć na zadane pytanie, jak najśmieszniejszą ze swoich talii białych kart.

✅ Gracze wspólnie decydują, która z odpowiedzi była najlepsza i najśmieszniejsza. Jej autor zdobywa wówczas punkt. Samodzielną decyzję może podjąć również dżentelmen. Wszystko zależy od was i tego, w jaki sposób postanowicie rozwiązać ten „problem”.
Karty dżentelmenów można wykorzystać również do tworzenia za pomocą czarnych i białych kart swoich własnych kreatywnych, zabawnych i inspirujących historii ❗️

Super Śmieszna Gra Karciana - Karty Dżentelmenów

☝️ Jak widać, dzięki tej grze możemy nie tylko miło i przyjemnie spędzić czas w gronie najbliższych, ale i zadbać o rozwój swojej wyobraźni i kreatywności ❗️
Karty dżentelmenów to gra karciana, która posiada aż sześć różnych części uzupełnionych o mnóstwo nowych, jeszcze kreatywniejszych i zabawniejszych kart z pytaniami i odpowiedziami ❗️

 

 

Imago

➡️ Dla każdego, komu już dawno znudziła się typowa gra w kalambury mamy do zaprezentowania całkowicie inną, odświeżoną wersję tej kultowej gry towarzyskiej.
Imago to karciana gra towarzyska dla dorosłych
, dzięki której wasze skojarzenia z grą w kalambury już nigdy nie będą takie same.

✅ To prawdziwe wzniesienie kalamburów na zdecydowanie wyższy poziom. Słabe umiejętności w rysowaniu czy pokazywaniu to już przeszłość.
Teraz z pomocą w prezentowaniu losowanych haseł przychodzą specjalne karty z wieloma rozmaitymi znakami i symbolami, po ułożeniu których pozostali gracze będą mogli rozpocząć zgadywanie przedstawianego hasła.

W zestawie znajduje się aż 61 kart zawierających proste symbole, których skonstruowanie w całość ma naprowadzić pozostałych graczy na hasło, które pokazujemy. Karty są przezroczyste, a więc nakładanie ich na siebie nie stanowi absolutnie żadnego problemu.
Dzięki Imago gracze biorący udział w rozgrywce będą mogli nie tylko zaczerpnąć doskonałej zabawy pełnej radości i śmiechu, ale i dać popis swojej wyobraźni i kreatywności, tym samym rozwijając ją i pielęgnując.

Gra Karciana Dla Dorosłych - Imago

☝️ Mało tego, dowolność i różnorodność w układaniu poszczególnych haseł sprawia, że gra ta nie jest w stanie zbyt szybko się znudzić. Przekonajcie się o tym sami ❗️

 

 

Dylematy

➡️ Jeśli wraz z przyjaciółmi uwielbiacie niełatwe i trudne moralne wybory to gra planszowa „Dylematy” będzie dla was idealna ❗️
Cała gra opiera się właśnie na wybieraniu jednej spośród dwóch przedstawionych sytuacji według własnych wartości i moralności.

✅ Tytułowe dylematy przedstawione w grze składają się z wielu różnorodnych i naprawdę rozmaitych sytuacji - często poważnych, zabawnych, ale i tych nie do końca moralnych, w których zostajemy zmuszeni do wyboru pomiędzy większym, a mniejszym złem. Gra przeznaczona została dla ilości graczy między 4, a 15.
Co logiczne – im więcej graczy, tym większa i lepsza zabawa.

✅ Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty odpowiedzi „A” i „B”. Każdą rundę rozpoczyna inny gracz. Ten, kto rozpocznie zabawę wybiera kartę z dylematami i czyta ją. Jego zadaniem jest przewidzenie, którą z dwóch opcji wybierze większość pozostałych graczy.
Jeśli mu się to uda – otrzymuje punkt. Jeśli okaże się, że ilość odpowiedzi „A” i „B” jest taka sama, wtedy głos gracza rozpoczynającego całą zabawę jest głosem decydującym.

Dylematy to wspaniała gra zmuszająca uczestników zabawy do rozmów i refleksji na dane tematy przedstawione w grze.
To świetna okazja do dyskusji i dzielenia się swoimi zdaniami i światopoglądami z najbliższymi, która może jeszcze bardziej zbliżyć do siebie przyjaciół i zacieśnić więzi między nimi. Dodatkowo gwarantuje znakomitą zabawę spędzoną w miłej i przyjemnej atmosferze
❗️

Gra Dla Osób, Które NIE BOJĄ Się Trudnych Pytań! Dylematy

☝️ Gra składa się z 30 kart z odpowiedziami i trzech stosów z dylematami lekkimi, średnimi i ciężkimi po 55 kart w każdym.
Całość uzupełniona jest sześcioma kartami różnych trybów rozgrywki, dzięki którym możemy dowolnie dostosowywać całą zabawę pod siebie według naszych własnych upodobań.
Ta gra jest fajną opcją, żeby lepiej poznać samych siebie i swoich bliskich. Możemy dowiedzieć się jakie miasto ktoś uwielbia, a jako prezent będziemy mogli mu podrować zestaw z serii Lego Architecure. Albo dowiemy się, że ulubiony film to Jurassic World, a wtedy na święta czy urodziny możemu podarować zestaw z dinozaurami. Dlatego trzeba być uważnym podczas tej gry!

 

 

GRY PLANSZOWE DLA PAR

➡️ Gry planszowe to także wspaniały pomysł i idealna okazja na spędzanie miło i przyjemnie czasu wraz z drugą połówką ❗️

✅ Wiele kochających się par decyduje się na właśnie taką formę spędzania wspólnego czasu, gdyż nie dość, że mogą spędzić go wspólnie w znakomitej, niekiedy romantycznej atmosferze to mogą także po prostu dobrze się razem bawić.

Planszówki to coś, co jeszcze bardziej zbliża do siebie ludzi. W myśl powiedzenia, że gry łączą, a nie dzielą. Producenci gier planszowych nie zapomnieli również o parach, które uwielbiają gry planszowe i spędzanie czasu tylko we dwoje. Na rynku znajdziemy mnóstwo gier planszowych dla par.

☝️ W tym wpisie postaramy się zatem wybrać te naszym zdaniem najlepsze i najciekawsze gry planszowe na 2 osoby i zaprezentować wam je. Zapraszamy ❗️

 

 

Gierki małżeńskie

➡️ Jedną z najpopularniejszych i zdecydowanie najbardziej rozchwytywanych gier planszowych dla par są właśnie „Gierki małżeńskie”. Bez wątpienia doskonale sprawdzi się ona zarówno podczas domowej randki, jak i imprezy w gronie znajomych.

Śmieszna i Popularna Gra Dla Małżonków

✅ Gra polega na uzbieraniu jak największej ilości punktów przed dotarciem do mety. W grze nie ma kostki – za każdym razem poruszamy się swoimi pionkami o jedno pole do przodu, odpowiadając na pytania i wykonując zadania przedstawione na danym polu, na którym akurat znalazły się nasze pionki.
Gra składa się z czterech różnych kategorii, które postaramy się wam po krótce przedstawić.

Jedną z nich jest kategoria pod tytułem „Między słowami”. Jedna z osób losuje hasło i stara się w ciągu 30 sekund przedstawić je swojej drugiej połówce bez użycia znajdujących się w nim słów. Zadaniem drugiej osoby jest oczywiście odgadnięcie hasła.
Drugą kategorią są „Skojarzenia”. Obaj gracze losują kilka haseł i ich zadaniem jest wypisanie po kilka skojarzeń z danym hasłem.
Za każde powtarzające się skojarzenie para otrzymuje jeden punkt. Czas na wykonanie tego zadania to standardowo 30 sekund.
Kolejna kategoria nosi tytuł „Znamy się”. Polega na otrzymaniu kilku otwartych pytań, na które obaj gracze muszą odpowiedzieć.
Otrzymują oni punkt za każdą zgadzającą się ze sobą odpowiedź.
Ostatnią z kategorii są „Kalambury”. Jedna osoba z pary ma za zadanie narysować na tabliczce wylosowane przez siebie hasło, natomiast zadaniem drugiego gracza jest odgadnąć dane hasło w ciągu jednej minuty.

Gdy gramy w tę grę z innymi parami, każda z nich stanowi osobną drużynę. Posiada swój własny kolor, ścieżkę, a zbierane żetony trafiają na wspólne konto.
Grając wyłącznie z drugą połówką, każdy zbiera punkty dla siebie, lecz wszystkie zadania wykonuje się razem.

☝️ Jest to znakomity pomysł na spędzenie wspólnego czasu w kreatywny sposób ze swoją drugą połówką i tym samym jeszcze większe zbliżenie do siebie, jak i poznanie miłości swojego życia ❗️
„Gierki małżeńskie” to pozycja obowiązkowa dla każdej pary ❗️

 

 

Znamy się

➡️ Podobnie jak „Gierki małżeńskie”, tak i gra planszowa pod tytułem „Znamy się” to fenomenalna gra planszowa dla par.
Ta niezwykle humorystyczna gra planszowa dla dwojga to idealny sposób na jeszcze lepsze poznanie swojej drugiej połówki, jej przyzwyczajeń, myśli lub marzeń i pragnień, a także doskonała okazja na dobrą zabawę i jak najlepsze spędzenie czasu ze swoim partnerem.

Dobry Sposób Na Dogłębne Poznanie się z Partnerem

✅ Tak jak w przypadku „Gierek małżeńskich”, tak jeśli chodzi o „Znamy się”, możemy grać w nią tylko we dwoje, jak i rywalizując z innymi parami. Głównym celem i założeniem gry jest dotarcie na metę w jak najkrótszym czasie i zdobycie po drodze jak największej ilości punktów.
Znajdujące się tam pytania i zadania dotyczą kategorii znanych z życia codziennego każdej pary.

✅ Jak prezentuje się sama rozgrywka ❓
Gracze ustawiają pionki i rozkładają karty z czterech różnych kategorii. Do wyboru są następujące rodzaje konkurencji, takich jak „Znamy się”, „Skojarzenia”, „Co wybierasz?” oraz „Psychotest”.

☝️ Wszystkie kategorie pozwalają nam jak najlepiej poznać naszego partnera i przy okazji sprawdzić jak dobrze znamy się ze swoją drugą połówką.
Poprawne wykonanie danego zadania pozwala przesunąć pionek o jedno pole do przodu. Jeżeli się to nie uda, zostaje on w tym samym miejscu aż do kolejnej rundy. Jak już wspomnieliśmy, to rewelacyjna gra planszowa dla każdej pary ❗️

 

 

Ego Love

➡️ Ostatnią z gier planszowych dla zakochanych, jaką postanowiliśmy wam dziś przedstawić, będzie gra planszowa pod tytułem „Ego Love” od wydawnictwa Trefl, która pozwoli wam wraz z waszą drugą połówką sprawdzić jak dobrze się znacie i rozumiecie.

Gra Karciana Jako Test na Znajomość Partnera? Czemu nie! Ego Love

✅ Na czym polega ❓
Zasady są banalnie proste. Jeden z uczestników odczytuje pytanie z wylosowanej przez siebie karty i zaznacza odpowiedź, która jest mu najbliższa. Zadaniem drugiej osoby jest przewidzenie i odgadnięcie tego, co zapisał na kartce pierwszy z graczy.
Cała rozgrywka staje się jeszcze lepsza, jeśli zdecydujemy się na rywalizację z innymi parami ❗️

☝️ „Ego Love” to gwarancja ogromna dawki śmiechu i świetnej zabawy, a przy okazji idealna okazja do zbliżenia się do siebie i wzajemnego poznania z jeszcze lepszej strony ❗️

 

 

PLANSZOWE GRY LOGICZNE DLA DOROSŁYCH

➡️ W jednym z naszych artykułów swego czasu podjęliśmy już temat logicznych gier planszowych dla dzieci.
Dziś przy okazji omawiania gier planszowych dla dorosłych przyszedł czas na gry rozwijające logiczne myślenie u dorosłych.

Rozwój umysłu jest bardzo ważny niezależnie od wieku. To ważne, aby mimo upływu lat wciąż dbać o swój mózg i rozwijać go za każdym razem jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość i okazję.
Gry na logiczne myślenie dla dorosłych potrafią być równie fascynujące i inspirujące co te przeznaczone stricte dla dzieci czy te dla dorosłych, których głównym i najważniejszym założeniem jest dostarczenie nam czystej rozrywki.

☝️ Zresztą przekonajcie się o tym sami ❗️ Zobaczcie wybrane przez nas najlepsze logiczne gry planszowe dla dorosłych ❗️

 

 

Rummikub

➡️ Znakomita gra liczbowa dla miłośników cyfr, ciągów i rozmaitych sekwencji.
Polega ona na pozbywaniu się kosteczek z liczbami, poprzez układanie ich w odpowiednie kombinacje.

Znakomita Gra Logiczna Dla Dorosłych - Rummikub

Jest to wbrew wszelkim pozorom bardzo prosta gra, która jednak wymaga od graczy umiejętności logicznego, analitycznego i taktycznego myślenia, a także koncentracji i skupienia.
Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kosteczek z liczbami. Rummikub to gra, dzięki której wasza lewa półkula mózgu z pewnością nie będzie mogła odpocząć. Aby zwyciężyć będzie trzeba trochę pomyśleć i pokombinować.

☝️ Jesteśmy jednak przekonani, że doceni ją absolutnie każdy kto lubi nieco bardziej wymagające od graczy myślenia gry planszowe i dla kogo rozwój swojego umysłu to jedna z najważniejszych rzeczy.

 

 

Osadnicy z Catacanu

➡️ Popularny i kultowy już Catacan to gra, która mimo upływu już 25 lat wciąż może pochwalić się ogromną rzeszą fanów, którzy nieustannie stoją za nią murem.
Przez wiele lat powstało wiele rozmaitych dodatków i rozszerzeń do Catacana, które umożliwiają jednoczesną grę nawet 6 graczom (pierwotnie została ona stworzona dla ilości 2-4 graczy) ❗️

✅ Co warte odnotowania, społeczność „Osadników z Catacanu” opracowała nawet własne zasady pozwalające na grę nawet zaledwie dwóm osobom ❗️
Jak zatem widać, społeczność tej gry planszowej wciąż żyje i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Niesamowita Gra Dla Wielu Osób - Osadnicy z Catacanu

✅ Na czym jednak polega ta gra planszowa ❓
Zadaniem graczy jest wzniesienie jak najlepszej osady, wykorzystując dostępne na waszym terenie surowce naturalne oraz prowadząc handel z innymi graczami. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zgromadzi dziesięć punktów zwycięstwa.
Punkty zwycięstwa uzyskuje się za wybudowanie osady lub miasta, najdłuższej drogi, stworzenie największej armii złożonej z rycerzy lub karty rozwoju reprezentującej specjalne budowle.

☝️ Gra opiera się na umiejętności strategicznego i analitycznego myślenia i chcąc nie chcąc zmusza graczy do jak najczęstszego używania własnego umysłu.
Istotą gry jest opracowanie jak najlepszej taktyki
, która pozwoli nam objąć przewagę nad przeciwnikami i wygrać całą grę. To znakomita gra na długie leniwe wieczory spędzone w gronie rodziny lub przyjaciół ❗️

 

 

IQ Fitness

➡️ Seria gier planszowych dla dorosłych pod tytułem „IQ Fitness” to znakomita okazja na trening naszego umysłu i rozwijanie logicznego myślenia ❗️
Seria ta posiada pięć różnych wersji, a więc każdy może wybrać tę idealną dla siebie.

✅ Każda wersja IQ Fitness posiada karty z różnego rodzaju zadaniami dla tych, którzy nie boją się umysłowych wyzwań, a trudne, logiczne zadania nie stanowią dla nich większego problemu.
Czy aby na pewno ❓
O tym przekonać możemy się tylko i wyłącznie rozgrywając partyjkę w jedną z pięciu rodzajów gry IQ Fitness. Na jakie wersje tej gry możemy trafić ❓

Super Gra Jako Trening Mózgu - IQ Fitness

✅ Już wyjaśniamy. Pierwszą z nich będzie IQ Fitness – złudzenia optyczne, czyli gra zawierająca 50 kart z tytułowymi złudzeniami optycznymi, będącymi znakomitą okazją do wytężenia nieco naszego umysłu.
Następna w kolejce jest IQ Fitness – szyfry, która zawiera kolejne 50 kart z bogatą ofertą wielu różnorodnych szyfrów do złamania. IQ Fitness – zadania logiczne to typowa wersja tej gry karcianej, zawierająca 50 kart z różnymi historyjkami i zadaniami, których odkrycie i wykonanie wymagać będzie od nas umiejętności logicznego myślenia.

IQ Fitness – zadania matematyczne to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników matematyki! Ta wersja gry zawiera kolejne 50 kart – tym razem jednak z rozmaitymi zadaniami i wzorami matematycznymi do rozwiązania.
Ostatnim rodzajem kart z serii IQ Fitness jest IQ Fitness – rebusy graficzne. Jak sama nazwa wskazuje, w zestawie znajdziemy 50 kart, przedstawiających wiele różnych rebusów do rozwiązania.

☝️ Każda z wersji gry IQ Fitness posiada pięć różnych poziomów trudności. Jak widać, jest to seria gier logicznych dla dorosłych, w której myślenie gra najważniejszą rolę.
Jest to nie tylko okazja do rozwijania swojego umysłu i jego treningu, ale i oczywiście znakomitej zabawy w gronie rodziny lub znajomych ❗️

 

 

STARE GRY PLANSZOWE PRL

➡️ Na samym początku dzisiejszego artykułu wspomnieliśmy o tym, że gry planszowe istnieją i towarzyszą nam od wielu wieków. Już w starożytności ludzie urozmaicali i umilali sobie czas rzucając się w wir rozgrywek różnych gier planszowych, które w większości zostały z nami do dziś.
Najczęściej jednak po prostu w nieco zmienionej i odświeżonej (co logiczne) wersji. Zostawmy jednak starożytność w spokoju i przejdźmy do czasów zdecydowanie nam bliższych.

Chyba każdy z nas, przedstawicieli starszych pokoleń dobrze wie czym był słynny PRL – czy to z własnych przeżyć, czy opowieści naszych dziadków lub rodziców, prawda ❓
Nie ulega wątpliwości, że dla wszystkich Polaków były to ciężkie i niespokojne czasy. To jednak absolutnie nie przeszkodziło ludziom, aby umilać i zajmować sobie czas za pomocą różnorodnych gier planszowych czy kart do gry.

Stare Ale Dobre Gry - Eurobiznes

Gry z czasów PRL to najczęściej gry, których znalezienie w ich oryginalnej wersji dziś może być nieco problematyczne. Gry planszowe z czasów PRL, które wówczas były bardzo popularne to bardzo często gry albo zapomniane, albo takie, których kompletnie nowe i odświeżone wersje możemy używać dziś.

Dziś gry PRL możemy poznać jedynie z opowieści naszych dziadków lub rodziców, jednak w internecie wciąż możemy natknąć się na sporadyczne oferty sprzedaży danych kultowych i doskonale znanych w czasach PRL gier planszowych. Wśród nic znajdziemy choćby takie tytuły jak popularny i znany chyba każdemu w Polsce „Eurobiznes”, będący starszym kuzynem popularnego dziś na całym świecie Monopoly.
➡️ Eurobiznes to gra doskonale znana chyba wszystkim państwom bloku wschodniego, które nie były w stanie pozwolić sobie na rarytasy z zachodu.
➡️ Oprócz tego nasi rodzice i dziadkowie mogli oddać się zabawie, rozgrywając partyjki w takie gry planszowe jak na przykład „Spacer po lesie”, będący przykładem klasycznej gry planszowej z tamtego okresu, której głównym celem jest jak najszybsze dojście swoim pionkiem na metę mimo wielu utrudnień, takich jak na przykład cofnięcie się pionkiem o kilka pól, znajdujących się na planszy w poszczególnych miejscach.

Równie popularne wówczas były największe klasyki gier planszowych, takie jak chińczyk, warcaby, szachy, bierki czy planszowe wyścigi konne.
Jak widzicie, niektóre z tych pozycji zostały z nami do dziś i wciąż robią ogromną furorę wśród pasjonatów gier planszowych i nie tylko❗️

Stare, Dobre Gry Karciane

⭐ Bardzo popularne w czasach PRL były także klasyczne gry karciane, takie jak na przykład słynna w naszym kraju „Wojna” czy „Makao” dziś mające swoje drugie życie w formie świetnie wykonanego i uwielbianego przez wszystkich „Uno”.
Karty do gry z czasów PRL to do dziś towar rozchwytywany przez pasjonatów i kolekcjonerów. W Internecie natknąć możemy się na mnóstwo ofert i licytacji, na których ludzie walczą o karty do gry PRL.

 

 

GRY PLANSZOWE HISTORYCZNE

➡️ Jesteśmy przekonani, że wśród miłośników gier planszowych znajdziemy mnóstwo miłośników historii.
Dla takich właśnie osób również powstało mnóstwo historycznych gier planszowych, które nie dość, że pozwolą nam, choć na chwilę, w pewnym sensie przenieść się do kultowych, historycznych i dawno minionych już czasów i poczuć ich częścią, to pozwolą również na odkrywanie historii poprzez doskonałą zabawę ❗️

Nauka poprzez grę i zabawę nie musi przecież dotyczyć tylko dzieci, czyż nie ❓
⭐ Nie ma nic lepszego niż poznawanie historii na własnej skórze przy pomocy gier planszowych czy karcianych. Pozwólcie zatem, że przedstawimy wam wybrane przez nas, naszym zdaniem, najlepsze i najciekawsze histryczne gry planszowe, które umożliwią nam prawdziwą podróż w czasie ❗️

 

 

Boże igrzysko. Magnaci

➡️ Pierwszą pozycją na naszej liście pod tytułem najlepsze gry planszowe historyczne będzie coś z naszego rodzimego podwórka.
Gra planszowa „magnaci” pozwoli nam wcielić się w role najpotężniejszych rodów szlacheckich I Rzeczpospolitej i poprowadzić losy naszych rodzin w taki sposób, aby ostatecznie przejąć władzę w kraju.

Gra Historyczna - Boże Igrzysko

✅ Taki też jest właśnie główny cel tej gry – zdobycie jak największych wpływów, majątku i objęcie tronu w Polsce.
W zestawie znajdziemy bardzo dużą, kolorową planszę z mapą I Rzeczpospolitej, drewniane dworki w różnych kolorach oraz karty z podobiznami przedstawicieli poszczególnych rodów.
Gracze wcielają się tu bowiem w najbardziej znane magnackie rodziny: Leszczyńskich, Potockich, Radziwiłłów, Sapiehów oraz Zamojskich. Jest to przykład typowej strategicznej gry historycznej, w której liczy się umiejętność analitycznego i taktycznego myślenia.

☝️ Wbrew pozorom gra nie jest zbyt skomplikowana, a jej zasady wystarczająco przejrzyste, aby można było jak najszybciej rzucić się w wir znakomitej zabawy i poznać przy tym nieco bliżej realia i historię ówczesnej Polski.

 

 

Lincoln

➡️ Lincoln to doskonała gra, będąca przykładem znakomitej gry historycznej z wojną secesyjną jako motywem przewodnim.
Gra ta została zaprojektowana z myślą o dwóch graczach, którzy wcielają się w role przywódców Unii z północy oraz Konfederacji z południa Stanów Zjednoczonych.

Ciekawa Gra Historyczna - Linkoln

Gra ta wręcz perfekcyjnie oddaje realia Wojny Secesyjnej. Jest niezwykle realistyczna i naprawdę wiernie odwzorowuje ówczesne czasy. Bilans sił jest więc zgodnie z realiami asymetryczny – rolnicze, stany południowe stają naprzeciw bogatych i uprzemysłowionych stanów północnych.
✅ Mimo to każdy z graczy ma równe szanse na zwycięstwo. Wszystko zależy od tego, jak pokieruje swoimi wojskami. Gra nie opiera się bowiem na losowości.
Od nas samych zależy jak postanowimy wykorzystać swoje siły oraz jaką taktykę i strategię obejmiemy
.

☝️ Ta planszówka historyczna to doskonały tytuł idealny dla każdego miłośnika historii, z której czerpać można mnóstwo niekłamanej i niezwykłej satysfakcji ❗️

 

 

Zimna Wojna

➡️ Planszowe gry historyczne najczęściej ograniczają liczbę graczy do zaledwie dwóch osób.
Taki obrót spraw sprawia, że uczestnicy mogą wcielić się w przywódców wrogich mocarstw i zrekonstruować na planszy niektóre historyczne wydarzenia albo zupełnie zmienić ich przebieg.

Gra Mrożąca Krew w Żyłach - ZIMNA WOJNA

Właśnie wtedy mogą oni poczuć się częścią historii. Jednym z takich właśnie historycznych tytułów jest „Zimna Wojna”. To gra planszowa opracowana dla dokładnie dwóch graczy, którzy wcielają się w role przywódców dwóch największych i najpotężniejszych mocarstw świata, biorących swego czasu udział w tzw. „Zimnej Wojnie”.
Jeden z graczy wcieli się w przywódcę Stanów Zjednoczonych, drugi zaś obejmie dowództwo nad ZSRR.

Gra polega na rozegraniu dziesięciu rund, odpowiadających mniej więcej pięcioletniemu konfliktowi na linii USA-ZSRR. Rozgrywka opiera się na zarządzaniu specjalnymi kartami.
Naszym zadaniem jest na tyle umiejętne sterowanie czasem zagrania poszczególnych kart, by dały nam jak najwięcej korzyści, a przeciwnikowi jak najbardziej zaszkodziły. Swoje poczynania zaznaczamy na ogromnej mapie świata i próbujemy „przeciągnąć linę” na swoją stronę.
W grze ogromną rolę odgrywa taktyka i to, jaką strategię gry obejmiemy. Możemy bowiem choćby podstępnie podkładać się naszemu przeciwnikowi, aby koniec końców ostatecznie odnieść zwycięstwo. Możliwości jest wiele.

☝️ Ta naprawdę emocjonująca i inspirująca gra planszowa niesie za sobą również jedną bardzo ciekawą opcję, jaką jest możliwość poznania nieco bliżej historii drugiej połowy XX wieku.
Wszystko dzięki specjalnym kartom należącym do zestawu ❗️ Ta gra to prawdziwy diament dla każdego fana historii i nie tylko ❗️

 

 

GRY PLANSZOWE KRYMINALNE

➡️ W przypadku omawiania gier planszowych dla dorosłych nie moglibyśmy pominąć także gier planszowych z kategorii, którą wielu dorosłych wręcz kocha.
Mowa oczywiście o kryminalnych grach planszowych ❗️

Gry Detektywistyczne!

⭐ Wśród dorosłych zdecydowana większość z nich interesuje się w większym lub mniejszym stopniu sprawami kryminalnymi. Jest to zapewne spowodowane faktem, iż tematyka kryminalna w Polsce przechodzi swego rodzaju prawdziwy renesans ❗️
W Internecie, jak i w telewizji znajdziemy mnóstwo różnych programów kryminalnych, które pobiły serca zarówno dorosłych, jak i młodzieży.

⭐ Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku gier planszowych. Kryminalne gry planszowe zawsze budziły mnóstwo różnorodnych emocji i wrażeń pośród miłośników planszówek.
Na rynku znaleźć możemy naprawdę wiele różnorodnych i rozmaitych kryminalnych gier planszowych – do wyboru, do koloru! Spośród ogromnej oferty absolutnie każdy fan kryminałów będzie w stanie znaleźć i wybrać coś w sam raz dla siebie.

⭐ Pozwólcie jednak, że w dzisiejszym wpisie skupimy się jedynie na tych najpopularniejszych z nich. Zapraszamy do lektury ❗️

 

 

Detektyw

➡️ Detektyw to kryminalna gra planszowa, która obecnie jest bez dwóch zdań najpopularniejszą grą planszową o tematyce kryminalnej.

Rozwiązywanie Zagadek - Gra Detektyw

To znakomita gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w role detektywów, mających za zadanie badanie tropów, przeszukiwanie baz danych i sprytne zarządzanie posiadanymi zasobami.
Wszystko to po to, aby możliwie jak najszybciej rozwikłać zagadkę i rozwiązać przeprowadzane śledztwo ❗️

Gra Detektyw składa się z pięciu różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart. Znajdują się wśród nich: jedna karta okładki i 35 kart tropów.
Aby rozwiązać dane śledztwo gracze zmuszeni są do współpracy i czytania między wierszami.

☝️ To znakomita i niesamowicie wciągająca gra gwarantująca ogrom dobrej zabawy pełnej satysfakcji płynącej z rozwiązania kolejnych spraw kryminalnych ❗️
A jakby ktoś byłby sentymentalny i tęsknił za dzieciństwem, mamy dla niego nową odsłonę gry, którą wszyscy znają. Lego Super Mario, seria klocków, która pomoże nam wrócić do słodkich lat dzieciństwa.

 

 

Śledztwo

➡️ Gra kryminalna Śledztwo to karciana towarzyska gra kryminalna przeznaczona dla minimum dwojga graczy, w której za pomocą trafnych pytań i precyzyjnej analizy zgromadzonych danych rozwiązujemy zagadki kryminalne.

Gra Detektywistyczna - Śledztwo

Na czym polega ta gra ❓
✅ Jeden z graczy wciela się w rolę świadka i na podstawie karty zbrodni oraz kart śledztwa w myślach układa historię przestępstwa. Pozostali gracze, wcielający się w role śledczych, starają się zrekonstruować bieg wydarzeń, zadając świadkowi właściwe pytania.
Im dokładniejsze pytania, tym większe szanse na pomyślne rozwiązanie zagadki i ukończenie tytułowego śledztwa.

☝️ Jeśli wraz ze swoimi bliskimi jesteście fanami mrocznych zagadek kryminalnych to ta gra jest czymś w sam raz dla was ❗️

 

 

Kryminalne zagadki

➡️ Seria gier planszowych pod tytułem „Kryminalne zagadki” to składająca się z trzech różnych części seria kryminalnych gier planszowych, w której gracze muszą współpracować ze sobą, aby wspólnie rozwiązać wiele rozmaitych intrygujących i inspirujących zagadek.

Poczuj się Detektywem! Zagraj W Kryminalne Zagadki!

✅ Zadaniem graczy będzie dokładna analiza wszystkich zebranych dowodów i zgromadzonych danych, mających na celu ułatwienie rozwiązania poszczególnych śledztw ❗️
Ta detektywistyczna gra planszowa przypadnie do gustu absolutnie każdemu fanowi kryminałów i łamigłówek.

☝️ Niezwykle emocjonująca rozgrywka dla żądnych przygód umysłów gwarantowana ❗️

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jaka gra planszowa na imprezę?

Na rynku znajdziemy mnóstwo gier planszowych idealnych na każdą imprezę. Dzięki naszemu artykułowi możecie sprawdzić, które z nich wydają się najbardziej godne uwagi.

Jaka gra planszowa dla dorosłych?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czego oczekujemy od danej gry planszowej. Oferta jest jednak na tyle ogromna, że bez dwóch zdań każdy znajdzie wśród niej coś w sam raz dla siebie.

Jaka jest najlepsza gra planszowa dla dorosłych?

Ciężko wybrać najlepszą grę planszową dla dorosłych. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych upodobań. W naszym dzisiejszym wpisie postaraliśmy się jednak wybrać i zaprezentować wam, naszym zdaniem, właśnie najlepsze i godne polecenia gry planszowe dla dorosłych.