Lego Jurassic World

Jurassic World to amerykański film fabularny z 2015 roku w reżyserii Colina Trevorrowa. Jest on kontynuacją kultowego już filmu „Park Jurajski” z 1993 roku, którego nikomu chyba przedstawiać nie trzeba.
Film, który swą premierę miał 10 czerwca 2015 roku jest jednym z najbardziej dochodowych w historii światowego kina. Jesteśmy pewni, że absolutnie nikomu nie trzeba mówić o czym jest ten film, gdyż wie to każdy. Tak jak filmy o Harrym Potterze, który także doczekł się swojej serii duńskich klocków.

Firma Lego tego samego roku w maju 2015 roku, postanowiła wypuścić na rynek serię inspirowaną i dedykowaną właśnie kultową już serią filmów o wielkich i groźnych dinozaurach żyjących we współczesnym świecie.
W 2016 roku, niespełna rok po premierze serii, firma Lego postanowiła zakończyć produkcję nowych zestawów z oferty Lego Jurassic World. Jednak dwa lata później, w 2018 roku, seria ta została przywrócona za sprawą nadchodzącej premiery kolejnej części filmu Jurassic World – „Jurassic World: Upadłe Królestwo”.

➡️ Zestawy Lego z tej serii są produkowane i sprzedawane do dzisiaj. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się całej serii nieco bliżej i zaprezentować wam najciekawsze, naszym zdaniem, zestawy Lego Jurassic World.
Zapraszamy do lektury ❗️

 

 

Lego Jurassic World

Klocki Lego Jurassic World przedstawiają postacie i wydarzenia znane doskonale z filmów fabularnych. Nie jest to więc żaden wymysł duńskiej firmy, a jawna inspiracji serią filmów, której dedykowane są zestawy tej właśnie serii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też główne atrakcje całej serii, czyli znajdujące się w ofercie Lego Jurassic World dinozaury.
✅ Mnóstwo różnych zestawów, które powstały specjalnie na potrzeby tej serii do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród miłośników nie tylko kultowych filmów, ale i zwykłych kolekcjonerów Lego.
Seria ta to prawdziwa gratka dla fanów słynnego „Parku Jurajskiego”, ale i Ci niezwiązani i niezainteresowani stricte serią filmów na pewno docenią jej aspekty i wśród pokaźnej oferty różnorodnych zestawów znajdą coś dla siebie.

Lego Jurassic Park oprócz zestawów klocków Lego doczekało się także własnej gry wideo o tym samym tytule, serialu animowanego dla dzieci czy nawet kolorowanek i wielu innych równie ciekawych akcesoriów dla najmłodszych fanów kolorowych klocków i zbudowanych z nich dinozaurów.

✅ Po wznowieniu serii Lego Jurassic World w 2018 roku powstało wiele nowych modeli dinozaurów i innych konstrukcji znanych z filmu i nie tylko. Kilka z pokaźnej oferty nowych kompletów doczekało się również swoich wersji dedykowanych serii Lego Juniors.
Były to uproszczone zestawy Lego Jurassic World przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 5 roku życia, mające za zadanie zaznajomić najmłodszych konstruktorów Lego z zestawami duńskiej firmy i ogólnym procesem ich budowy.
Cała reszta zestawów z Lego Jurassic World przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 i 7 roku życia.

W całej serii oprócz pokaźnych i naprawdę znakomicie wykonanych modeli ogromnych i groźnych dinozaurów nie zabrakło także postaci dobrze znanych nam z serii filmów.
Figurki Lego Jurassic World, jakie możemy znaleźć w zestawach z tej serii to minifigurki głównych bohaterów filmu, czyli ⭐ Owena Grady’ego, Claire Dearing, Dra Henryego Wu, Kayli Watts, Simona Masraniego, Ellie Seatler, czy Vic’a Hoskinsa i wielu innych ciekawych postaci, ⭐ które każdy zaznajomiony z kinowym hitem będzie znał lub kojarzył.

Klocki Lego Jurassic World

☝️ Seria Lego Jurassic World pełna jest wielu naprawdę inspirujących zestawów i rozmaitych konstrukcji, w których główną rolę grają oczywiście dinozaury. W połączeniu z minifigurkami postaci z Jurassic Park, dodatkowych elementów zawartych w każdym zestawie, ich niezwykłymi funkcjami oraz kreatywnością i wyobraźnią młodych architektów Lego może powstać z tego prawdziwe dzieło sztuki z Lego.
Dzieło gwarantujące długie godziny świetnej zabawy pełnej emocji i niezapomnianych wrażeń, które doceni każde uszczęśliwione i uradowane z tego powodu dziecko.

☝️ Dorośli widząc swoje pociechy również będą bardzo zadowoleni, nie ulega to wątpliwości. Dzieci mogły będą inspirować się wydarzeniami, mającymi miejsce w filmach czy bajce, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyły one swoje własne niezależne i intrygujące historie i samodzielnie decydowały o losach bohaterów, dinozaurów i całego parku.
Wszystkie zestawy z tej serii mogą zostać ze sobą połączone i tworzyć jeden wielki Park Jurajski, budzący ogromny podziw i robiący naprawdę niemałe wrażenie. Idealnie sprawdzą się w roli zabawki, dającej dzieciom mnóstwo frajdy i satysfakcji, jak i w roli ozdoby będącej częścią dumnej kolekcji Lego w każdym domu czy mieszkaniu.

 

 

Lego Jurassic World zestawy

✅ Przyszedł czas na coś, bez czego ciężko byłoby wyobrazić sobie nasze artykuły poświęcone zestawom Lego, czyli prezentację poszczególnych zestawów, tym razem z serii Lego Jurassic World. Wiecie już czym jest Lego Jurassic World i na czym polega cała seria oraz jaki jest jej sens i główne założenie.
Teraz poznacie kilka zestawów poświęconych właśnie serii filmów o gigantycznych i groźnych dinozaurach.

 

➡️ Pierwszym z nich będzie zestaw inspirowany serialem animowanym „Lego Jurassic World Obóz Kredowy”, o którym wspomnieliśmy wam nieco wcześniej.
Zestaw o numerze katalogowym 67639 – Lego Jurassic World Ucieczka stygimolocha przedstawia pogoń trzech bohaterów serialu - Bena, Brooklynn i Claire Dearing, których figurki znalazły się w zestawie za tytułowym dinozaurem, jakim jest właśnie stygimoloch z Lego.
Komplet oprócz trzech minifigurek, dwóch dinozaurów posiada również pojazd terenowy ze spacjalnie zamontowaną na nim klatką dla dinozaura oraz domek na drzewie pełen różnych ciekawych i rozmaitych detali.
☝️ Zestaw składa się z liczby 130 klocków Lego, a jego cena katalogowa wynosi 189,99zł.

 

➡️ Kolejnym zestawem, który postanowiliśmy dziś, choć po krótce opisać, będzie zestaw z serii Lego Jurassic World, nawiązujący do kultowej sceny z filmu „Park Jurajski”.
Lego Jurassic World Tyranozaur na wolności to zestaw o numerze katalogowym 76956 składający się z 1212 elementów i czterech minifigurek, a także imponującej ruszającej się figurki tyranozaura. W skład zestawu wchodzi również zniszczony płot elektryczny, przez który uciekł ten wielki gad, będący istotnym elementem całej konstrukcji, a także wiele innych akcesoriów i detali, będących jawnym nawiązaniem do słynnej sceny ucieczki tyranozaura z oryginalnego filmu z 1993 roku.
Każdy fan „Parku Jurajskiego” z całą pewnością doceni ilość idealnie odwzorowanych z filmu detali, które dla zwykłego kolekcjonera klocków Lego mogą nie wyróżniać się niczym szczególnym.
Naszym zdaniem ten zestaw to obowiązkowa pozycja na liście każdego kolekcjonera Lego, będącego jednocześnie fanem serii filmów i prehistorycznych gadach.
☝️ Jego cena katalogowa wynosi 479,99zł.

Lego Jurassic World 76956

Cała seria Lego Jurassic World inspirowana jest filmami Jurassic World, a zestawy znajdujące się w jej ofercie dedykowane są właśnie im. Nie wszystkie zestawy są jednak takie same. Niektóre z nich, jak już mieliście okazję się przekonać, bezpośrednio nawiązują do kultowych scen, lokacji czy konstrukcji właśnie z filmów o prehistorycznych gadach znanych doskonale wszystkim fanom tych produkcji.
Przed chwilą opisaliśmy wam zestaw nawiązujący do jednej z kultowych scen, teraz przyszedł czas na kolejne nawiązanie do jednego z filmów, które spokojnie można nazwać klasyką kinematografii.

 

➡️ Zestaw o numerze katalogowym 75936 – Jurassic World – Park Jurajski Atak Tyranozaura składa się z imponującej i pokaźnej liczby 3120 elementów. Jego cena katalogowa również robi ogromne wrażenie – wynosi zawrotne 1100,00zł, natomiast obecnie najniższa cena rynkowa za ten zestaw wynosi aż 1179,99zł.

W skład zestawu wchodzi oryginalna, kultowa brama z „Parku Jurajskiego” oraz w pełni ruchoma figurka tytułowego tyranozaura. Znana chyba każdemu jakkolwiek zaznajomionemu z kultowym filmem brama otwierana jest za pomocą specjalnego przycisku i osadzona w jednej konstrukcji z siedmioma szczegółowymi, niezwykle dopracowanymi i pełnymi wielu imponujących detali scenami przedstawiającymi lokacje znajdujące się w filmie, takie jak jadalnia Johna Hammonda, centrum sterowania Raya Arnolda czy bunkier Iana Malcolma.

Figurki wszystkich wymienionych przez nas postaci również są częścią całego zestawu. Całość uzupełniona jest ministojakiem wystawowym ze specjalną tabliczką, na której znajdują się informacje i ciekawostki na temat tyranozaura.
Zestaw ten to obowiązkowa pozycja na liście życzeń każdego fana filmu „Jurassic Park” i miłośnika klocków Lego. W komplecie znaleźć można także wiele rozmaitych elementów w oczywisty sposób nawiązujących do wydarzeń opowiedzianych w filmie.
☝️ Konstruktorzy Lego mogą jednak dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i w dowolny sposób, według własnego uznania pokierować losami bohaterów.

Lego Jurassic World Atak Tyranozaura

Wspominaliśmy już o tym, że w 2018 roku po premierze kolejnej części filmu ⭐ „Jurassic World” – „Jurassic World: Upadłe Królestwo”,⭐ firma Lego wznowiła produkcję zestawów z serii Lego Jurassic World dedykowanej właśnie filmom reżysera Colina Trevorrowa.
W czerwcu 2022 roku swoją premierę miała kolejna, trzecia już część słynnego filmu, czyli „Jurassic World: Dominion”. Z uwagi na ten właśnie fakt, Lego wypuściło na rynek kolejną serię zestawów Lego Jurassic World, umożliwiającej dzięki nim odtwarzanie i modyfikowanie według własnego uznania scen, których świadkami mogliśmy być oglądając film na ekranach kin.

⭐ Zestawy zawierają mnóstwo elementów i detali bezpośrednio nawiązujących do trzeciej części „Jurassic World”. Fani „Parku Jurajskiego” bez wątpienia docenią to co przygotowała firma Lego w specjalnych dedykowanych ich ulubionemu filmowi zestawach. Jeśli ktoś uwielbia akcję i przygody to oprócz Jurassic World powinien pokochać serię Lego Marvel, o superbohaterach ❗️

 

➡️ Jednym z takich zestawów jest ten o numerze katalogowym 76947, czyli Lego Jurassic World – Kecalkoatl: zasadzka z samolotem. Zestaw trafił do sprzedaży w kwietniu 2022 roku, a więc na dwa miesiące przed oficjalną premierą filmu i przedstawia scenę, którą zobaczyć można, oglądając wyżej wymieniony film.

✅ Zestaw zawiera samolot z miejscem w kokpicie dla trzech minifigurek bohaterów filmu znajdujących się w zestawie. Samolot posiada obrotowe śmigła, otwieraną lukę towarową i silniki, które odpadają podczas ataku ruchomej figurki kecalkoatla.
Dinozaur posiada ruchome skrzydła i otwierany dziób. Odpadające silniki bardzo łatwo można jednak przyczepić ponownie i na nowo cieszyć się okazałym wyglądem modelu samolotu z Lego.
Wymiary dinozaura również wydają się imponować i sprawiać niemałe wrażenie. Zestaw trafi do serc miłośników klocków Lego, dinozaurów, jak i tych doskonale zaznajomionych z uniwersum filmu „Jurassic World”. W czasie długiej zabawy pełnej niezapomnianych wrażeń najmłodsi konstruktorzy jeszcze raz będą mogli przeżyć wydarzenia, które niektórzy mogli oglądać jedynie w kinie.

☝️ To gwarancja długiej i pełnej radości i satysfakcji zabawy. Wszystko dzięki zestawowi pełnemu rozmaitych funkcji, detali i elementów, które doceni absolutnie każdy.

 

➡️ Kolejnym zestawem Lego Jurassic World, który umożliwia odtworzenie w dowolny sposób scen znanych z filmu „Jurassic World: Dominion” jest zestaw Lego Jurassic World Atak giganotozaura i terizinozaura.

Komplet o numerze katalogowym 76949 podobnie jak ten opisany przez nas chwilę temu trafił na rynek w kwietniu 2022 roku, a więc na dwa miesiące przed premierą filmu, któremu jest dedykowany. Składa się z 810 elementów, wśród których znajdziemy klocki, dzięki którym zbudować możemy miejsca znane z kinowego hitu.
Zestaw zawiera dwie w pełni ruchome figurki tytułowych dinozaurów, centrum dowodzenia do zbudowania ze szczegółowo odwzorowanym laboratorium z filmu, garaż dla łazika terenowego zawartego w komplecie, wieżę obserwacyjną z zapadającą się platformą, a także helikopter z obrotowym wirnikiem.

☝️ Całość uzupełniona jest sześcioma minifigurkami głównych bohaterów filmu z Lego. Cena katalogowa tego pełnego inspirujących detali pakietu wynosi 679,99zł.

Lego Jurassic World  76944

🔥 W dzisiejszym artykule pozwoliliśmy sobie opisać jeszcze dwa zestawy, które zwróciły na siebie naszą uwagę faktem, iż można połączyć je ze sobą. Takie rozwiązanie sprawia, że satysfakcja i niekłamana przyjemność z zabawy nimi staje się jeszcze większa niż wcześniej.
O jakich zestawach mowa ❓
Już spieszymy z wyjaśnieniami.

 

➡️ Pierwszym z tych wyjątkowych i możliwych do połączenia zestawów jest ten o numerze katalogowym 76948 – Lego Jurassic World Ucieczka tyranozaura i atrociraptora. Komplet składa się z 466 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 479,99zł.

✅ W zestawie oprócz czterech minifigurek postaci ze świata Lego Jurassic World znajduje się także specjalny targ, duża ciężarówka do zbudowania oraz figurki tytułowych dinozaurów – atrociraptora i tyranozaura. Na targu znajduje się specjalna zagroda dla tyranozaura, z której dinozaur może uciec, a ciężarówka zawiera specjalne miejsce dla dwóch atrociraptorów.
Jednego z nich znaleźć możemy w drugim z zestawów, które chcieliśmy wam przedstawić i które można połączyć ze sobą w jeden, tworząc przy tym jeden zestaw pełen niesamowitych, szczegółowych i inspirujących detali.

☝️ Fakt ten sprawia, że dzieci mogły będą połączyć dwie osobne sceny z filmu „Jurassic World” w jedną.

 

➡️ Drugi zestaw, czyli Lego Jurassic World – Atrociraptor: Pościg na motocyklu, to zestaw o numerze katalogowym 76945 nieco mniejszy od poprzedniego, bo składający się z liczby zaledwie 169 klocków Lego.

✅ Jego cena katalogowa również nie robi tak ogromnego wrażenia, jak w przypadku jego poprzednika, bo wynosi zaledwie 89,99zł, co jak na zestaw Lego z jednej z najnowszych serii jest naprawdę niską kwotą.
Zestaw zawiera ruchomą figurkę atrociraptora, czyli dinozaurem, z którym parę można stworzyć razem z innym atrociraptorem, którego figurka znajduje się w poprzednim opisanym przez nas wcześniej zestawie. Oprócz niej w komplecie znaleźć można motocykl, targ do zbudowania z przewracanym murem, który również możemy połączyć z targiem znajdującym się we wcześniejszym komplecie.
✅ Całość uzupełniona jest o dwie figurki z Lego Jurassic World oraz obrotową arenę walk dinozaurów. Jak zatem widać, zestawy te są do siebie niezwykle podobne i umożliwiają połączenie ich w jeden komplet, dzięki któremu będziemy mogli odtworzyć jedną ze scen z popularnego filmu.

⭐ Nie można jednak zapomnieć o świetnej zabawie i ogromnej satysfakcji, jaką nasze pociechy, jak i my sami, czerpać będziemy oddając się w świat wielkich prehistorycznych gadów.

 

 

Figurki dinozaurów Lego Jurassic World

Figurki Lego Jurassic World to bez wątpienia jedne z najciekawszych figurek w historii serii klocków Lego. Wszystko za sprawą znajdujących się w serii Lego Jurassic World figurek dinozaurów, bez których seria ta nie miałaby prawa bytu.
Dinozaury Lego Jurassic World posiadają wiele rozmaitych i ciekawych funkcji, takie jak na przykład ruchome kończyny. Wyglądem nie różnią się absolutnie wcale od swoich pierwowzorów, na których były wzorowane.
Projektanci Lego odpowiedzialni za serię Lego Jurassic World z całą pewnością zadbali o to, aby odwzorować każdy szczegół i detal w wyglądzie tych ogromnych prehistorycznych gadów, tak aby wyglądały jak żywe. ⭐

✅ Wśród okazałych i wiernie odwzorowanych modeli dinozaurów z Lego znaleźć możemy właściwie wszystkie gatunki tych gadów, które znalazły się w klasycznym filmie „Jurassic Park” czy jego kontynuacjach „Jurassic World”.

 

➡️ W całej ogromnej ofercie przedstawionej przez firmę Lego znajdziemy zestawy, w których zawarte są figurki poszczególnych dinozaurów, jak na przykład Triceratops Lego Jurassic World czy Tyranozaur Lego Jurassic World i wiele, wiele innych dinozaurów, które teraz właśnie dzięki firmie Lego podziwiać możemy już nie tylko w książkach, podręcznikach czy na ekranach kin i telewizorów.
➡️ Dinozaury z Lego Jurassic World w każdej chwili mogą trafić na naszą półkę, stając się tym samym częścią każdej kolekcji klocków Lego, dumną i wspaniale prezentującą się ozdobą każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, ale i co najważniejsze, znakomicie i idealnie wręcz spiszą się także w roli inspirującej zabawki dla dosłownie każdego dziecka.

☝️ Zwłaszcza tych, które interesują się światem dinozaurów.

Lego Jurassic World FIgurki Dinozaurów

 

 

Kolorowanki Lego Jurassic World

✅ Firma Lego poszła o krok dalej i z racji, iż dba o swoich fanów i klientów, postanowiła wypuścić na rynek również specjalne kolorowanki z serii Lego Jurassic World wraz z naklejkami. Najmłodsi miłośnicy klocków Lego i dinozaurów mogą już nie tylko rozwijać się poprzez zabawę niesamowitymi zestawami, ale i dzięki właśnie wydanym kolorowankom. Dobrą zabawą oprócz kloców, czy kolorowanek są także gry planszowe, o których stworzyliśmy artykuł, do któego serdecznie zapraszamy.

🖍 Każda kolorowanka Lego Jurassic World przedstawia inną scenę ze świata Lego Parku Jurajskiego. Niektóre z nich zawierają także sceny inspirowane serialem animowanym dla dzieci, o którym wspomnieliśmy już na początku artykułu, czyli „Lego Jurassic World Obóz Kredowy”.
Do każdej kolorowanki dodawane są specjalne naklejki Lego Jurassic World
, które urozmaicają proces tworzenia własnych dzieł na kartce oraz umożliwiają dowolne wykorzystanie ich według własnego uznania.

🖍 To, w jaki sposób i w jakich kolorach dzieci zdecydują się ożywić widniące na kolorowankach sceny, również zależy w 100% od nich samych. To rzadko spotykany, ale i świetnie przemyślany dodatek do serii Lego, który doceni absolutnie każdy najmłodszy miłośnik Lego.
Rodzice także bez dwóch zdań będą zadowoleni z faktu, iż ich pociechy rozwijają się również pod względem zdolności artystycznych i czysto manualnych.
Na tym produkcie skorzysta absolutnie każdy ❗️

Kolorowanka Jurassic World

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie klocki Lego Jurassic Park kupić?

Wszystkie zestawy z serii Lego Jurassic World oferowane przez firmę Lego posiadają szereg cech i funkcji, które sprawiają, że niesposób jest się im oprzeć. To, na jaki zestaw postawić zależy od tego, co najbardziej interesuje nas i nasze pociechy. Z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Zestaw Lego Jurassic Park czy warto kupić?

Tak! Każdy komplet Lego Jurassic World to znakomity pomysł na prezent dla każdego fana klocków Lego, serii popularnych i kultowych filmów o dinozaurach, jak i miłośników samych dinozaurów.

Czy Lego Jurassic Park pasuje do Lego City?

Tak. Klocki i elementy zawarte w zestawach z serii Lego City bez żadnego problemu pasują do zestawów innych serii Lego, takich jak na przykład właśnie Lego Jurassic World.