Klocki Lego Marvel

Klocki Lego Marvel to popularna seria klocków Lego w pełni inspirowana postaciami z popularnego filmu Avengers i serii komiksów amerykańskiego wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. Seria ta to nie tylko doskonale znane na całym świecie postacie, ale i różne rozmaite gadżety, budynki czy pojazdy.

Zestawy Lego Marvel oprócz klasycznych klocków Lego pełne są także wielu ciekawych i inspirujących detali oraz różnorodnych elementów urozmaicających komplety klocków z tej serii.
Dzięki klockom Lego Marvel będącymi podserią klocków Lego Super Heroes, dzieci mogą wcielić się w swoje ulubione postacie z uniwersum Marvela oraz odtwarzać dobrze znane im sceny z serii filmów Avengers, będących częścią MCU, czyli Marvel Cinematic Universe. Mogą one także tworzyć swoje własne i niezależne historie, a losy ich bohaterów znajdują się tylko i wyłącznie w ich rękach.

Klocki Lego Marvel oprócz znakomitej zabawy są także gwarancją rozwoju wyobraźni i kreatywności najmłodszych konstruktorów Lego, którzy bez dwóch zdań docenią to, co oferuje im seria klocków Lego Marvel Super Heroes.
W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przedstawić i przybliżyć wam nieco najlepsze i najciekawsze, naszym zdaniem, zestawy z tej serii Lego. Zapraszamy do lektury ❗️

 

 

Lego Marvel Super Heroes

✅ Jak już wspomnieliśmy klocki Lego Marvel to podseria klocków Lego Super Heroes, która powstała w 2012 roku, zainspirowana wydanym w tym samym roku kinowym hitem pod tytułem „Avengers”, ukazującym wszystkich superbohaterów Marvela na jednym ekranie ❗️
To właśnie głównie filmom opowiadającym historie protagonistów uniwersum amerykańskiego wydawnictwa komiksowego poświęcona jest seria klocków Lego Marvel Super Heroes.

Lego Marvel

Zestawy Lego Super Hero, czyli serii, której bohaterami są postacie pochodzące z najbardziej znanych komiksów i inspirowanych nimi filmów wydawnictw Marvel i DC Comics, to gwarancja wielu długich godzin wspaniałej zabawy pełnej niezapomnianych wrażeń dla każdego miłośnika klocków Lego i filmów czy komiksów o superbohaterach, ratujących świat przed zagładą i złoczyńcami ❗️
Po tym krótkim, aczkolwiek dosadnym wstępie, nadszedł więc czas na zaprezentowanie wam kilku poszczególnych zestawów z serii klocków Lego Marvel Avengers ❗️

 

 

Lego Rękawica Nieskończoności

⭐ Każdy, kto miał przyjemność oglądać filmy z serii Avengers, a w szczególności ich najnowsze części, doskonale wie czym jest rękawica nieskończoności, którą główny antagonista „mścicieli” – Thanos, chciał zgładzić cały świat.
Za pomocą sześciu kamieni nieskończoności, które zasilały całą rękawicę, Thanos jednym pstryknięciem palców mógł zniszczyć świat, a następnie odbudować go na nowo według swojego własnego uznania.
Firma Lego dzięki zestawom z serii klocków Lego Marvel Super Heroes umożliwia dorosłym fanom Marvela i klocków Lego na zbudowanie swojej własnej rękawicy nieskończoności z Lego wraz z sześcioma kamieniami zasilającymi całość ❗️

➡️ Zestaw o numerze katalogowym 76191 – Lego Marvel Super Heroes Rękawica Nieskończoności przedstawia model najgroźniejszej broni największego wroga avengersów ❗️

✅ Ta realistycznie wyglądająca rękawica została zaprojektowana z niesamowitą dbałością o każdy szczegół i odzwierciedla wszystkie jej detale, które mogliśmy zauważyć w filmie. Model składa się z 590 elementów Lego i posiada funkcję ruchomych palców ❗️
Charakteru całej konstrukcji nadają jaskrawe kamienie nieskończoności z Lego, bez których ciężko byłoby wyobrazić sobie całą rękawicę. Całość uzupełniona jest specjalną tabliczką z opisem przyczepioną do solidnej podstawki. Model ten to prawdziwa gratka dla absolutnie każdego miłośnika filmów i komiksów Marvela, który przyniesie mnóstwo satysfakcji podczas procesu jego składania.
Postawiony w dowolnym miejscu będzie zachwycał każdego, komu przyjdzie zobaczyć go na własne oczy ❗️

Lego Marvel Rękawica Nieskończoności

☝️ Ta imponująca rękawica nieskończoności z Lego ma ok. 31 cm wysokości, 13 cm szerokości i 11 cm głębokości i z pewnością zrobi wrażenie na każdym ❗️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 429,99zł.

 

➡️ Jeśli oglądaliście ostatnią część filmu Avengers pod tytułem „Avengers: Koniec Gry” dobrze wiecie czym będzie kolejny zestaw z serii Lego Avengers Marvel, czyli Lego Marvel Super Heroes o numerze katalogowym 76223 Nanorękawica.
Ta cybernetyczna rękawica nieskończoności z Lego prezentuje się równie okazale i imponująco co jego poprzednik opisany przez nas powyżej.

Model ten składa się z 675 klocków Lego i różni się od poprzedniej rękawicy nieskończoności paroma istotnymi szczegółami i detalami, które zachwycą każdego fana MCU i każdego, komu podobał się ostatni film, w którym znani z serii Marvel Avengers Lego superbohaterowie ratowali świat przed zagładą.
Będzie to znakomity prezent i pamiątka dla każdego miłośnika uniwersum Marvela! Mało tego, dzięki swoim imponującym rozmiarom będzie również doskonale prezentował się jako element ozdoby pomieszczenia w każdym domu czy mieszkaniu ❗️

☝️ Jego rozmiary wynoszą ok. 31 cm wysokości, 12 cm szerokości i 9 cm głębokości, a cena katalogowa 329,99zł.

 

 

Lego Młot Thora

⭐ Uniwersum Marvela, które podziwiać możemy także w serii klocków Lego Super Heroes, podobnie jak poszczególni superbohaterowie, ma mnóstwo fanów rozsianych po całym świecie.
Wśród wielu z nich znajdziemy osoby, które szczególnym uczuciem darzą wybranych przez siebie bohaterów. Thor, Ironman, Spiderman, Kapitan Ameryka czy chociażby Hulk – każdy z nich ma swoją własną oddaną i wierną rzeszę fanów. Pewnym jest zatem fakt, że przy zakupie akcesoriów związanych z danymi bohaterami każdy fan będzie chciał znaleźć coś dla siebie.
⭐ Naprzeciw oczekiwaniom fanów Marvela wychodzi m.in. właśnie firma Lego, która wśród zestawów z serii klocków Lego o superbohaterach Marvela oferuje te przeznaczone zarówno wszystkim avengersom i ich przygodom łącznie, jak i poszczególne akcesoria znane i kojarzone z każdym z nich z osobna.

➡️ Jednym z takich właśnie zestawów jest ten o numerze katalogowym 76209 – Lego Marvel Super Heroes Młot Thora.
Fani Marvela na pierwszy rzut oka docenią każdy wiernie odwzorowany detal magicznej broni nordyckiego boga piorunów.

Lego Marvel Młot Thora

Szczegółowy model Mjölnira to wręcz obowiązkowa pozycja na liście każdego kolekcjonera Lego, będącego jednocześnie fanem MCU. Lego Młot Thora zaprojektowany został z myślą o każdym miłośniku przygód syna Odyna – największego i najważniejszego władcy Asgardu, czyli królestwa nordyckich bóstw.
Ten 46-centymetrowy model kultowego młota postawiony jest na specjalnej podstawce z plakietką informacyjną zawierającą słowo „Mjölnir”. W komplecie znajduje się również minifigurka Thora oraz bardzo ciekawa funkcja, jaką jest specjalny schowek w obuchu młota, w którym znajdziemy niewielkie modele Rękawicy Nieskończoności, teseraktu i Płomienia Odyna ❗️

☝️ Składanie tego modelu z całą pewnością każdemu przyniesie mnóstwo przyjemności, a podziwianie już złożonego młota budzić będzie ogromną i wręcz niemożliwą do opisania słowami satysfakcję ❗️
Wszystko to w cenie katalogowej wynoszącej 569,99zł ❗️

 

 

Lego Marvel Avengers

⭐ W artykule na temat klocków Lego Marvel Super Heroes nie mogłoby zabraknąć również i tych zestawów, które poświęcone zostały nie tylko poszczególnym akcesoriom z uniwersum Marvela, ale i tym inspirowanym scenami dobrze znanym z filmów o słynnych superbohaterach.
Dziś przygotowaliśmy dla was dwa z takich właśnie zestawów.

➡️ Jednym z nich jest zestaw Lego Marvel Super Heroes o numerze katalogowym 76166 – Walka o Wieżę Avengersów. Ten składający się z 685 elementów Lego komplet zawiera mnóstwo fenomenalnych i inspirujących detali i funkcji, które spodobają się absolutnie każdemu fanowi Marvela – bez względu na wiek.

✅ W skład zestawu wchodzą pięciopoziomowy model słynnej tytułowej Wieży Avengersów, która umożliwia jej otwarcie, pozwalając na dostęp do wszystkich siedmiu pomieszczeń, znajdujących się w jej środku. Są to pomieszczenie z reaktora łukowym, którego rdzeń można „wysadzić”, zbrojownia, laboratorium techniczne, więzienie oraz garaż i dwa balkony ❗️
W zestawie znajduje się także siedem minifigurek z Lego Avengers, przedstawiających postacie Iron Mana, Czarnej Wdowy, ich przeciwnika Red Skulla oraz jego dwóch agentów. Zestaw zawiera również dwa dodatkowe pancerze Iron Mana w różnych kolorach ❗️

Lego Marvel Walka o Wieżę Avengersów

✅Wśród mnóstwa funkcji, jakie oferuje ten zestaw znajdziemy także opcję „wysadzenia” ściany więzienia, zapadającego się balkonu czy wyrzutnię pocisków rakietowych. Zestaw ten to gwarancja długiej, inspirującej i satysfakcjonującej zabawy pełnej wrażeń dla każdego.
Aby wyciągnąć z tego zestawu jeszcze więcej, dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i wymyślić swoją własną historię, którą odtworzą za jego pomocą. Pewnym jest, że na brak wrażeń i nudę nie będą mogły narzekać.

☝️ Oprócz bycia doskonałą zabawką dla dzieci, zestaw ten idealnie sprawi się także w roli dumnej i zachwycającej ozdoby każdego pomieszczenia – wszystko to dzięki swoim fascynującym wymiarom, funkcjom i detalom, jakie posiada. Cena katalogowa tego zestawu wynosi 399,99zł.

 

➡️ Drugim zestawem, który przeniesie nas i nasze pociechy w świat znany nam tylko i wyłącznie z komiksów i ekranów kin lub telewizorów będzie zestaw Lego Marvel Super Heroes Bitwa w kwaterze Avengersów o numerze katalogowym 76131.

Zestaw składa się z 699 klocków Lego i zawiera szczegółowy model piętrowego budynku biurowego, lądowiska dla helikoptera i garażu oraz helikoptera i samochodu terenowego.
W komplecie nie zabrakło również miejsca dla kilku minifigurek z Lego Marvel Avengers, takich jak Iron Man, Kapitan Marvel, Ant-Man wraz z jego mikrofigurką przedstawiającą jego mikroskopijną wersję, Nebula oraz nieco większe od reszty ruchome figurki Hulka i Thanosa wraz z jego czterorękim sługą ❗️
✅ Za pomocą tych figurek i funkcji, jakie oferuje ten zestaw można odegrać wszystkie sceny dobrze znane z filmów i komiksów o Avengersach lub też pozwolić sobie na popis kreatywności, uruchomić wyobraźnie i wymyślić swoje własne historie. Absolutnie nic nas w tym nie ogranicza ❗️

☝️ Możemy tworzyć własne wydarzenia, a losy bohaterów znajdują się w naszych rękach i zależą od tego, w jaki sposób postanowimy je poprowadzić.

✅ Jak już wspomnieliśmy, w zestawie znajdują się dwa pojazdy. Ten naprawdę fenomenalny i inspirujący zestaw konstrukcyjny zawiera zbudowany z klocków Lego helikopter z ruchomymi, obracającymi się śmigłami i szybkostrzelnym działkiem na sześć klocków oraz terenówkę z obrotową wieżyczką, na której zamontowane są dwa miotacze klocków ❗️

Lego Marvel Bitwa w Kwaterze Avengersów

Oprócz tego w zestawie znaleźć można także główną atrakcję, czyli siedzibę Avengersów, w skład której wchodzą dwa logo z symbolem Avengersów na ścianach zewnętrznych i obrotowe sprężynowe działko na dachu. Na parterze znajduje się wejście, zbudowany z klocków obrotowy komputer i laserowy sejf.
Na piętrze jest sala konferencyjna dla naszych superbohaterów, stół z tajnym schowkiem, obrotowe drzwi prowadzące na lądowisko dla helikoptera oraz rozmaite akcesoria.

W zestawie znajduje się także lądowisko dla helikoptera z dwoma podwójnymi miotaczami klocków i przejściem prowadzącym do budynku biurowego, garaż na terenówkę z rampą, otwieranym szlabanem i obrotowym oraz przechylanym radarem, a także stojaki na narzędzia z łomem, kluczem, spawarką i piłą tarczową.

✅ Pośród wielu różnorodnych i naprawdę ciekawych akcesoriów znajdziemy aż dziesięć, przedstawiających elementów mocy Kapitan Marvel, miecz Nebuli, topór bojowy Thanosa i wiele innych detali urozmaicających cały zestaw i nadających mu jeszcze więcej charakteru.
Jesteśmy przekonani, że zestaw ten to prawdziwa gwarancja niesamowitej i niezapomnianej zabawy pełnej wrażeń i emocji, która „wciągnie” dzieci w świat Marvela na wiele długich godzin oraz sprawi im mnóstwo szczęścia i radości. Mało tego, z pewnością przyczyni się również do rozwoju ich wyobraźni oraz kreatywności.

Nie ma przecież nic lepszego niż nauka i rozwój poprzez dobrą zabawę, prawda ❓
Sam proces składania całego zestawu również będzie bardzo satysfakcjonujący, a dzięki znajdującym się w zestawach Lego przejrzystym instrukcjom banalnie prosty! Ten, jak i wiele innych zestawów z serii Lego Marvel Super Heroes to coś dla absolutnie każdego. Są to zestawy, w których każdy znajdzie coś dla siebie ❗️

☝️ Cena katalogowa tego pakietu wynosi 449,99zł i nie da się ukryć faktu, że jest to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają Marvela, jego bohaterów i klocki Lego. Obecnie jednak jego najniższa cena, jaką znaleźć można na rynku wynosi ok. 600zł, co absolutnie nikogo z nas nie powinno dziwić.
Zestaw ten w końcu ma w zasadzie wszystko to, czego można byłoby oczekiwać od zestawu takiego jak ten ❗️

 

 

Lego Marvel Kalendarz Adwentowy

⭐ Święta to coś, na co z pewnością co roku czeka każdy z nas. Niezależnie od wieku okres ten to czas magiczny, który każdemu z nas kojarzy się zupełnie inaczej.

Lego Marvel Kalendarz Adwentowy Strażnicy Galaktyki

⭐Czas spędzony w gronie najbliższych, prezenty pod choinką, stół pełen świątecznych potraw – to wszystko to zaledwie kilka z wielu rzeczy, które każdy z nas byłby w stanie wymienić, mówiąc i myśląc o świętach Bożego Narodzenia. Czas adwentu, poprzedzający święta, równie dobrze jak one same może także wzbudzać wiele pozytywnych skojarzeń, zwłaszcza u dzieci.
⭐ Wszystko to m.in. za sprawą słynnego kalendarza adwentowego, który służy dzieciom do odliczania pierwszych 24 dni grudnia aż do Bożego Narodzenia. Każdy dzień to osobne okienko, kryjące całkiem inną niespodziankę.
Firma Lego zadbała również i o tę „gałąź” swojej działalności, produkując i oferując swoim klientom specjalne kalendarze adwentowe Lego, które podobnie jak klasyczne kalendarze, kryją wiele ciekawych do odkrycia elementów.

➡️ Dziś zaprezentujemy wam dwa zestawy oferujące kalendarz adwentowy Lego Marvel Super Heroes. Jednym z nich będzie Lego kalendarz adwentowy o numerze katalogowym 76231, czyli kalendarz adwentowy ze strażnikami galaktyki ❗️

✅ Każde okienko kryje innego klocka Lego z serii Marvela. W znajduje się mnóstwo akcesoriów i minimodeli Lego znanych z uniwersum Marvela oraz seriali Disney+ należących właśnie do MCU, takich jak na przykład dron, blaster, statek Strażników Galaktyki, bałwan w zbroi Thanosa i wiele innych rozmaitych elementów, które mogą urozmaicić każdy zestaw z serii Lego Marvel Super Heroes, jaki tylko wpadnie w nasze posiadanie ❗️

☝️ W zestawie znajdują się także minifigurki Lego, przedstawiające bohaterów Strażników Galaktyki, w tym na przykład figurka Star-Lorda, Rocketa, Groota i Mantis. Całość składa się z aż 268 elementów, a jej cena katalogowa wynosi 159,99zł ❗️

 

➡️ Drugim kalendarzem adwentowym z Lego Marvel Super Heroes będzie ten o numerze katalogowym 76196, czyli kalendarz adwentowy z Lego Avengers ❗️

Lego Marvel Kalendarz Adwentowy Avengersi

✅ Zestaw podobnie jak poprzedni opisany przez nas kalendarz również kryje wiele ciekawych i rozmaitych elementów znanych każdemu fanowi filmów Marvela, zwłaszcza tym, którzy uwielbiają serię filmów „Avengers”.
Pośród wielu akcesoriów i minifigurek Lego znaleźć można takie ciekawości, jak na przykład minifigurki Iron Mana, Spidermana, Thora z młotem, Kapitan Marvel, Nick Fury oraz minifigurka Thanosa z rękawicą nieskończoności.
Oprócz tego w zestawie znajdują się także miniaturowe modele rękawicy nieskończoności, zbrojowni Tonego Starka, a nawet wieży Avengersów❗️

☝️ Wszystko to w cenie katalogowej wynoszącej 129,99zł ❗️
Wszystkie dzieci, bedące fanami Marverla będą wręcz zachwycone tym wspaniałym prezentem, urozmaicającym im czas oczekiwania i odliczania do świąt Bożego Narodzenia ❗️

 

 

Klocki Lego Batman

⭐ Seria klocków Lego Super Heroes to nie tylko zestawy przedstawiające bohaterów i całe uniwersum Marvela. Wśród ogromnej oferty kompletów Lego Marvel Super Heroes znalazły się także i te dedykowane innemu, równie potężnemu i posiadającemu swoją rzeszę fanów wydawnictwu komiksowemu, jakim jest DC Comics ❗️
⭐ Odwieczna „wojna” pomiędzy miłośnikami Marvela, a fanami DC na dobre zakorzeniła się już w popkulturze, niczym „wojna” między użytkownikami PlayStation i Xboxa.

Lego DC Super Heroes to co prawda zupełnie inna seria klocków Lego niż ta, którą opisaliśmy wam powyżej i jak całe uniwersum DC od Marvela dzieli ją sporo różnic.
Większość z nich postaramy się opisać wam później, jednak na razie skupmy się na zestawach z serii Lego DC dedykowanych jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci stworzonych przez wydawnictwo komiksowe z siedzibą w Nowym Jorku. Wszystkie zestawy Lego Batman mają w sobie coś, na co warto zwrócić uwagę i co oprócz przyciągania wzroku sprawia, że zabawa klockami Lego może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom ❗️

Lego Batman

🦇Czas na zaprezentowanie wam kilku, wybranych przez nas, zestawów z serii klocków Lego DC Super Heroes, przedstawiających postać Batmana ❗️

 

 

Lego Batman zestawy

➡️ Pierwszym zestawem Lego DC, nad którym postanowiliśmy pochylić się nieco bardziej będzie zestaw Lego o numerze katalogowym 76138, czyli Lego DC Super Heroes Batman i ucieczka Jokera ❗️
Ten składający się ze 171 elementów komplet oferuje nam model Azylu Arkham z mnóstwem szczegółów inspirujących do zabawy. Dzieci mogą na przykład zaczepić hak na łańcuchu o ścianę jednej z dwóch cel więziennych i zburzyć ją, ciągnąc łańcuch motocyklem Harley Quinn.
W komplecie znajdują się także cztery minifigurki Lego, w tym figurka Lego Batman, Lego Batman Joker i Lego Batman Harley Quinn w strojach więziennych oraz minifigurka strażnika więziennego ❗️

Azyl Arkham do zbudowania cechuje się wieloma ciekawymi i rozmaitymi funkcjami, takimi jak otwierana barierka, drzwi wejściowe ze zdejmowaną zasuwą, obrotowy szperacz zbudowany z klocków Lego, ekran telewizyjny z wizerunkiem Jokera i złożony z klocków Lego panel sterowania z odczepianymi kajdankami.
W wieży strażniczej, będącej częścią całego modelu więzienia, stoi specjalne siedzenie dla minifigurki, a w każdym z dwóch więziennych skrzydeł jest otwierana cela.
W więzieniu znajdują się również trzy przedmioty należące do przeciwników Batmana. Są to złożony z klocków Lego pojemnik gazu przerażającego Stracha na wróble, zamrażacz Mr. Freeze’a oraz kapelusz Pingwina ❗️

Lego DC Batman Ucieczka Jokera

✅ W zestawie znajdują się także dwa pojazdy. Motocykl Harley Quinn oraz helikopter Batmana z podwoziem startowym, otwieranym kokpitem z miejscem dla minifigurki oraz obracającymi się wirnikami.
Całość uzupełnia specjalna katapulta z modelami bomb, których przeciwnicy mogą użyć w walce z Batmanem oraz mnóstwo różnorodnych akcesoriów i elementów znanych z filmów i seriali o mrocznym rycerzu. Wszystko to składa się na gwarancję niezwykle kreatywnej i przede wszystkim udanej zabawy, która przyniesie mnóstwo szczęścia i radości wszystkim dzieciom, które będą miały okazję złożyć cały zestaw i zacząć zabawę nim.

☝️ Cena katalogowa, jaką przyjdzie zapłacić nam za ten komplet Lego wynosi 179,99zł.

 

➡️ Kolejnym równie wartym uwagi zestawem Lego DC Batman będzie zestaw Lego Jaskinia Batmana: Pojedynek z Człowiekiem-Zagadką❗️
Zestaw o numerze katalogowym 76183 składający się z 581 klocków Lego to doskonały prezent na każdą okazję dla każdego fana serii DC Comics.

✅ Zestaw ten zawiera naprawdę szczegółową odwzorowaną siedzibę Batmana, zawierającą szereg ciekawych funkcji, detali oraz akcesoriów, inspirujących do kreatywnej zabawy. Znajdują się wśród nich komputery, narzędzia i spawarka do naprawy pojazdów.
Boczne ściany jaskini są zamocowane na zawiasach, dzięki czemu można je obracać pod różnymi kątami, aby mieć więcej miejsca na zabawę. Na jednej z nich wisi duży plan miasta Gotham City, a na drugiej stelaż na narzędzia Batmana.

Zestaw zawiera również figurki Lego Batman, takie jak Batman, Selina Kyle, Człowiek-Zagadka, Drifter, Alfred i komisarz Gordon. Wszystkie znajdujące się w zestawach z serii Lego Batman figurki prezentują się naprawdę świetnie i urozmaicają każdy z nich, nadając im jeszcze więcej charakteru.
Satysfakcja z inspirującej i kreatywnej zabawy jest wręcz nie do opisania, a sam proces składania całej konstrukcji jest równie warty uwagi. W komplecie znaleźć możemy także motocykl Batmana i więzienie przygotowane specjalnie dla jego przeciwników.

Lego DC Jaskinia Batmana: Pojedynek z Człowiekiem Zagadką

✅ Co ciekawe, zestaw ten w każdej chwili połączyć możemy z innym, który opiszemy dla was poniżej ❗️ Wszystko to sprawi, że radość i satysfakcja płynąca z zabawy będzie jeszcze większa niż dotychczas ❗️

☝️ Cena katalogowa za ten zestaw wynosi 329,99zł.

 

➡️ Zestaw, o którym wspomnieliśmy przed chwilą, który połączyć można z tym opisanym przez nas wyżej to zestaw Lego o numerze katalogowym 76181 – Lego DC Super Heroes Batmobil: Pościg za Pingwinem ❗️

✅ W zestawie oprócz figurek Batmana i jego przeciwnika Pingwina, znajduje się także szczegółowo i realistycznie odwzorowany model słynnego pojazdu Batmana – Batmobilu ❗️
Batmobil z Lego w swoim arsenale posiada dwa działka sprężynowe, które po naciśnięciu specjalnych płytek, znajdujących się na masce pojazdu, wystrzeliwują dwa ogromne pociski! Realizmu całemu kompletowi nadaje także specjalny klocek imitujący niebieskie płomienie, które w każdej chwili doczepić możemy do rury wydechowej, aby nadać pojazdowi jeszcze więcej charakteru ❗️
✅ Przednia szyba i dach pojazdu Batmana można zdjąć, aby umieścić w jego środku figurkę Lego. Oprócz tego i wielu innych ciekawych elementów w zestawie znajduje się również wyrzutnia rakiet i miotacz ognia, którym Pingwin bronić będzie się przed ścigającym go Batmanem.

☝️ Cały zestaw składa się z 392 klocków Lego, a jego cena katalogowa wynosi 139,99zł. A gdy dzieci chcą zbudować swoje własne Gotham City to umożliwią im to kolcki z Lego City.

 

 

Lego DC vs Lego Marvel – różnice

Różnic między największymi dziełami wytwórni DC i Marvel jest sporo. Zaczynając od bohaterów, ich przeciwników i historii na stylu w jakim zostało przedstawione całe uniwersum kończąc.
To, w jakim stylu studio DC Comics zdecydowało się stworzyć cały świat swoich komiksów i filmów widać gołym okiem. Uniwersum DC jest zdecydowanie mroczniejsze niż świat przedstawiony w komiksach czy filmach Marvela. Target, do jakiego skierowane zostały twory obu wytwórni również dość mocno się od siebie różni.

⭐ Nie jest żadną tajemnicą, iż wydarzenia opisane przez Marvela w kolorowym, momentami zabawnym i radosnym stylu skierowane są głównie dla młodszych miłośników przygód superbohaterów. DC stawia na mrok, tajemnicę, powagę i dojrzałość.
Żarty i postacie, jakimi posługuje się DC również są ewidentnie przeznaczone dla starszych i dojrzalszych odbiorców
. Niektóre z filmów DC momentami przypominają horrory i jeżą włos na ciele niejednego widza.

Lego Różnice Między DC a Marvelem

➡️ Taka polityka ewidentnie się sprawdza, gdyż w ostatnim czasie filmy stworzone przez Warner Bros (wytwórni filmowej współpracującej z DC Comics) spotykały się z niespotykanymi zbyt często dotąd pozytywnymi opiniami i recenzjami.
Mogłoby się wręcz wydawać, że Marvel poniekąd pozazdrościł DC sukcesu, gdyż najnowsze filmy MCU zdają się w równie mrocznym i momentami przerażającym klimacie, co te od DC Comics. Marvel zaczął nieco odbiegać od swojego kolorowego, wesołego i „cukierkowego” stylu, do jakiego zdążył już przyzwyczaić swoich fanów.
Jednak patrząc na recenzje i opinie ich ostatnich produkcji raczej wyszło im to na dobre.

Co jednak z zabawkami i klockami Lego dedykowanym zarówno DC, jak i Marvelowi ❓
Czy wszystkie te różnice wpływają jakkolwiek na to, jakie zestawy powinny trafić w ręce dzieci, a jakie przeznaczone zostały głównie dla dorosłych ❓
➡️ Niekoniecznie ❗️  Klocki Lego to zupełnie osobna kwestia, a jedną z wielu pozytywnych cech charakterystycznych dla zabawek firmy Lego jest fakt, iż zestawy te przeznaczone są absolutnie dla każdego – niezależnie od jego wieku czy płci ❗️
Wśród ogromnej oferty zestawów z serii Lego Super Heroes każdy znajdzie coś dla siebie ❗️ To, czy postawimy na zestawy Lego Marvel Super Heroes, czy Lego DC Super Heroes zależy już tylko od nas samych i tego, które uniwersum jest bliższe naszemu sercu. Decyzje zatem pozostawiamy wam ❗️

 

 

Lego Marvel figurki

⭐ Każda seria klocków Lego w swoich zestawach zawiera także minifigurki Lego, bez których ciężko byłoby wyobrazić sobie poszczególne komplety. W większości serii znaleźć można jednak specjalne saszetki Lego, w których znaleźć można daną minifigurkę z poszczególnych serii Lego.
⭐ Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku serii Lego Marvel Super Heroes, która w swej okazałej ofercie posiada również i takie właśnie saszetki z postaciami z Lego Marvel.

Lego Marvel Figurki

✅ Każda saszetka Lego kryje inną postać, za pomocą której w każdej chwili możemy uzupełnić lub urozmaicić nasze zestawy.
Lego Marvel Minifigures to seria Lego, która jak sama nazwa wskazuje zawiera specjalne foliowe opakowania z figurkami postaci z uniwersum Marvela w środku! Cena jednej saszetki to 16,99zł. Do zebrania mamy aż 12 bohaterów MCU.
✅ Są wśród nich Scarlet Witch, The Vision, Monica Rambeau, Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka, Loki, Sylvie, T’Challa Star-Lord, Kapitan Carter, Gamora z mieczem Thanosa, Spider-Man łowca zombie oraz Zombie Kapitan Ameryka.
Dacie radę zebrać je wszystkie ❓ Trzymamy kciuki ❗️

 

 

Lego Marvel Spider-Man

🕷Człowiek-pająk to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych postaci uniwersum Marvela i chyba najbardziej z nim kojarzona.
Kultowy już Spiderman ma swoją własną ogromną i wierną rzeszę fanów na całym świecie i po prostu nie mogłoby zabraknąć go, jak i specjalnie dedykowanych mu zestawów, w ofercie serii Lego Marvel Super Heroes ❗️

🕷Z uwagi na ten właśnie fakt zapraszamy do przeczytania o kilku, specjalnie wybranych przez nas, zestawach, w których „władca pająków” gra główną i najważniejszą rolę ❗️

 

 

Lego Spider-Man zestawy

🕷Wszystkie zestawy Lego Spiderman z serii Lego Marvel Super Heroes prezentują się naprawdę znakomicie, są ciekawe, inspirujące i przyciągają uwagę wieloma różnymi i imponującymi funkcjami i detalami.
Gdybyśmy jednak chcieli zaprezentować wam wszystkie zestawy dedykowane człowiekowi-pająkowi to z pewnością zabrakłoby nam czasu. Pozwólcie zatem, że bez zbędnego przedłużania przejdziemy do przedstawienia zaledwie kilku z nich.

Lego Marvel Spider-Man i Upiorny Jeździec Kontra Carnage

➡️ Pierwszym zestawem, w którym głównym bohaterem jest Spiderman Lego Marvel jest zestaw o numerze katalogowym 76173, czyli Spider-Man i Upiorny Jeździec kontra Carnage ❗️

Zestaw ten składa się z 212 elementów i oprócz figurek postaci, które znaleźć możemy już czytając tytuł zestawu, zawiera również stylowy i imponujący „płonący” samochód z turbosprężarką zamienioną na wyrzutnię pocisków, za pomocą których bohaterowie mogą pokonać przerażającego Carnage’a ❗️
✅ Model tego solidnego samochodu posiada funkcję zdejmowanego dachu i odłączanych płomieni, po zdjęciu których w każdej chwili samochód możemy zamienić w klasyczny i stylowy muscle car. Pojazd posiada również działko na trzy klocki wystające spod maski w miejscu turbosprężarki.

☝️ Dzieciaki czeka naprawdę długa i kreatywna zabawa pełna wielu emocji i niezapomnianych wrażeń! Cena katalogowa tego kompletu wynosi zaledwie 89,99zł.

 

➡️ Następny zestaw, nad jakim postanowiliśmy się nieco pochylić jest komplet Lego Marvel Super Heroes – Monster truck Spider-Mana kontra Mysterio o numerze katalogowym 76174 ❗️

Zestaw ten trafił na rynek w styczniu 2021 roku, a jego cena katalogowa wynosi 229,99zł. Pakiet składa się z 439 elementów Lego i zawiera solidny i szczegółowy model potężnego tytułowego monster trucka naszego pajęczego przyjaciela, który posiada wyrzutnię sieci na dachu i dodatek w postaci dwóch pajęczych dronów, z których każdy posiada po dwa działka.
Zawieszenie pojazdu jest w pełni działające, co tylko dodaje realizmu całemu pakietowi. Całość uzupełniona jest wieloma ciekawymi i różnorodnymi akcesoriami i figurkami bohaterów uniwersum spidermana, w tym sam Spider-Man, Spider-Gwen, Mysterio, a także kultowy przeciwnik Petera Parkera (spidermana), czyli sam Doctor Octopus ❗️

☝️ Zestaw ten to prawdziwa gratka dla każdego fana człowieka-pająka, który bez cienia wątpliwości doceni każdy aspekt tego kompletu ❗️

 

➡️ Ostatnim zestawem z serii Lego Marvel Spiderman Lego jest pakiet zatytułowany Pajęczy odrzutowiec kontra mech Venoma ❗️

Lego Marvel Spider-Man  Pajęczy odrzutowiec kontra mech Venoma

✅ Jak już możecie się domyślać po samej nazwie w zestawie oprócz oczywistej figurki Spider-Mana znalazło się także miejsce dla figurki Venoma! Venom Spiderman Lego wraz ze swoim imponującym mechanicznym robotem, za sterami którego możemy go posadzić, otwierając kokpit mecha, to ciekawa i niezwykle urozmaicająca cały zestaw atrakcja, której detale doceni absolutnie każdy.
Mech Venoma posiada w pełni ruchome kończyny, udostępniając tym samym dzieciom ogromne pole do popisu w trakcie kreatywnej i pomysłowej zabawy, na jaką postanowią się zdecydować.
Pajęczy odrzutowiec Spider-Mana uzbrojony jest w miotacz dysków i wystrzeliwane rakiety, za pomocą których człowiek-pająk będzie mógł dzięki nam pokonać swojego odwiecznego i najgroźniejszego przeciwnika ❗️

☝️ Zestaw uzupełniony jest wieloma rozmaitymi i ciekawymi akcesoriami, które tylko i wyłącznie nadadzą charakteru zabawie naszych dzieci. Komplet zawiera 371 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 189,99zł.

 

 

Lego Marvel Hulk

⭐ Zdecydowanie największy i najsilniejszy pośród wszystkich superbohaterów Marvela (no, może nie licząc Thora) zielony Hulk to postać, której po prostu chyba nie da się nie lubić ❗️
⭐ Mimo swej przerażającej aparycji i postrachu, jaki budzi nie tylko wśród wrogów, ale i zwykłych obywateli uniwersum Marvela, postać ta ma w sobie coś, co sprawia, że jej widok od razu rozgrzewa serca wszystkich fanów Avengersów. Hulk Lego z serii Lego Marvel Super Heroes to kolejna postać, która doczekała się wielu naprawdę ciekawych zestawów autorstwa firmy Lego.

➡️ Jednym z takich właśnie kompletów jest zestaw o numerze katalogowym 76144 – Upadek helikoptera Hulka.

✅ W komplecie oprócz tytułowego modelu helikoptera Hulka z dwoma działkami wystrzeliwującymi pociski znajdują się również minifigurki głównych bohaterów filmu Avengers, w tym Czarna Wdowa, Pepper Potts (żona Iron-Mana, znana inaczej pod pseudonimem Rescue) oraz coś, czego nie mogło tutaj zabraknąć, czyli Hulk Lego figurka ❗️ Cały komplet uzupełniają dwie minifigurki przeciwników „Mścicieli”, czyli Chitauri Lego.
W skład zestawu wchodzi także wrogi i w pełni ruchomy model lewiatana, którego podziwiać mogliśmy w scenach ostatecznej bitwy w ostatnim filmie MCU spod szylud „Avengers”, czyli „Avengers: Koniec Gry” ❗️

Lego Marvel Upadek Helikptera Hulka

Zestaw składa się z 482 elementów i zawiera mnóstwo rozmaitych i naprawdę ciekawych akcesoriów, obok których fani Marvela na pewno nie przejdą obojętnie! Zestaw ten urozmaicony jest m.in. broń elektryczna, należąca do Rescure czy rękawica nieskończoności z czterema kamieniami w komplecie, dzierżona przez samego Hulka ❗️

☝️ Charakteru temu zestawowi nadaje także latając pojazd wrogów Avengersów, dzięki któremu dzieci mogły będą przenieść wydarzenia i sceny, jakie postanowią odegrać, także do przestrzeni powietrznej ❗️
Cena katalogowa tego zestawu wynosi 279,99zł.

 

 

Lego Marvel Iron Man

⭐ Tak, jak i w przypadku Spider-Mana, Thora czy przedstawionego przez nas przed chwilą Hulka, tak i Iron Man jest postacią, bez której ciężko wyobrazić sobie świat Marvela, a co dopiero filmy o Avengersach, których Tony Stark w swej żelaznej zbroi jest jednym z głównych i najważniejszych bohaterów.
Ci, którzy mieli przyjemność oglądać filmy MCU doskonale wiedzą, o czym mowa. Aspekt ten sprawia, że w serii klocków Lego Marvel Super Heroes również nie mogło zabraknąć zestawów dedykowanych popularnemu multimiliarderowi – Tonemu Starkowi ❗️

➡️ Każdy zestaw Lego Iron Man to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów filmów czy komiksów Marvela.
Jednym z nich jest komplet, który każdy, kto nazywa siebie samego miłośnikiem Marvela, a jego ulubionym superbohaterem jest nie kto inny, jak sam Iron Man, obowiązkowo powinien mieć w swojej kolekcji.

✅ Jest to zestaw przedstawiający model figurki Iron Mana z Lego! Iron Man z Lego składa się z liczby 381 elementów i zawiera replikę wiernie i szczegółowo odwzorowanej kultowej zbroi Iron Mana z filmu „Avengers: Czas Ultrona”, będącym drugą częścią serii filmów o superbohaterach Marvela.
Model jest w pełni ruchomy, co z całą pewnością spodoba się każdemu ❗️ Figurkę tę można wszak użyć do kreatywnej i inspirującej zabawy, jak i ustawić na półce w dowolnie wybranej przez nas pozycji.

Lego Marvel Model Figurki Iron-Mana

✅ Świetnie sprawdzi się w roli zabawki, która pozwoli dzieciom oddać się na wiele długich godzin w świat Marvela, ale i jako dumna ozdoba i część kolekcji klocków Lego z serii Lego Marvel Super Heroes lub Lego Marvel Avengers. Bardzo ciekawą funkcją tego modelu jest bez wątpienia świecący klocek włączany przyciskiem, który rozświetla reaktor łukowy w piersi Iron Mana, dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w filmie. Funkcja ta bez dwóch zdań nadaje figurce realizmu.

☝️ Całość uzupełniona jest specjalną plakietką z informacjami o bohaterze. Cena katalogowa tego zestawu wynosi 199,99zł.

 

➡️ Seria klocków Lego Marvel Avengers Iron Man ma w swojej ofercie wiele naprawdę ciekawych i inspirujących do kreatywnej zabawy zestawów – zresztą dokładnie tak samo, jak wszystkie zestawy w każdej serii Lego.
Jest jednak jeden zestaw Lego Marvel Super Heroes, który sprawia, że każdy chciałby mieć go na własność ❗️ O jakim zestawie mowa ❓ Chodzi oczywiście o zestaw Lego o numerze katalogowym 76167, czyli Lego Marvel Super Heroes Zbrojownia Iron Mana ❗️

✅ W skład tego kompletu wchodzą minifigurki Tony'ego Starka, dwa okazale prezentujące się stroje Iron Mana, dwóch wrogich agentów A.I.M. oraz stylowy hot rod, którego można naprawić, a następnie posadzić za jego kierownicą postać Tony’ego Starka i nim jeździć!
✅ Zestaw posiada również wiele naprawdę ciekawych i różnorodnych akcesoriów, uzupełniających całość, takich jak miniaturowe trofeum w kształcie prototypu pancerza Iron Mana, broń elektryczna dla wrogów Iron Mana oraz broń wbudowana w hot roda, pozwalająca na strzelanie klockami Lego w przeciwników ❗️

☝️ Wszystko to okraszone zostało naprawdę inspirującą scenerią tytułowej zbrojowni Iron Mana.
Cena katalogowa, jaką przyjdzie zapłacić nam za ten gwarantujący ogrom naprawdę znakomitej zabawy wynosi niewiele, bo zaledwie 139,99zł❗️

 

 

Lego Marvel gry

⭐ Gry Lego od zawsze zbierały mnóstwo pozytywnych opinii i lawiny jak najbardziej przychylnych recenzji od krytyków i recenzentów gier wideo.
Większości z nas gry te kojarzą się z beztroskimi czasami dzieciństwa, kiedy to w pojedynkę lub rodzeństwem, kuzynostwem czy przyjaciółmi zasiadaliśmy się przed ekranami naszych monitorów, czy telewizorów na długie godziny, ogrywając nasze ulubione największe tytuły i kultowe filmowe hity w świecie klocków Lego.
Ale gdy nie chcemy, aby nasze pociechy ta dużo siedziały przed ekranem dużo zdrowszym rozwiązaniem są gry planszowe, o których także mamy artykuł na blogu.

Lego Marvel Gry

⭐ W zdecydowanej większości są to pozytywne wspomnienia. Seria Lego Marvel również doczekała się swoich własnych gier w klockowym uniwersum ❗️
Są to Lego Marvel Super Heroes, która doczekała się aż dwóch części (pierwsza wydana w 2013 roku, druga w 2017 roku, dostępna również w wydaniu Lego Marvel Super Heroes PS4) oraz Lego Marvel Avengers, która swoją premierę miała 29 stycznia 2016 roku i przedstawia fabułę filmów „Avengers” z 2012 roku oraz „Avengers: Czas Ultrona”.

Jest to kontynuacja gry Lego Marvel Super Heroes, jednak nie jest chronologicznie umiejscowiona względem swojej poprzedniczki.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Lego Marvel gdzie kupić?

Zestawy z serii klocków Lego Marvel kupić można w każdym stacjonarnym i internetowym sklepie z zabawkami dla dzieci.

Jakie klocki Lego Marvel wybrać?

To, na jaki zestaw Lego Marvel zdecydujemy się postawić, zależy od tego, czego szukamy, lubimy i co naprawdę nas interesuje. Wśród ogromnej oferty klocków Lego Marvel absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie!

Z jakiego kraju pochodzi Lego?

Firma Lego produkująca serię popularnych klocków o tej samej nazwie pochodzi z Danii.