Lego Architecture

Któż nie marzył nigdy o tym, aby podróżować po świecie
Wizja zwiedzania i oglądania na własne oczy najbardziej czarujących i niesamowitych miejsc na ziemi z całą pewnością w niejednym z nas robi ogromne wrażenie. Wyobrażenie zobaczenia na żywo tych wszystkich zapierających dech w piersiach widoków i niezwykłych zabytków zarówno tych starożytnych, jak i nowszych, to coś doprawdy pięknego. ⭐
Niestety nie wszyscy są w stanie sobie na to pozwolić, a świat zwiedzać mogą jedynie przed ekranami telewizorów, smartfonów czy tabletów.

Na ratunek przychodzi jednak firma Lego i jej seria klocków Lego Architecture, dzięki której dosłownie każdy z nas może podziwiać najsłynniejsze budowle z całego świata.
Wiernie odwzorowane repliki najbardziej niezwykłych obiektów i miejsc z praktycznie każdego miejsca na ziemi to coś, co każdy miłośnik podróży, architektury czy kultury i nie tylko powinien mieć w swoim domu, czy mieszkaniu.
Dbałość o szczegóły i detale, którą możemy podziwiać w zestawach z serii Lego Architecture sprawia, że podobnie jak ich ogromne pierwowzory, budzą one mnóstwo pozytywnych emocji. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy skupić się i przedstawić wam naszym zdaniem najciekawsze z nich.
A jak jest wśród nas jakiś zdolny młody budowniczy to zachęcamy do stworzenia własnego miasta za pomocą klocków Lego City ❗️
 

 

Lego Architecture London

Londyn to jedno z wielu miejsc na ziemi, które doczekało się własnych zestawów z serii Lego Architecture.
Stolica Wielkiej Brytanii bez dwóch zdań pochwalić się może wieloma wspaniałymi budowlami, które mnóstwo osób na całym świecie marzy, aby zobaczyć. Słynne na całym świecie Big Ben, Tower Bridge, London Eye czy niesamowity Buckingham Palace to obiekty, które miłośnicy podróży i klocków Lego mogą mieć na własność i podziwiać je w całej ich okazałości na półkach swoich domów czy mieszkań.
Cały miniaturowy Londyn jednak również doczekał się swojego własnego zestawu.

 

➡️ Zestaw Lego Architecture London o numerze katalogowym 21034 to zestaw, który jest prawdziwym hołdem dla architektonicznego bogactwa Londynu.
W komplecie tym znajdują się takie cuda brytyjskiej architektury jak londyńska Galeria Narodowa, Kolumna Nelsona, London Eye, Big Ben i słynny most Tower Bridge. Nad niektórymi z tych zabytków skupimy się nieco później, omawiając dedykowane im zestawy z serii Lego Architecture Londyn. ⭐

Zestaw ten wydany w 2017 roku zawiera 468 elementów, a znajdujące się w nim miniaturowe obiekty uzupełnia ozdobna plakietka z napisem „London”, która umieszczona jest na czarnej podstawce dołączonej do całego zestawu.
W komplecie znaleźć możemy również przezroczyste płytki imitujące Tamizę przepływającą przez Londyn. Skrzydła mostu Tower Bridge unoszą się, tworząc drogę dla statków.

Lego Architecture Londyn - Czas na Herbatkę!

☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 189,99zł, a w pakiecie znajduje się także specjalna broszura, która zawiera informacje o projektancie, architekturze i historii każdej z budowli.
Można w niej też znaleźć informacje o historii Londynu wraz z opisem jego architektonicznego dziedzictwa w języku angielskim.
Tekst w pozostałych językach świata pobrać można z oficjalnej strony internetowej firmy Lego. Ten, jak i wiele innych zestawów z serii Lego Architecture to obowiązkowy punkt na liście każdego kolekcjonera klocków Lego – szczególnie tych ciekawych świata i zafascynowanych podróżami po nim. ⭐

 

➡️ Kolejnym wartym szczególnej uwagi zestawem z serii Lego Architecture dedykowanym Londynowi jest ten o numerze katalogowym 21013, czyli Lego Architecture London Big Ben, wydany w 2012 roku.
Zestaw składa się z 346 klocków i prezentuje wieżę zegarową Big Ben, znajdującą się w północno-wschodnim narożniku cudownego Pałacu Westminster w Londynie.
Została ona wzniesiona w latach 1843–1859 po pożarze, który zniszczył większą część pierwotnego pałacu. Wieża jest zbudowana w klasycznym stylu z charakterystycznymi elementami neogotyckimi. Mechanizm zegarowy został zaprojektowany przez Edwarda Johna Denta zaraz po rozpoczęciu budowy wieży.⭐

Do zestawu dołączona jest również specjalna książeczka z informacjami i tym obiekcie i jego historii. Całość napisana jest w języku angielskim, jednak pozostałe wersje językowe tekstu pobrać można bezpłatnie na oficjalnej stronie internetowej Lego.
Model słynnego Big Bena ma ok. 19,6 cm wysokości, 9,6 cm szerokości i 9,6 cm głębokości, co sprawia, że będzie on dumnie prezentował się na półce każdego kolekcjonera klocków Lego i robił ogromne wrażenie na dosłownie każdym kto tylko będzie miał okazję zobaczyć go na własne oczy.

 

Jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze miejsce w całym Londynie i całej Wielkiej Brytanii również doczekało się swojego własnego zestawu.
➡️Pałac Buckingham, bo o nim mowa, posiada swój model w zestawie Lego Architecture Buckingham Palace o numerze katalogowym 21029. Ten wspaniały zestaw składa się z 780 elementów i naprawdę okazale przedstawia doskonale znaną na całym świecie oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów.⭐

✅W tym wspaniałym modelu największy nacisk położono na ukazanie wschodniego skrzydła pałacu i jego słynnego balkonu, a także dziedzińca i bram. Zestaw pokazuje też fragment popularnej alei The Mall, łączącej Buckingham Palace z Trafalgar Square, wraz z piętrowym autobusem, czarną taksówką i pomnikiem królowej Wiktorii.
Model ukazuje neoklasycystyczną fasadę wschodniego skrzydła Pałacu Buckingham i zawiera flagę królewską, dziedziniec i bramy pałacowe.

Model Pałacu Buckingham ma ok. 10 cm wysokości, 20 cm szerokości i 19 cm głębokości.
W zestawie klasycznie znajduje się również broszura, zawierająca informacje o projekcie, architekturze i historii budynku w języku angielskim
. Polską wersję językową broszury znaleźć i pobrać można na oficjalnej stronie internetowej Lego. ⭐
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 219,99zł, jednak aktualnie jego najniższa cena rynkowa wynosi aż 899,99zł.

 

 

Lego Architecture Paryż

✅Doskonale znana wszystkim stolica Francji, czyli Paryż, zwany też „miastem miłości”, to miejsce, którego absolutnie nie mogło zabraknąć w serii Lego Architecture.
Wspaniałe budowle, które podziwiać możemy właśnie w Paryżu takie jak popularna Wieża Eiffla czy Łuk Triumfalny po prostu musiały otrzymać zestawy z tej serii dedykowane właśnie im. Niesamowite modele tych obiektów znalazły miejsce również w tym artykule, o czym przeczytać będziecie mogli poniżej. ⭐

 

➡️ Pierwszym zestawem na jakim skupimy się jednak pod tym nagłówkiem będzie zestaw o numerze katalogowym 21044, czyli Lego Architecture Paris. Pakiet ten wydany w 2019 roku składa się z 649 elementów i zawiera panoramę z najsłynniejszymi atrakcjami Paryża.
Podziwiać możemy w nim bowiem Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieżę Montparnasse, halę Grand Palais i Luwr. Całość dopełniają obszary porośnięte trawą i drzewami oraz dekoracyjna plakietka z napisem „Paris”. ❤️

Lego Architecture Paryż - Zjedźmy Bagietkę!

Dołączona do zestawu broszura zawiera informacje o projektancie, architekturze i historii każdej z budowli. Można w niej też znaleźć informacje o historii Paryża wraz z opisem jego architektonicznego dziedzictwa.
Całość napisana jest w języku angielskim i francuskim, jednak bez żadnego problemu z oficjalnej strony internetowej Lego pobrać możemy również polską wersję językową.

✅Zestaw doskonale sprawdzi się jako element wystroju domu lub biura, a złożenie go to prawdziwa satysfakcjonująca i relaksująca przyjemność, która zapewni mnóstwo radości każdemu miłośnikowi architektury, podróży, historii i projektowania.
Modele każdej z budowli podobnie jak cała panorama i ich kolorystyka odpowiadają rzeczywistości, co czyni ten zestaw jeszcze bardziej niezwykłym i niesamowitym niż mogłoby się wydawać.
☝️ Jego cena katalogowa wynosi 239,99zł, a wymiary całej panoramy to ok. 22 cm wysokości, 28 cm szerokości i 11 cm głębokości.

Chyba każdy z nas, kiedy słyszy o Paryżu od razu myśli o jednym z najsłynniejszych (jeśli nie najsłynniejszym) zabytku „Miasta miłości”, jakim jest Wieża Eiffla.
☝️ To wykonane z kutego żelaza 324-metrowe arcydzieło inżynierii zostało zaprojektowane i zbudowane przez francuskiego przedsiębiorcę Gustave'a Eiffla i pierwotnie służyło jako brama wejściowa na Wystawę Światową w 1889 r., zorganizowaną w Paryżu dla uczczenia setnej rocznicy rewolucji francuskiej.

❤️ Podczas budowy wszystkie elementy z kutego żelaza tworzące ażurową strukturę wieży zostały ześrubowane w fabryce Eiffla na przedmieściach Paryża. Następnie elementy przetransportowano na miejsce i złożono przy użyciu 2,5 mln nitów, wciągając je za pomocą dźwigów parowych pracujących w szybach wind.
Powstała w ten sposób struktura okazała się bardzo wytrzymała i odporna na burze, powodzie i wszystkie inne siły natury, na działanie których była narażona.
Obecnie wieża Eiffla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata i przyciąga co roku miliony odwiedzających z całego świata.

 

Zestaw Lego Architecture Wieża Eiffla o numerze katalogowym 21019 wydany został w 2014 roku i składa się z 321 klocków Lego.
Nawet mimo tak niewielkiej wbrew pozorom liczbie elementów model ten wiernie odwzorowuje każdy detal swojego ogromnego pierwowzoru i jest gwarancją ozdoby każdego domu, biura czy mieszkania, budzącą wielki podziw wśród każdego komu przyjdzie podziwiać go na własne oczy.

Wymiary zestawu Lego Wieża Eiffla to ok. 31 cm wysokości, 11 cm szerokości i 11 cm głębokości. Jego cena katalogowa wynosi 149,99zł.
Tak jak do każdego zestawu z serii Lego Architecture, tak i tym razem załączona została specjalna broszura zawierająca informację o projekcie, architekturze i historii wieży.

 

➡️ Paryż to jednak nie tylko Wieża Eiffla. Wśród wielu znakomitych obiektów, znajdujących się w stolicy Francji podziwiać możemy także m.in. Łuk Triumfalny, którego zestaw z serii Lego Architecture postanowiliśmy omówić.
Zestaw o numerze katalogowym 21036 – Lego Architecture Łuk Tryumfalny składa się z 386 elementów i wiernie oddaje architektoniczne arcydzieło Paryża wraz z jego filarami, posągami, misternymi płaskorzeźbami i subtelną kolorystyką, która podkreśla zdecydowane linie, łuki i kontury fasady, równocześnie dodając im ciepła i charakteru.
❤️  Zestaw zawiera również złotą plakietkę symbolizującą Grób Nieznanego Żołnierza, wieczny płomień z klocków LEGO oraz dekoracyjną płytkę z napisem „Arc de Triomphe”.

 Model ma ok. 11 cm wysokości, 14 cm szerokości i 9 cm głębokości i znakomicie sprawdzi się jako robiąca niesamowite wrażenie ozdoba półki w biurze, domu czy mieszkaniu każdego kolekcjonera klocków Lego i miłośnika podróży, architektury i historii.
☝️ Cena katalogowa tego wydanego w 2017 roku zestawu wynosi 149,99zł, a jego angielska nazwa to Lego Architecture – Arc de Triomphe.

 

➡️ Pisząc o Paryżu po prostu nie sposób nie wspomnieć o kolejnej znakomitej atrakcji tego pięknego miasta, jaką jest dobrze znany chyba każdemu Luwr.
Ta niesamowita budowla znajdująca się nad brzegiem Sekwany w samym sercu Paryża słynie z połączenia renesansu z architekturą modernistyczną. Co roku muzeum odwiedza ponad 9 milionów zwiedzających, którzy mogą podziwiać ponad 35 000 dzieł sztuki, takich jak m.in. słynna „Mona Lisa” Leonarda da Vinci. ⭐
Luwr został wybudowany w 1190 r. przez króla Filipa II Augusta i pierwotnie służył jako forteca chroniąca mieszkańców Paryża przed atakami najeźdźców z innych krajów. Od tamtej pory budowla była wielokrotnie przebudowywana.

Lego Architecure Luwr - Zobaczmy Dzieła Sztuki!

✅ Ten szczegółowy i wiernie odwzorowany model Lego Architecture Luwr o numerze katalogowym 21024 składa się z 695 elementów i zawiera słynny Pavillon de l'Horloge oraz charakterystyczną, wzbudzającą swego czasu wiele kontrowersji szklaną piramidę autorstwa znanego amerykańskiego architekta chińskiego pochodzenia — I. M. Pei'a.

☝️ Wymiary całego kompletu to 13 cm wysokości, 17 cm szerokości i 19 cm głębokości, a jego cena katalogowa wynosi 279,99zł. Zestaw trafił do sprzedaży w 2015 roku i do dziś jest gwarancją nieprawdopodobnego urozmaicenia i upiększenia półki w każdym pomieszczeniu, w jakim tylko przyjdzie nam do głowy go umieścić.

 

 

Lego Architecture New York

Pośród całej oferty miejsc, których odwiedzenie jest marzeniem wielu osób na całym świecie, znajduje się choćby Nowy Jork, będący prawdziwą reklamą Stanów Zjednoczonych i jednym z najbardziej ikonicznych i najchętniej odwiedzanych miast w Ameryce Północnej. ✅

 

➡️ Zestaw Lego Architecture New York o numerze katalogowym 21028 to coś, czego po prostu nie mogło zabraknąć w całej serii Lego Architecture. Zestaw zawiera budynki Flatiron i Chrysler, Empire State Building, One World Trade Center oraz Statuę Wolności, a uzupełnieniem całości jest ozdobna plakietka z napisem „New York City”.

Zestaw składa się z 598 klocków Lego i posiada naprawdę wiernie odwzorowane modele najważniejszych i najbardziej znanych budynków w całym Nowym Jorku i Stanach Zjednoczonych. Proporcje każdej budowli odpowiadają rzeczywistości, a ich kolory są takie jak w naturze.
☝️ Komplet trafił do sprzedaży w 2016 roku, a jego cena katalogowa wynosi 239,99zł. Wymiary całego zestawu to 26 cm wysokości, 25 cm szerokości i 4 cm głębokości.

Ten szczegółowy zestaw Lego Architecture Nowy Jork jest prawdziwym hołdem dla architektonicznego bogactwa Nowego Jorku i doskonale sprawdzi się jako dumna ozdoba i uzupełnienie kolekcji każdego domu czy mieszkania.

 

➡️ Kolejnym zestawem z serii Lego Architecture, który bezpośrednio wiąże się z Nowym Jorkiem i kompletem opisanym przez nas wyżej jest zestaw o numerze katalogowym 21042 – Lego Architecture Statua Wolności.
✅ Ten 93-metrowy, kultowy symbol niepodległości i wolności Ameryki stoi na wyspie Liberty Island. Imponujący model tej budowli wykonany z klocków Lego wiernie odwzorowuje harmonijne połączenie rzeźby i architektury, jakim jest właśnie Statua Wolności.
Na misternie odwzorowanym cokole można dostrzec dekoracyjne tarcze, ceglaną fakturę oraz kolumnady na balkonach. Kunsztownie wykonanemu posągowi nie brakuje żadnego z detali charakterystycznych dla oryginału.
Mowa oczywiście o powłóczystej szacie, zerwanych łańcuchach, siedmioramiennej koronie, charakterystycznej tablicy czy złotej pochodni w uniesionej ręce.
Model ten zbudowany jest z piaskowozielonych i beżowych klocków odzwierciedlających autentyczną kolorystykę budowli i zawiera dekoracyjną płytkę z nazwą.

Lego Architecure Nowy York - Bawmy się w Mieście, Które Nigdny Nie Śpi

☝️ Zestaw ten zawiera naprawdę imponującą liczbę elementów, ponieważ składa się z aż 1685 klocków Lego, a jego wymiary również robią ogromne wrażenie - 44 cm wysokości, 14 cm szerokości i 14 cm głębokości.
Model do sprzedaży trafił w 2018 roku, a jego cena katalogowa wynosi 469,99zł.
Do kompletu klasycznie dołączona jest specjalna broszura, zawierająca informacje o projekcie, architekturze i historii całej budowli, tak jak w przypadku pozostałych zestawów, tekst oryginalnie napisany jest w języku angielskim. Zestaw ten idealnie sprawdzi się jako element wystroju dosłownie każdego pomieszczenia i będzie świetnym dodatkiem do każdej kolekcji klocków Lego. ⭐

 

 

Lego Architecture Dubaj

Dubaj, czyli największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich to jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc na ziemi. Na fenomen tego niezwykle nowoczesnego i bogatego miasta składa się naprawdę wiele różnych czynników.
W końcu nie bez powodu Dubaj odwiedzają zarówno najbardziej znani celebryci, sportowcy, aktorzy, jak i zwykli ludzie tacy jak my. Dubaj to w końcu miejsce idealne na luksusowy wypoczynek o dosłownie każdej porze roku ze względu na klimat w jakim się znajduje.
Niedorzeczny byłby, więc brak zestawu Lego Dubaj w takiej serii, jaką jest Lego Architecture, nieprawdaż ❓
W końcu Dubaj może poszczycić się posiadaniem niektórych spośród wielu najbardziej spektakularnych budowli na całym świecie.

 

➡️ Zestaw Lego Architecture Dubaj o numerze katalogowym 21052 sprawia, że wielbiciele tego futurystycznego miasta mogą zbudować własne wersje jego najbardziej kultowych budowli, jak i całej panoramy Dubaju.
✅ W zestawie tym znalazły się pomniejszone wersje najsłynniejszych pereł architektonicznych bliskiego wchodu, takie jak wieżowec Burdż Chalifa, który w 2010 roku był najwyższym ukończonym budynkiem na świecie, 7-gwiazdkowy hotel Burj Al Arab Jumeirah, hotel Jumeirah Emirates Towers, a także fontanna miejska i niezwykła konstrukcja o nazwie Dubai Frame.
Całość uzupełnia podstawka ekspozycyjna z napisem „Dubai”.

Lego Architecure Dubaj - Zobaczmy Co Kryje Wielkie Miasto

☝️ Zestaw składa się z 740 elementów, a jego wymiary wynoszą 33 cm wysokości, 27 cm szerokości 7 cm głębokości.
Trafił on do sprzedaży  w 2020 roku, a jego cena katalogowa wynosi 279,99zł. W zestawie znajduje się broszura z informacjami i ciekawostkami na temat Dubaju, jego architektury i historii miasta. Dodatkowo znaleźć można przejrzyste instrukcje, dzięki którym nawet początkujący konstruktorzy Lego poradzą sobie ze zbudowaniem szczegółowych i wiernie odwzorowanych miniatur najsłynniejszych zabytków Dubaju.
Będzie to wręcz idealny prezent dla każdego kto był lub marzy o tym, aby być kiedyś w tym niezwykle luksusowym mieście. A dla fanów drogich i znanych aut polecamy zapoznać się z naszym artykułem o Lego Speed Chempions.

 

 

Lego Architecture Berlin

✅ Z racji, iż seria Lego Architecture umożliwia nam podróżowanie po świecie, tak i my w naszym artykule zabieramy was w swego rodzaju podróż. Tym razem czas na powrót do Europy, a konkretnie do Berlina.
Stolica Niemiec
to, podobnie jak wyżej wymienione miejsca, miasto, w którym znaleźć możemy całe mnóstwo niezwykłych budowli i zabytków.

 

➡️ Zestaw Lego Architecture Berlin o numerze katalogowym 21027 to znakomite połączenie zabytkowej i nowoczesnej architektury Berlina.
✅ W zestawie znajdują się model obiektów takich jak Reichstag – historyczny gmach parlamentu III Rzeszy, Kolumna Zwycięstwa, wieża Deutsche Bahn, berlińska wieża TV oraz Brama Brandenburska. Całość uzupełnieniona jest ozdobną tabliczką z napisem „Berlin”.
Proporcje i kolory każdej zawartej w tym zestawie budowli odpowiadają rzeczywistości. Modele berlińskich zabytków zostały naprawdę wiernie odwzorowane z dbałością o każdy detal. ⭐
Fakt ten sprawia, że cała znajdująca się w tym zestawie panorama Berlina wydaje się bardzo realistyczna i z całą pewnością będzie dumnie prezentować się jako piękna ozdoba każdego pomieszczenia, w jakim tylko zechcemy ją umieścić.
Jedno jest pewne – nasi goście będą wręcz zachwyceni, a Lego Berlin zrobi na nich naprawdę ogromne wrażenie. ⭐

Lego Architecure Berlin - Zapoznajmy się z Historią tej Wielkij Konstrukcji

Dodatkowo w zestawie znajdują się również 3 części Muru Berlińskiego w całości pokryte ozdobnym graffiti. Zestaw trafił do sprzedaży w 2016 roku, a jego cena katalogowa wynosi 129,99zł.
☝️ Całość składa się z 289 klocków Lego, a wymiary pełnego złożonego modelu wynoszą 23 cm wysokości, 25 cm szerokości i 5 cm głębokości. Obecnie nowe zestawy Lego Architecture Berlin nie są dostępnej w sprzedaży w żadnym sklepie, a ich ceny nie schodzą poniżej 1300zł. Nikogo nie powinno to dziwić. W końcu zestaw ten to nie lada gratka nie tylko wśród miłośników podróży czy architektury, ale i historii.

 

 

Lego Architecture Empire State Building

➡️ Wróćmy na chwilę do Nowego Jorku. Nieco wcześniej przedstawiliśmy  wam dwa zestawy związane z architekturą bogactwem kulturowym Nowego Jorku, jednak nie wspomnieliśmy o chyba jednym z najbardziej popularnych obiektów znajdujących się w tym mieście.
Mowa oczywiście o słynnym Empire State Building, któremu postanowiliśmy poświęcić nieco więcej miejsca i czasu pod osobnym nagłówkiem.
Dlaczego ❓ Przekonajcie się sami.

 

Empire State Building to bez wątpienia prawdziwy symbol nie tylko miasta czy stanu Nowy Jork, ale i całych Stanów Zjednoczonych. Ten ulokowany w samym sercu Nowego Jorku budynek góruje nad otaczającymi go wieżowcami i bez dwóch zdań jest prawdziwym królem wśród mnóstwa budowli w całym mieście.
Jego budowa rozpoczęła się 17 marca 1930 roku, a po zaledwie roku i 45 dniach, 1 maja 1931 roku, wieżowiec został oddany do użytku. Ostateczną wysokość Empire State Building osiągnął w 1950 roku po dodaniu do niego charakterystycznej iglicy.
Swoją nazwę zawdzięcza on przydomkowi stanu Nowy Jork, w którym się znajduje, który brzmi właśnie Empire State.

Zestaw Lego Architecture Empire State Building o numerze katalogowym 21046 to jeden z dwóch największych zestawów z całej serii Lego Architecture.
Składa się on z robiącej ogromne wrażenie i naprawdę imponującej ilości elementów. W jego skład wchodzi bowiem aż 1767 klocków Lego. ☝️ Wymiary modelu całego budynku wynoszą 55 cm wysokości, 20 cm szerokości i 12 cm głębokości, czyniąc go największym modelem serii Lego Architecture pod względem rozmiarów.
Cena katalogowa tego wydanego w 2019 roku zestawu wynosi zaledwie 449,99zł
, co jest naprawdę niską kwotą, biorąc pod uwagę fakt jak okazale prezentuje się znajdujący się w nim model.

Lego Architecre Empire State Byilding - Wejdźmy na Samą Górę!

Model wiernie i szczegółowo odzwierciedla symetryczne linie wszystkich czterech elewacji osłonowych budynku oraz iglicę wybudowaną w stylu art deco. Pokryta płytkami podstawka przedstawia Fifth Avenue i okoliczne ulice, po których jeżdżą żółte taksówki. Całość uzupełniona jest dekoracyjną plakietką z nazwą.
Model doskonale prezentuje się z każdej strony i znakomicie sprawdzi się jako rozpoznawalny element wystroju domu, mieszkania lub biura, który bez wątpienia zrobi ogromne wrażenie na każdym. Ogromne tak bardzo, jak on sam.

 

 

Lego Architecture Taj Mahal

Zestaw Lego Empire State Building to tak jak wspomnieliśmy jeden z dwóch największych i najbardziej okazałych zestawów całej serii Lego Architecture.
Teraz nadszedł czas abyśmy zaprezentowali wam drugi i definitywnie największy zestaw całej serii.

 

➡️ Zestaw o numerze katalogowym 21056 – Lego Architecture Taj Mahal to wydany w 2021 roku komplet, składający się z aż 2020 elementów.
Jego wymiary, mimo iż mniej okazałe niż te, które możemy podziwiać przy Lego Empire State Building, również robią niemałe wrażenie. Model ten ma bowiem 20 cm wysokości, 23 cm szerokości i 23 cm głębokości, co sprawia, że podobnie jak wszystkie inne repliki najsłynniejszych budowli z tej serii doskonale sprawdzi się w roli imponującej ozdoby półki każdego pomieszczenia i będzie dumnym dodatkiem lub uzupełnieniem każdej kolekcji klocków Lego. ⭐

✅ Zestaw ten będzie wręcz idealnym prezentem dla każdego kto kocha podróże, chce odkrywać i poznawać świat, a także pasjonuje się architekturą i historią.
Zarówno tą charakterystyczną dla bliskiego wchodu, ale nie tylko. Tadż Mahal to jedna z najsłynniejszych budowli bliskiego wschodu, znajdująca się w Indiach. To indyjskie mauzoleum wzniesione zostało przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mongołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej ukochanej żony tego władcy – Mumtaz Mahal.
Z tego względu obiekt ten nazywany jest również „Świątynią miłości”. ❤️

Lego Architecure Tai Mahal - Poszukajmy Skarbów Mongołów

Obiekt ten to prawdziwa perła islamskiej architektury i kultury, a jego naprawdę wiernie odwzorowany model z Lego zaprojektowany i wykonany ze szczególną dbałością o jego detale to wspaniała replika obok, której nie sposób przejść obojętnie.
Zestaw Lego Tadż Mahal zawiera doskonale przedstawiony model popularnej „świątyni miłości” w skład, której wchodzą krypta z grobowcami Mumtaz i Szahdżahana, komnata centralna z dwoma cenotafami, monumentalne iwany, główna kopuła, cztery czatri i cztery smukłe minarety. Całość okraszona jest specjalnym klockiem Lego z napisem „Taj Mahal”.
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 569,99zł. Po budowlach, które nas interesują można dużo się o nas samych dowiedzieć, można tą wiedzę pogłębić dzięki kilku grom towarzyskim, skierowanych dla dorosłych. 

 

 

Lego Architecture Biały Dom

Wspominaliśmy już o jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) miejscu w całej Wielkiej Brytanii, jakim był Pałac Buckingham z Lego, czyli od wielu pokoleń siedziba rodziny królewskiej z królem Karolem III na czele. ⭐
Nie mogliśmy zatem zapomnieć o równie ważnym miejscu na mapie całego świata i bez wątpienia naprawdę ważnym obiekcie dla całych Stanów Zjednoczonych, jakim jest Biały Dom.

 

➡️ Ten znajdujący się w stolicy Stanów Zjednoczonych, czyli Waszyngtonie, budynek to oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA. Nazwa ta została nadana temu miejscu 14 września 1901 roku przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był on Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych.

Zestaw Lego Architecture Biały Dom o numerze katalogowym 21054 trafił do sprzedaży w 2020 roku, a jego cena katalogowa wynosi 479,99zł.
Cały komplet składa się z 1483 elementów i znakomicie oddaje cały neoklasycystyczny design słynnej na cały świat rezydencji, w której od 1800 roku mieszkają wszyscy prezydenci Stanów Zjednoczonych.

Model ten umożliwia nam na budowę i podziwianie neoklasycystycznych kolumn Rezydencji Wykonawczej prezydenta oraz kolumnady łączące skrzydła Wschodnie i Zachodnie z otaczającymi budynek ogrodami i fontanną, znajdującą się na terenie całego obiektu.
Replika Białego Domu dzieli się na trzy części, umożliwiając przyjrzenie się z bliska wszystkim detalom architektonicznym tego miejsca. Uzupełnieniem tego kolekcjonerskiego modelu jest specjalny klocek Lego z napisem „The White House”.

Lego Architecure Biały Dom - Pobawmy się w Prezydentów!

☝️ Zestaw Lego Architecture White House ma 11 cm wysokości, 47 cm szerokości i 20 cm głębokości. Bez dwóch zdań będzie on dumnie i znakomicie prezentował się na półce każdego domu, mieszkania oraz biura i idealnie sprawdzi się w roli inspirującej ozdoby każdej kolekcji Lego.
Jest to prawdziwa gratka dla wszystkich – nawet tych niekoniecznie zamiłowanych w historii, polityce czy architekturze. Zestaw zawiera wyraźne i przejrzyste instrukcje, dzięki którym ze złożeniem tego pokaźnego modelu każdy poradzi sobie bez trudu. W zestawie znajduje się także album, który pozwala poznać historię Białego Domu. ⭐

 

 

Lego Architecture Piramida Cheopsa

➡️ Ostatnim przystankiem naszej podróży po świecie wraz z zestawami z serii Lego Architecture będzie Egipt, a dokładniej jedna z jego architektonicznych pereł, jaką bez wątpienia jest Piramida Cheopsa, znajdująca się na płaskowyżu w Gizie.
To właśnie na zestawie Lego dedykowanej temu miejscu skupimy się w tym miejscu.

 

Zestaw o numerze katalogowym 21058 – Lego Architecture Piramida Cheopsa składa się z 1476 klocków Lego i zawiera naprawdę szczegółowo i wiernie odwzorowane elementy tej okazałej budowli wraz z otaczającą ją okolicą.
Niezwykle szczegółowy przekrój tej piramidy przedstawia jej główne tunele i komory, a także system, który najprawdopodobniej służył do transportowania ogromnych kamieni podczas jej budowy.
W zestawie znajdują się również dwie małe piramidy, dwie świątynie grobowe, posągi sfinksów, obelisk i wiele innych ciekawych i różnorodnych elementów całej konstrukcji i otaczającej ją panoramy.

Zestaw przedstawia naprawdę szczegółowo odwzorowany krajobraz, w tym fragment Nilu wraz z dwiema felukami – starożytnymi egipskimi łodziami, oraz wioską egipskich robotników.
Aby przyjrzeć się systemowi, transportującemu kamienie do budowy piramidy Cheopsa należy podnieść zewnętrzną powłokę modelu. Gdy spojrzymy na model od tyłu, zobaczymy komory z grobowcami króla i królowej oraz główne tunele piramidy.

Lego Architecure Piramida Cheopsa - Poszukamy Mumii?

➡️ Model ma 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 32 cm głębokości, a dodatkowo można połączyć go z drugim sprzedawanym oddzielnie modelem, aby zbudować całą piramidę i móc przedstawić ją w jej całej okazałości.
☝️ Cena katalogowa tego zestawu wynosi 669,99zł i bez wątpienia będzie to idealny i wymarzony prezent dla każdego miłośnika starożytności, jej historii i architektury.
Mało tego znakomicie sprawdzi się w roli urozmaicenia absolutnie każdej kolekcji klocków Lego i będzie perfekcyjną i ozdobą w dosłownie każdym pomieszczeniu. Jego właściciele bez wątpienia będą zadowoleni i dumni z jego zakupu. Dodatkowo będzie on robił ogromne wrażenie na każdym komu przyjdzie zobaczyć go na własne oczy.

⭐ To już niestety koniec naszej wspaniałej i bez wątpienia niezapomnianej podróży po świecie.
Jak widać, seria Lego Architecture to nie tylko klocki Lego czy zwyczajne repliki i modele najpopularniejszych budowli na świecie. To również wspaniała i idealna okazja do tego, aby zwiedzić świat i na własne oczy zobaczyć największe i najpiękniejsze zabytki świata – i to wszystko bez wychodzenia z domu.
Uważamy to za świetny prezent dla wszystkich fanów podróży, a gdy Państwo jednak szukacie czegoś innego to zachęcamy do artykułu z najlepszym wyborem duńskich klocków.


☝️ Zestawy te idealnie sprawdzą się jako znakomite ozdoby dosłownie każdego pomieszczenia – zarówno w domach, jak i miejscach pracy. Mamy więc nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi przybliżyliśmy wam tę serię na tyle, że skusicie się na zakup któregoś z opisanych przez nas zestawów i na własnej skórze przekonacie się o tym, jak znakomita i doskonała jest to seria.
Nie musicie być miłośnikami podróży, architektury czy kultury. Zestawy z serii Lego Architecture to idealny prezent dla dosłownie każdego.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Lego Architecture opinie.

Opinie na temat serii Lego Architecture, podobnie jak w przypadku innych serii Lego, są bardzo mocno zróżnicowane. W zdecydowanie przeważającej większości są to jednak opinie pozytywne, co tylko potwierdza fakt, jak doskonale zaprojektowana i wykonana jest to seria.

Gdzie kupić Lego Architecture?

Zestawy z serii Lego Architecture można kupić w każdym sklepie z zabawkami – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Jakie Lego Architecture na prezent?

Jedną z najważniejszych cech serii Lego Architecture jest fakt, że wśród pokaźnej i okazałej oferty zestawów z tej serii, dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to seria idealna dla każdego – bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania. Najciekawsze i najbardziej warte uwagi zestawy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie prezentu opisaliśmy powyżej.